AKTUÁLNĚ: Poukazy pro zdravotníky již na Spa.cz nepřijímáme. Děkujeme za pochopení.

Co je léčba světlem?

Léčba světlem

Blahodárné působení světla na organismus je lidstvu známé již odedávna. Starověcí Řekové a Římané například využívaly "sluneční lázně", později poznatky těchto kultur převzali také arabští lékaři a poměrně nedávno začala s léčbou pomocí světla pracovat rovněž moderní medicína. Účinky světla však jistě dobře zná každý z nás. Se zkracujícími se dny rapidně přibývá depresí a naopak na jaře jakoby sluníčko vdechlo všemu novou energii.

Léčba světlem, neboli fototerapie, pracuje při léčbě s energií fotonů, které mají příznivý dopad na organismus. V dnešní době existuje několik typů přístrojů, které využívají například polarizované světlo (biolampa a laser) nebo nepolarizované světlo (infračervené záření, UV záření či běžné denní světlo).

Sluneční světlo, které je pro lidské oko viditelné a které známe z běžného dne, má totiž na lidský organismus sice velice pozitivní vliv, na druhou stranu však obsahuje některé složky ve větším množství, než je žádoucí. Při fototerapii se proto pracuje se světlem umělým, které je možné přesně regulovat, a využít tak plně jeho léčebný potenciál.

Nejčastěji se užívá biolampa, která vyzařuje polarizované světlo. To se od běžného nepolarizovaného liší tím, že všechny jeho vlnové délky kmitají v jedné rovině. Fotony tak pronikají hluboko do tkání, kde ovlivňují buňky hned trojím způsobem. Jednak tlumí bolest, mají tedy analgetický účinek, který nastává díky působení fotonů na nervová zakončení a zároveň jsou v ošetřovaném místě vyplavovány endogenní opiáty s podobným efektem jako ty klasické. Další pozitivní dopad biolampy představuje její protizánětlivý účinek. Během aplikace dochází totiž k rozšíření cév, lepšímu prokrvení tkáně, aktivuje se také lymfatický systém, tvorba bílých krvinek a na záření vycházející z biolampy jsou rovněž citlivé některé bakterie a viry. A do třetice působení biolampy podporuje pochody biostimulace, což znamená, že dochází k urychlení metabolismu buněk, jejich množení a zároveň se zpomalují degenerativní procesy v tkáních.

Biolampa je tedy velice vhodná při kožních potížích, léčbě chronických i akutních poruch pohybového aparátu, například bolestech kloubů, artróze, zánětech kloubů, uvolňuje také svalové napětí, pomáhá při hojení popálenin a ran, dále ulevuje při bolestech páteře a v kosmetice je využívána také k redukci vrásek a vyhlazení pokožky.

Léčbu světlem ve své nabídce zahrnují nejen rehabilitační centra, ale také například Františkovy Lázně nebo Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující léčbu světlem

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete léčbu světlem. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Léčebný pobyt Klasic na 7 nocí

Udělejte něco pro své zdraví a dopřejte si lázeňský pobyt v příjemném prostředí Turčianských Teplic v Hotelu Aqua. Těšit se můžete na bohatý, individuální léčebný program.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt

Věnujte dostatečnou pozornost Vašemu tělu! Prevence je velice důležitá a uvidíte, jak se Vám péče profesionálů zalíbí. Ve volném čase se můžete oddávat procházkám po Františkových Lázních nebo jen tak relaxovat na čerstvém vzduchu. Těšíme se na Vás.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt Klasik

Trápí Vás zdravotní problémy? Přijeďte se zotavit do příjemného prostředí lázeňského domu Velká Fatra v Turčianských Teplicích, kde na Vás čeká zkušený tým odborníků, který udělá maximum pro Vaše zdraví.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt Senior

Dopřejte si léčebný pobyt s maximálním benefitem za výhodnou cenu! Přijeďte do Turčianských Teplic a užijte si 6 dní, během kterých budete relaxovat a necháte odpočinout Vaše unavené tělo.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt na zkoušku

Uvažujete o lázeňském léčebném pobytu, ale nejste si jisti, zdali je to to pravé pro Vás? Co takhle zkusit pobyt na zkoušku? Při vstupní lékařské prohlídce Vám bude přesně sestaven individuální léčebný plán, dle aktuálního zdravotního stavu, a vychutnáte si rodinnou atmosféru Pensionu Josef a k tomu profesionální služby! Těšíme se na Vás.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

15denní léčebný pobyt

Poznejte jedno z měst západočeského lázeňského trojúhelníku. Rodinná atmosféra je u nás velkou předností! Při vstupní lékařské prohlídce Vám bude přesně sestaven individuální léčebný plán, dle aktuálního zdravotního stavu.

14 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt