Co je léčba světlem?

Léčba světlem

Blahodárné působení světla na organismus je lidstvu známé již odedávna. Starověcí Řekové a Římané například využívaly "sluneční lázně", později poznatky těchto kultur převzali také arabští lékaři a poměrně nedávno začala s léčbou pomocí světla pracovat rovněž moderní medicína. Účinky světla však jistě dobře zná každý z nás. Se zkracujícími se dny rapidně přibývá depresí a naopak na jaře jakoby sluníčko vdechlo všemu novou energii.

Léčba světlem, neboli fototerapie, pracuje při léčbě s energií fotonů, které mají příznivý dopad na organismus. V dnešní době existuje několik typů přístrojů, které využívají například polarizované světlo (biolampa a laser) nebo nepolarizované světlo (infračervené záření, UV záření či běžné denní světlo).

Sluneční světlo, které je pro lidské oko viditelné a které známe z běžného dne, má totiž na lidský organismus sice velice pozitivní vliv, na druhou stranu však obsahuje některé složky ve větším množství, než je žádoucí. Při fototerapii se proto pracuje se světlem umělým, které je možné přesně regulovat, a využít tak plně jeho léčebný potenciál.

Nejčastěji se užívá biolampa, která vyzařuje polarizované světlo. To se od běžného nepolarizovaného liší tím, že všechny jeho vlnové délky kmitají v jedné rovině. Fotony tak pronikají hluboko do tkání, kde ovlivňují buňky hned trojím způsobem. Jednak tlumí bolest, mají tedy analgetický účinek, který nastává díky působení fotonů na nervová zakončení a zároveň jsou v ošetřovaném místě vyplavovány endogenní opiáty s podobným efektem jako ty klasické. Další pozitivní dopad biolampy představuje její protizánětlivý účinek. Během aplikace dochází totiž k rozšíření cév, lepšímu prokrvení tkáně, aktivuje se také lymfatický systém, tvorba bílých krvinek a na záření vycházející z biolampy jsou rovněž citlivé některé bakterie a viry. A do třetice působení biolampy podporuje pochody biostimulace, což znamená, že dochází k urychlení metabolismu buněk, jejich množení a zároveň se zpomalují degenerativní procesy v tkáních.

Biolampa je tedy velice vhodná při kožních potížích, léčbě chronických i akutních poruch pohybového aparátu, například bolestech kloubů, artróze, zánětech kloubů, uvolňuje také svalové napětí, pomáhá při hojení popálenin a ran, dále ulevuje při bolestech páteře a v kosmetice je využívána také k redukci vrásek a vyhlazení pokožky.

Léčbu světlem ve své nabídce zahrnují nejen rehabilitační centra, ale také například Františkovy Lázně nebo Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující léčbu světlem

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete léčbu světlem. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Léčebný pobyt

Věnujte dostatečnou pozornost Vašemu tělu! Prevence je velice důležitá a uvidíte, jak se Vám péče profesionálů zalíbí. Ve volném čase se můžete oddávat procházkám po Františkových Lázních nebo jen tak relaxovat na čerstvém vzduchu. Těšíme se na Vás.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Lázeňský koktejl

Nenechte si ujít lázeňský pobyt v krásném prostředí Šumavy a Parkhotelu Kašperské Hory s mnoha procedurami. Můžete neomezeně relaxovat v bazénu s hvězdnou oblohou nebo v hotelové knihovně. Těchto šest dní na Šumavě si dokonale odpočinete. Jistě nebudete litovat!

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

ZÁDA - Teplice

Lázeňský wellness pobyt vhodný pro klienty s bolestmi zad.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt na zkoušku

Uvažujete o lázeňském léčebném pobytu, ale nejste si jisti, zdali je to to pravé pro Vás? Co takhle zkusit pobyt na zkoušku? Při vstupní lékařské prohlídce Vám bude přesně sestaven individuální léčebný plán, dle aktuálního zdravotního stavu, a vychutnáte si rodinnou atmosféru Pensionu Josef a k tomu profesionální služby! Těšíme se na Vás.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčba lupenky

Pokud toužíte s Vašimi kožními potížemi pořádně "zatočit", tak se vydejte do lázní, kde se o Vás postarají odborníci. Tento týdenní pobyt zahrnuje 20 léčebných procedur stanovených na základě lékařského doporučení a lahodnou a zdravou plnou penzi.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

TRADICE - Teplice

Máte potíže s pohybovým aparátem, ale nedosáhli jste na poukaz hrazený zdravotní pojišťovnou? Tak právě pro Vás máme nachystaný tento balíček, který plně kopíruje komplexní lázeňskou péči. Čeká na Vás intenzivní individuální léčebný program, který Vám na dlouhé týdny a měsíce uleví od bolestí.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt