Léčba světlem

Blahodárné působení světla na organismus je lidstvu známé již odedávna. Starověcí Řekové a Římané například využívaly "sluneční lázně", později poznatky těchto kultur převzali také arabští lékaři a poměrně nedávno začala s léčbou pomocí světla pracovat rovněž moderní medicína. Účinky světla však jistě dobře zná každý z nás, se zkracujícími se dny rapidně přibývá depresí a naopak na jaře jakoby sluníčko vdechlo všemu novou energii.

Léčba světlem, neboli fototerapie, pracuje při léčbě s energií fotonů, které mají příznivý dopad na organismus. V dnešní době existuje několik typů přístrojů, které využívají například polarizované světlo (biolampa a laser), nebo nepolarizované světlo (infračervené záření, UV záření či běžné denní světlo). Sluneční světlo, které je pro lidské oko viditelné a které známe z běžného dne, má totiž na lidský organismus sice velice pozitivní vliv, na druhou stranu však obsahuje některé složky ve větším množství, než je žádoucí. Při fototerapii se proto pracuje se světlem umělým, které je možné přesně regulovat a využít tak plně jeho léčebný potenciál.

Nejčastěji se užívá biolampa, která vyzařuje polarizované světlo. To se od toho běžného nepolarizovaného liší tím, že všechny jeho vlnové délky kmitají v jedné rovině. Fotony tak pronikají hluboko do tkání, kde ovlivňují buňky hned trojím způsobem. Jednak tlumí bolest, mají tedy analgetický účinek, který nastává díky působení fotonů na nervová zakončení a zároveň jsou v ošetřovaném místě vyplavovány endogenní opiáty s podobným efektem jako ty klasické. Další pozitivní dopad biolampy představuje její protizánětlivý účinek. Během aplikace dochází totiž k rozšíření cév, lepšímu prokrvení tkáně, aktivuje se také lymfatický systém, tvorba bílých krvinek a na záření vycházející z biolampy jsou rovněž citlivé některé bakterie a viry. A do třetice, působení biolampy také podporuje pochody biostimulace, to znamená, že dochází k urychlení metabolismu buněk, jejich množení a zároveň se zpomalují degenerativní procesy v tkáních.

Biolampa je tedy velice vhodná při kožních potížích, léčbě chronických i akutních poruch pohybového aparátu, například bolestech kloubů, artróze, zánětů kloubů, uvolňuje také svalové napětí, pomáhá v případě aft, při hojení popálenin a ran, dále ulevuje při bolestech páteře a v kosmetice je využívána také k redukci vrásek a vyhlazení pokožky.

Léčbu světlem ve své nabídce zahrnují nejen rehabilitační centra, ale také například Františkovy lázně, nebo Mariánské lázně.

Pobyty obsahující léčbu světlem

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete léčbu světlem. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Léčebný pobyt Gold Klasik

Dopřejte si léčebný pobyt Gold Klasik! V příjemném prostředí lázeňského domu Velká Fatra na Vás čeká tým specialistů, kteří Vám pomohou s Vašimi zdravotními problémy.

7 nocí, plná penze

Detail nabídky

Léčebný pobyt Klasik

Trápí Vás zdravotní problémy? Přijeďte se zotavit do příjemného prostředí lázeňského domu Velká Fatra v Turčianských Teplicích, kde na Vás čeká zkušený tým odborníků, který udělá maximum pro Vaše zdraví.

7 nocí, plná penze

Detail nabídky

Teplice - TRADICE

Máte potíže s pohybovým aparátem? Potom je pro Vás tento balíček přímo stvořený! Čeká na Vás individuální program, který uleví od bolesti a příjemně Vás uvolní. Budete se cítit jako znovuzrození!

7 nocí, plná penze

Detail nabídky