Maska z mořského bahna

Mořské řasy i mořské bahno se stávají stále více využívanými přísadami při nejrůznějších zábalech či koupelích, což však vzhledem k množství minerálů a dalších látek příznivě působící na lidský organismus není nijak překvapivé. Společně s neustále probíhajícími výzkumy se tak objevují nové účinky, které tyto látky mají na organismus a rozšiřuje se tedy také jejich pole působnosti. V současnosti se tedy s mořským bahnem i řasami můžeme setkat například v oblasti kosmetiky, v potravinářském průmyslu a hojně využívané jsou samozřejmě pro své léčebné účinky také v lázeňství.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet některou z procedur, která pracuje s mořským bahnem či řasami, můžete si vybrat hned z několika variant. Většina českých lázní dnes nabízí koupele i zábaly z mořských řas, bahenní koupele a rovněž masky z mořského bahna.

K těmto účelům se užívá mořské bahno, vytažené z hloubky přibližně 10 metrů, které se poté zbavuje nečistot a ztvrdlých částic. Bahno se dále mísí s éterickými oleji a konzervačními přísadami, čímž se vytváří maska z mořského bahna, která se následně zahřívá na teplotu přibližně 38°C a nanáší na celé tělo nebo problematická místa. Doba působení této masky se pohybuje okolo 20 minut.

Během této příjemné procedury dochází k pronikání minerálů, na které je mořské bahno opravdu bohaté, do těla a tak se obnovuje jejich rovnováha. Bahenní maska rovněž napomáhá zpevnit pokožku, vstřebává toxické látky, má výrazně uvolňující účinek a velkou předností je také skutečnost, že neobsahuje žádné škodlivé látky. Nelze také opomenout účinek éterických olejů, které mají antiseptický a protizánětlivý účinek a v kombinaci s mořským bahnem ulevují od bolesti, zlepšují práci srdečního svalu, regulují zažívání, snižují tlak a příznivě ovlivňují také depresivní či melancholické stavy, nespavost a problémy s pokožkou.

Bahenní maska je proto vhodná zejména v případě onemocnění pohybového aparátu, poúrazových stavech, bolestí svalů i kloubů, různých druhů ekzémů, lupénky či akné. Uplatnění nachází však také při potřebě odstranění duševního napětí a celkové relaxace.

Kontraindikací bahenní masky je těhotenství, záněty žil, otevřená zranění, kožní infekce, infekce kloubů a neléčený vysoký krevní tlak.

Pokud tedy máte chuť absolvovat bahenní zábal, učinit tak můžete například ve Františkových lázních či lázních Libverda.

Pobyty obsahující masku z mořského bahna

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete masku z mořského bahna. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Lázeňský koktejl

Nenechte si ujít relaxační pobyt v krásném prostředí Parkhotelu Kašperské Hory s mnoha procedurami. Jistě nebudete litovat!

5 nocí, polopenze

Detail nabídky

Báječný víkendový wellness pobyt

Večerní koupání v relaxačním bazénu nebo pobyt u solné stěny vám zpříjemní víkendový pobyt uprostřed přírody nedaleko Orlických hor. V rámci tohoto balíčku pro dva budete moci kompletně využít naše wellness služby s masážemi i bohatou polopenzi z kvalitních surovin od známých dodavatelů v naší hotelové restauraci.

2 noci, polopenze

Detail nabídky

Báječná pohádková dovolená na Studánce na 4 noci

Zavítejte do malebného hotelu Studánka nedaleko Rychnova nad Kněžnou, kde si užijete skvělý pobyt za zvýhodněnou cenu! Pokud máte rádi pohádková prostředí a přírodu, pak pro vás bude Studánka, ležící na úpatí Orlických hor, vskutku to pravé. Hotel je spolu s vodní fontánou a přírodním amfiteátrem umístěn v lesním parku

4 noci, polopenze

Detail nabídky