Co je mechanická masáž?

Mechanická masáž

Masáž v nejrůznějších podobách patří mezi nejstarší a nejrozšířenější způsoby relaxace a odstranění napětí. Během své existence se objevilo mnoho forem masáží. Mimo té klasické se můžeme setkat například s aroma masáží, masáží lávovými kameny, medovou masáží, thajskou masáží, hydromasáží a celou řadou dalších. Ačkoli ještě poměrně nedávno byly některé z výše uvedených typů chápány spíše jako exotické, dnes jsou již běžnou součástí nabídky většiny wellness studií.

Pokud se rozhodnete některou z nich navštívit, očekáváte pravděpodobně, že masáž bude provádět zkušený masér. Nicméně vedle této formy, označované jako manuální masáž, existuje také masáž mechanická. Při ní je práce maséra či terapeuta nahrazena přístrojem, ovšem fyzioterapeut je během masáže stále přítomen a dohlíží na její průběh.

K mechanické masáži se nejčastěji využívá masážní křeslo, které bývá vybaveno speciálními elektroreceptory informující o ztuhlosti svalů a které délku i intenzitu masáže upravuje podle tělesných proporcí konkrétního klienta. Dále je možné nastavit různé masážní techniky, například hnětení, pleskání, masáž lýtek a chodidel nebo některou z jejich kombinací.

Mezi přístroje užívané k mechanické masáži patří dále také hydrojet. Jeho předností je skutečnost, že průběh i intenzitu masáže regulujete vy sami. Hydrojet má podobu vodního lůžka, na jehož povrchu je gumová membrána, tudíž nedochází k přímému kontaktu s vodou a masáž tedy můžete absolvovat v běžném oděvu. Lůžko je vybaveno systémem vodních trysek, které masáž vykonávají, na boční straně je pak lišta k nastavení intenzity masáže a rozsah masírované plochy lze korigovat manuálním ovladačem.

Dalším masážním přístrojem je také sigoroll. Pokud jste o něm v životě neslyšeli, představte si jej jako válec obložený dřevěným roštem, který se pomalu otáčí a masíruje vybranou část těla, kterou na něj přikládáte v předem předepsaných polohách.

Mechanická masáž má samozřejmě velice podobné účinky jako manuální masáž a výběr tak záleží především na konkrétním klientovi. V každém případě je však třeba brát v úvahu kontraindikace, které jsou společné pro všechny typy masáží.

S některým z výše uvedených přístrojů se dnes můžeme setkat téměř ve všech lázních, hydrojet poskytují například lázně Třeboň a Poděbrady, sigoroll Mariánské Lázně a masáž pomocí masážního křesla si můžeme vychutnat v lázních Luhačovice.

Pobyty obsahující mechanickou masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete mechanickou masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Wellness pobyt Na skok do lázní

Hledáte místo pro dokonalý odpočinek pro celé Vaše tělo i mysl? Pak neváhejte navštívit Spa Hotel Harmonie a užijte si pět dnů ve wellness, kde načerpáte nové síly a zapomenete na všechny starosti.

4 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Viva Exklusiv

Užijte si tento Exklusivní balíček, který je plný příjemných procedur, mezi které patří slatinná koupel, klasická masáž, masáž vonnou svíčkou, koupele, vířivá lázeň a mnoho dalšího. Určitě oceníte také volný vstup do Třeboňského vodního světa.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Harmonie

Návštěva krásné Třeboně, příjemné procedury a lahodná polopenze. To vše si můžete dopřát v Lázeňském domě Aurora. Těšit se můžete také na volný vstup do vnitřních a venkovních bazénů Třeboňského vodního světa a do fitness.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax 10

10 dnů plných relaxace v Třeboni! K tomu lahodná polopenze a také 12 procedur, které se postarají o Váš odpočinek. Jako třešničkou na dortu je volný vstup do Třeboňského vodního světa.

9 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt MiniRelax na 3 noci

Prodlužte si víkend nebo jen využijte volné všední dny k báječné relaxaci v jedinečných Mariánských Lázních! Skvělý wellness pavilon Spa Hotelu Harmonie bude dokonalým místem pro Váš odpočinek.

3 noci
snídaně
Zobrazit pobyt