Co je medová koupel?

Medová koupel

Medová koupel působí blahodárně nejen na naše tělo, ale také na mysl. Údajně si tuto sladce voňavou lázeň dopřávala i královna Kleopatra. Vy si ji můžete užít v lázních či wellness hotelech nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Pozitivní účinky medu jsou známé již po staletí. Nejen že skvěle chutná, ale obsahuje také velké množství enzymů a vitamínů B, C, D a E. V podzimním a zimním období nám med pomáhá bojovat s rýmou a nachlazením, ale kromě toho umí zatočit i se stravovacími problémy. Pokud med nebudeme používat vnitřně, ale právě třeba ve formě koupele, můžeme navíc ocenit i jeho hojivé a zklidňující účinky na pleť.

Medová koupel se zpravidla skládá z příjemně teplé vody, mléka a tekutého medu. Setkat se můžete i s tím, že kromě medu a mléka budou součástí lázně další éterické příměsi, případně bylinky. Ideální doba trvání je 15 - 20 minut a po koupeli byste měli mít vždy dostatek času na odpočinek a vstřebání všech dojmů.

Hlavním efektem medové koupele je zklidnění mysli a dodání energie. Jde o čistě relaxační proceduru, při které byste neměli být nikým a ničím rušeni. Kromě psychické pohody umí medová lázeň i zjemnit vaší pokožku, zhojit zanícené sliznice a zmírnit příznaky revmatismu.

Medová lázeň je velmi oblíbená procedura. Běžně ji v nabídce mají lázně Poděbrady či hotely v Mariánských Lázních.