Co je pedikúra?

Pedikúra

Slovo pedikúra označuje odbornou péči o chodidla a nohy. Ty si totiž profesionální péči rozhodně zaslouží. Každý den s námi ujdou zhruba 8 000 kroků a spolehlivě nás donesou, kam je potřeba. Ne vždy jsou však v perfektní formě. To pak není nad to, když si unavené nohy vezme do rukou opravdový profesionál.

Pedikúra zdaleka neřeší jen estetickou podobu vašich chodidel, ale má i velmi příznivé zdravotní dopady. Zkušený pedikér vám pomůže vyřešit problémy se zarůstajícími nehty, kuřími oky, otlaky, puchýři a se suchou kůží na patách. Při pedikúře se dbá na změkčování kůže chodidel a na dobrou kondici nehtů. Nehtům se při kvalitně vedené pedikúře věnuje dost času. Je nutné je obrousit, ostříhat, vyčistit, případně nalakovat a nebo zbavit nepříjemné plísně. Péče o nohy je důležitá nejen v letních měsících, když dáváme své nohy světu na odiv, ale také v zimě, kdy máme nohy celý den schované v neprodyšné obuvi.

Velmi příjemnou a vyhledávanou službou pedikérů je také depilace prstů či celých nohou. Relaxační masáž vám pak uleví od otoků a napomůže lepšímu proudění krve a lymfy do dolních končetin. Plosky nohou mají podle tradiční čínské medicíny tu moc, že dokáží uzdravovat orgány celého těla. Plocha plosky je totiž protkána nervovými zakončeními, prostřednictvím kterých je možné léčit celé tělo. Tato metoda je známá jako akupresura. Díky tomu je dost možné, že vám kvalitně provedená masáž nohou při pedikúře pomůže vyřešit i zdravotní obtíže, které nemají na první pohled s nohama nic společného.

Nesmírně blahodárné procedury jsou také aromaterapetické zábaly či masky s voňavými éterickými oleji, které pokožku nohy zjemní a příjemně vás uklidní.

Doporučená frekvence návštěv pedikúra je přibližně 1x za měsíc. Pokud pedikúru navštěvujete v místě svého bydliště, neměla by vám chybět ani při lázeňském či wellness pobytu. Většina wellness hotelů již standardně možnost ošetření nohou nabízí jako službu za příplatek. Vyzkoušejte, jak se vám postarají o chodidla třeba v Karlových Varech nebo v Luhačovicích.

Pobyty obsahující pedikúru

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete pedikúru. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Beauty Relax

Užijte se léčebný pobyt s několika léčebnými procedurami. Čeká na Vás nejen indická masáž, během které získáte novou energii do dalších pracovních dní.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Dámská jízda v Třeboni

Užijte si relaxaci, zkrášlování, opečování, dobré jídlo a pěkné prostředí.

2 noci
stravovací balíček
Zobrazit pobyt