Co je perličková koupel?

Perličková koupel

Za relaxační lázní spojenou s jemnou masáží již nemusíte jezdit nikam daleko. Stačí si domů pořídit perličkovou lázeň. Toto jednoduché, ovšem velice šikovné zařízením vám umožní dopřát si relaxaci po náročném dni, kdykoli budete potřebovat, a během chvilky se zbavit stresu a únavy.

Příjemná je rovněž její aplikace. Jedná se o přístroj, který má podobu roštu, a po vložení do vany a jejím napuštění vytváří bublinky vzduchu. Ty poté svým prouděním jemně masírují pokožku, a proto je tato procedura někdy označována jako bublinková koupel či bublinková masáž.

I přes to, že je možné si díky své nenáročnosti vychutnat perličkovou koupel v pohodlí domova, patří také samozřejmě do nabídky většiny lázní. Způsob aplikace se nijak neliší. Lázeň se provádí ve vaně s vodou o teplotě přibližně 37 - 38 °C, jde tedy o hypertermickou koupel. Na organismus má tato procedura hned dvojí účinek. Jednak masíruje pokožku pomocí proudících bublinek a také působí svou relativně vysokou teplotou.

V lázeňských zařízeních je bublinková koupel většinou součástí léčebných programů, je ovšem možné ji zakoupit také samostatně za účelem relaxace a posílení obranyschopnosti organismu. V takovém případě si příjemně odpočinete, uvolníte duševní napětí a zároveň také podpoříte své zdraví. Bublinky, které prostupují vodou, totiž aktivují nervová zakončení, masírují a prokrvují pokožku, a tak dochází ke stimulaci látkové výměny, tedy i zvýšenému vylučování nežádoucích a škodlivých látek z těla. Perličková lázeň rovněž zlepšuje krevní oběh a v důsledku toho se do tkání dostává nejen více kyslíku, ale také potřebných živin. Svaly tak mohou lépe regenerovat a výše zmíněné účinky napomáhají jejich uvolnění a odstranění napětí.

Bublinková koupel se doporučuje zejména při chorobách pohybového systému, bolestech kloubů a páteře, poruchách prokrvení, dále při srdečně cévních onemocněních, vysokém krevním tlaku, poruchách spánku, neurotických poruchách, chorobné únavě, rovněž zmírňuje příznaky celulitidy a kladně působí také na stav pleti.

Perličkovou koupel není vhodné provádět v případě akutních infekcí a otevřených ran. V ostatních případech je možné ji absolvovat například v lázních Třeboň či Karlova Studánka.

Pobyty obsahující perličkovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete perličkovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Poklad uvolnění

Hoďte všední starosti a shon za hlavu a dopřejte svému tělu a mysli péči, kterou si zaslouží.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Esence bytí ve vile EVA

Užijte si rozmazlování ve Vile Eva****, kde si pro Vás připravili jemnou masáž, relaxaci zábalem, reflexní masáž plosek nohou a neomezený vstup do přilehlého vodního ráje.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Antistresový program

Zapomeňte na shon pracovního dne a přijeďte si odpočinout do Karlových Varů. Čeká na Vás 10 antistresových procedur, plná penze, pitná kúra, jízdenka na MHD po Karlových Varech v ceně a mnoho dalšího klidného a odpočinkového.

5 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Pobyt s molekulární vodíkovou terapií

Objevte zázračnou sílu molekulárního vodíku! Vyzkoušejte jeho blahodárný vliv na Vaše tělo v tomto ozdravném balíčku. Molekulární vodík má protizánětlivé a regenerační účinky, likviduje následky virových procesů a je nejsilnějším antioxidantem. Odstraňuje únavu a je vhodný i v boji proti stresu.

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Pro ni a pro něho

Navštivte v páru jedinečný hotel Richmond**** a prožijte nezapomenutelné společné chvíle. Těšit se můžete na masáž, perličkovou koupel či neomezený vstup do bazénového a wellness centra.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Rekreace v lázních Hárkány na 5 nocí

Přijeďte si odpočinout do lázní Harkány. Lázně jsou přesně to, co Vaše tělo potřebuje. Jsou vhodné v každém ročním období.

5 nocí
snídaně
Zobrazit pobyt