Darujte relaxaci jednoduše s dárkovým poukazem Spa.cz.

Co je perličková koupel?

Perličková koupel

Za relaxační lázní spojenou s jemnou masáží již nemusíte jezdit nikam daleko. Stačí si domů pořídit perličkovou lázeň. Toto jednoduché, ovšem velice šikovné zařízením vám umožní dopřát si relaxaci po náročném dni, kdykoli budete potřebovat, a během chvilky se zbavit stresu a únavy.

Příjemná je rovněž její aplikace. Jedná se o přístroj, který má podobu roštu, a po vložení do vany a jejím napuštění vytváří bublinky vzduchu. Ty poté svým prouděním jemně masírují pokožku, a proto je tato procedura někdy označována jako bublinková koupel či bublinková masáž.

I přes to, že je možné si díky své nenáročnosti vychutnat perličkovou koupel v pohodlí domova, patří také samozřejmě do nabídky většiny lázní. Způsob aplikace se nijak neliší. Lázeň se provádí ve vaně s vodou o teplotě přibližně 37 - 38 °C, jde tedy o hypertermickou koupel. Na organismus má tato procedura hned dvojí účinek. Jednak masíruje pokožku pomocí proudících bublinek a také působí svou relativně vysokou teplotou.

V lázeňských zařízeních je bublinková koupel většinou součástí léčebných programů, je ovšem možné ji zakoupit také samostatně za účelem relaxace a posílení obranyschopnosti organismu. V takovém případě si příjemně odpočinete, uvolníte duševní napětí a zároveň také podpoříte své zdraví. Bublinky, které prostupují vodou, totiž aktivují nervová zakončení, masírují a prokrvují pokožku, a tak dochází ke stimulaci látkové výměny, tedy i zvýšenému vylučování nežádoucích a škodlivých látek z těla. Perličková lázeň rovněž zlepšuje krevní oběh a v důsledku toho se do tkání dostává nejen více kyslíku, ale také potřebných živin. Svaly tak mohou lépe regenerovat a výše zmíněné účinky napomáhají jejich uvolnění a odstranění napětí.

Bublinková koupel se doporučuje zejména při chorobách pohybového systému, bolestech kloubů a páteře, poruchách prokrvení, dále při srdečně cévních onemocněních, vysokém krevním tlaku, poruchách spánku, neurotických poruchách, chorobné únavě, rovněž zmírňuje příznaky celulitidy a kladně působí také na stav pleti.

Perličkovou koupel není vhodné provádět v případě akutních infekcí a otevřených ran. V ostatních případech je možné ji absolvovat například v lázních Třeboň či Karlova Studánka.

Pobyty obsahující perličkovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete perličkovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Relax program na 7 nocí

Dopřejte si individuální péči při relaxačních léčebných procedurách, které jsou pro vás nachystány v rámci Relax pobytu v Hotelu Krakonoš.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Restart wellness pobyt

Zasloužíte si po uplynulých náročných dnech "restart"?! Dejte alespoň občas sami sebe na první místo a dopřejte si pohodu, klid a příjemné wellness procedury. Restart wellness pobyt v Karlových Varech Vám poskytne skvělé zázemí, chutnou polopenzi a odpočinek v podobě klasické masáže, perličkové koupele a parafínového zábalu.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Harmony pobyt

Zharmonizujte své tělo v Hotelu Park na Slovensku. Užijete si množství blahodárných procedur a navíc jako bonus získáte vstup do bazénu, fitness a mnoho dalších lákavých výhod.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Medical Kardio

Neváhejte a vyzkoušejte nejúčinnější terapie pro prevenci kardiovaskulárních onemocnění a zavítejte do nádherných Konstantinových lázní. Po tomto pobytu nabitém lázeňskými procedurami budete odjíždět plni energie a vitality.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

TOP pro každý věk

Užít si lázeňskou péči a blahodárné procedur můžete v každém věku! Přijeďte si vyzkoušet uhličitou koupel, rašelinový obklad nebo třeba inhalaci přírodní minerální vody.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Medical General

V srdci té nejčistější přírody objevte kouzlo lázeňské péče a vydejte se do Konstantinových lázní. Vaše tělo i mysl Vám zcela jistě "poděkují" za Vaši péči.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt