AKTUÁLNĚ: Poukazy pro zdravotníky již na Spa.cz nepřijímáme. Děkujeme za pochopení.

Co je pilates?

Pilates

Skutečnost, že cvičení a pohyb všeobecně mají příznivý dopad na lidské zdraví, je známa již odedávna. Postupem času se do popředí zájmu dostávaly různorodé formy cvičení, z nichž některé si své příznivce udržely, jiné po počátečním boomu rychle upadly. V dnešní době vedle sebe existuje mnoho rozličných druhů cvičení, a tak si každý může vybrat to, které mu nejvíce vyhovuje. Někdo preferuje rychlejší tempo a potřebuje se takzvaně vybít, někdo dává naopak přednost protažení, zpevnění a celkovému uvolnění těla, které bývá vlivem dnešního sedavého způsobu života zatuhlé a bolavé. Právě pro tyto osoby je velice vhodné cvičení známé pod názvem pilates.

Jeho zakladatelem je Joseph Pilates, který byl v mládí sám velice nemocen. Trpěl revmatickou horečkou, křivicí a astmatem, ale i přes to neztrácel naději na uzdravení a začal se zajímat o východní kultury. Na jejich základě pak sestavil toto cvičení, které je vlastně syntézou jógy, Zenu, tai-chi, pracuje s principy souhry těla i duše a klade také velký důraz na správnou techniku dýchání.

Protože pilates nepředstavuje životní filosofii, jako například již zmiňovaná jóga, ale je pouze cvičením vedoucím k celkovému posílení organismu, je velice vhodné pro všechny osoby, které nechtějí pronikat do hloubky různých východních systémů.

Cvičení pilates na své stoupence neklade žádné přehnané nároky týkající se například fyzické kondice, proto jej může cvičit téměř každý. Základem je samozřejmě správné dýchání, na které lektor na hodinách pro začátečníky vždy upozorňuje. Samotné pohyby pak vychází ze středu těla. To může být v začátcích poměrně těžké. Postupem času však dochází k jeho zpevnění, což je ostatně také cílem. Při pravidelném cvičení jsou postupně zpevňovány i ostatní svaly v těle.

Pilates klade důraz na celkové posílení, rozvoj koordinace, flexibilitu a rovnováhu. Nemusíte se však obávat, že vám narostou obří svaly. Při pilates nejde o žádné opakování cviků až do bolesti, ale spíše o jejich protažení a tvarování. Protože se zde neobjevují žádné poskoky, je toto cvičení často doporučováno odborníky lidem s kloubními problémy či s nadváhou.

V současné době existuje mnoho studií, které ve své nabídce zahrnují cvičení pilates, ale vyzkoušet jej můžete rovněž při pobytu ve Františkových nebo Mariánských Lázních, lázních Třeboň či v Luhačovických lázních.

Pobyty obsahující pilates

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete pilates. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Lázeňský pobyt 7=6

Svěřte se do rukou profesionálů a relaxujte při procedurách dle Vašeho individuálního léčebného plánu. Pro chvíle odpočinku můžete také navštívit hotelové wellness centrum s širokou nabídku služeb, ze které si jistě vyberete.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační pobyt, 3 noci

Moderní hotelové wellness centrum s řadou vodních atrakcí či doprovodných programů a příjemná lokalita maďarského města Zalakaros, jsou ideální kombinací pro ničím nerušené chvíle odpočinku.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační pobyt 7=6

Klidné a příjemné prostředí, profesionální personál, kvalitní služby, široká nabídka wellness centra a v neposlední řadě také vynikající restaurace - to vše na Vás čeká, pokud si pro svůj relax zvolíte právě MenDan Thermal Hotel. Nyní navíc s akční nabídkou sedmi nocí na cenu šesti!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Lázně na zkoušku

Udělejte něco pro své zdraví a navštivte MenDan Thermal Hotel ve městě Zalakaros. Díky individuálnímu léčebnému plánu se Vám dostane té správné péče. Kvalitní služby a profesionální přístup jsou zárukou spokojenosti!

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt