Co je pitná kúra?

Pitná kúra

Jistě není pochyb o tom, že voda patří mezi nejdůležitější složky přírody. Také v lidském těle je nejvíce zastoupenou živinou. I přes to, že doporučení týkající se pitného režimu se na nás sypou ze všech stran, řada lidí potřebu vody pro správnou funkci organismu stále podceňuje.

U průměrného člověka tvoří voda okolo 60 % hmotnosti, její molekuly vyplňují prostor mezi buňkami. Ve vodě také probíhají životně nezbytné chemické reakce, rozpouští se v ní vitamíny, minerály a mnoho dalších látek, odplavuje odpadní látky, je součást tekutiny kloubů, reguluje tělesnou teplotu a ovlivňuje mentální výkonnost. To je ovšem jen zlomek pozitivních účinků této kapaliny.

Již pouhé 2 % ztráty vody jsou označovány jako dehydratace a výsledky výzkumů ukázaly, že i takto malé množství dokáže zhoršit aritmetické schopnosti a krátkodobou paměť až o 20 %. Doporučuje se proto vypít 2 - 3 l tekutin denně a k tomu navíc množství vypocené během sportovní činnosti.

Příjmu dostatečného množství tekutin se však využívá také při různých očistných kúrách, při kterých tak dochází k odplavování škodlivých látek. V případě, že je voda obohacena ještě nejrůznějšími minerálními látkami a dalšími prvky, jako je tomu například v případě léčivých pramenů, jsou účinky pitné kúry o to intenzivnější. Přitom samozřejmě záleží nejen na složení vody, ale také na její teplotě a množství. Působení minerální vody na organismus se totiž liší v závislosti na jejím typu.

Pitnou kúru obvykle předepisuje lékař, který určí množství a složení minerální vody. Obecně platí, že voda by se měla pít před jídlem, a to po malých doušcích například při procházce. K těmto účelům slouží většinou pohárky o objemu 2 dl, jejichž obsah se doporučuje vypít v průběhu 3 - 10 minut. Mezi jednotlivými pohárky je dobré dodržet alespoň 5 - 10minutovou pauzu. Takto si nejen zafixujete pravidelný pitný režim, ale díky vlastnostem minerální vody dochází zároveň k upravení zažívání, příznivému působení na peristaltiku střev, stimulaci látkové výměny a k celkovému zlepšení kondice a zvýšení imunity.

Pitnou kúru je možné absolvovat v celé řadě lázní, například v Karlových lázních vyvěrá 12 pramenů obsahující 47 různých prvků důležitých pro organismus.

Pobyty obsahující pitnou kúru

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete pitnou kúru. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Seniorský pobyt 60+ na 6 nocí

Vydejte se do lázní Libverda! Užijte si atmosféru lázeňského města a za příjemnou cenu získejte pobyt s polopenzí a 10 procedurami, Vaše zdraví to jistě ocení.

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

TOP pro každý věk

Odpočiňte si v krásném prostředí lázní a užijte si pravou relaxaci ve wellness centru! Pobyt zaměřen na zdravý životní styl. Pamatujte, do lázní je lepší vyrazit včas než později!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Romantický pobyt pro dva o víkendu

Zažijte neobyčejnou atmosféru klidného prostředí hotelu Studánka o víkendu. Užijte si romantickou večeři při svíčkách, relaxaci v soukromí wellness centra jen pro dva. Skvělá příležitost pro všechny zamilované.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Pobyt pro seniory

Odpočinek a relaxace díky devíti lázeňským procedurám, které pro Vás na míru sestaví lékař, to přesně Vás čeká v rámci tohoto pobytového balíčku!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Víkendový pobyt

Poznejte Luhačovice o víkendu! Užijte si příjemnou lázeňskou atmosféru a relaxační koupel společně s klasickou masáží.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčebná kúra po Covid-19 na 14 nocí

Využijte naplno 14 nocí v Libverdě a zbavte se svých respiračních problémů po nemoci Covid-19. 33 léčebných procedur, které pro Vás budou vybrány lékařem na míru, Vám pomohou zlepšit svůj zdravotní stav.

14 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt