Co je pitná kúra?

Pitná kúra

Jistě není pochyb o tom, že voda patří mezi nejdůležitější složky přírody. Také v lidském těle je nejvíce zastoupenou živinou. I přes to, že doporučení týkající se pitného režimu se na nás sypou ze všech stran, řada lidí potřebu vody pro správnou funkci organismu stále podceňuje.

U průměrného člověka tvoří voda okolo 60 % hmotnosti, její molekuly vyplňují prostor mezi buňkami. Ve vodě také probíhají životně nezbytné chemické reakce, rozpouští se v ní vitamíny, minerály a mnoho dalších látek, odplavuje odpadní látky, je součást tekutiny kloubů, reguluje tělesnou teplotu a ovlivňuje mentální výkonnost. To je ovšem jen zlomek pozitivních účinků této kapaliny.

Již pouhé 2 % ztráty vody jsou označovány jako dehydratace a výsledky výzkumů ukázaly, že i takto malé množství dokáže zhoršit aritmetické schopnosti a krátkodobou paměť až o 20 %. Doporučuje se proto vypít 2 - 3 l tekutin denně a k tomu navíc množství vypocené během sportovní činnosti.

Příjmu dostatečného množství tekutin se však využívá také při různých očistných kúrách, při kterých tak dochází k odplavování škodlivých látek. V případě, že je voda obohacena ještě nejrůznějšími minerálními látkami a dalšími prvky, jako je tomu například v případě léčivých pramenů, jsou účinky pitné kúry o to intenzivnější. Přitom samozřejmě záleží nejen na složení vody, ale také na její teplotě a množství. Působení minerální vody na organismus se totiž liší v závislosti na jejím typu.

Pitnou kúru obvykle předepisuje lékař, který určí množství a složení minerální vody. Obecně platí, že voda by se měla pít před jídlem, a to po malých doušcích například při procházce. K těmto účelům slouží většinou pohárky o objemu 2 dl, jejichž obsah se doporučuje vypít v průběhu 3 - 10 minut. Mezi jednotlivými pohárky je dobré dodržet alespoň 5 - 10minutovou pauzu. Takto si nejen zafixujete pravidelný pitný režim, ale díky vlastnostem minerální vody dochází zároveň k upravení zažívání, příznivému působení na peristaltiku střev, stimulaci látkové výměny a k celkovému zlepšení kondice a zvýšení imunity.

Pitnou kúru je možné absolvovat v celé řadě lázní, například v Karlových lázních vyvěrá 12 pramenů obsahující 47 různých prvků důležitých pro organismus.

Pobyty obsahující pitnou kúru

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete pitnou kúru. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Lázeňský pobyt OPTIMAL

Lázeňský pobyt se vstupní lékařskou prohlídkou a 19 léčebnými procedurami za jediný týden! Objevte dokonalé lázeňské účinky, které poznali již naši předkové.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Dokonalý odpočinek

Pobyt nabitý procedurami, které Vás dokonale uvolnění a jak již název napovídá, při kterých si opravdu odpočinete. Nechte se rozmazlovat při masáži, relaxační koupeli nebo třeba při uvolňujícím zábalu.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Víkendové uvolnění v lázních

Relaxaci a uvolnění si můžete dopřát i během tří dnů v hotelu v Mariánských Lázních, který pro vás připravil kromě plné penze také 2 procedury, pitnou kúru, volný vstup do bazénu a skvělou kávu se zákuskem.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Zdraví v Piešťanech na 3 noci

Užijte si příjemné lázeňské procedury a nechte se rozmazlovat zdravým jídelníčkem. Konzultace s lékařem Vám zajistí procedury přímo na tělo a příjemné prostředí hotelu můžete využít na relaxační procházky.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Komplexní lázeňská péče INTENSIVE s plnou penzí

Přijeďte si odpočinout a udělat něco pro své zdraví do Hotelu Imperial***** v Karlových Varech. Na základě vstupního lékařského vyšetření Vám budou sestaveny procedury na míru. Relax si můžete dopřát v hotelovém wellness.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Ozdravný pobyt

Vstup do Wellness Spa, bazénový svět, pravidelný, zajímavé medicínské a historické přednášky Vás čekají v Hotelu Ozón, jestliže si objednáte tento ozdravný pobyt.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt