Co je pivní lázeň?

Pivní lázeň

Pivní lázeň je procedura, která patří v České republice k těm vůbec nejoblíbenějším. Pivo má u nás totiž dlouholetou tradici a na pivovar zde narazíte na každém kroku.

Pivní koupele jako takové jsou známé již od starověku, ale v té doby šlo pouze o koupel ve vodě s příměsí obilného sladu a různých dochucovadel. Chmel jako hlavní surovina pro výrobu se na scéně objevuje až kolem roku 768. Na konci 20. století se poprvé začíná mluvit o tom, že pivo je nápoj s omamnými účinky, ale má také řadu dalších zdravotních benefitů.

V novodobém wellness se s pivní koupelí mohli hosté poprvé setkat v hotelu Klosterbrauerei Neuzelle v Německu. U nás byl průkopníkem pivních koupelí jako relaxační procedury pivovar Chodovar v Chodové Plané na Tachovsku. V současné době nabízejí proceduru pivní lázeň jak specializované wellness hotely, tak i malé pivovary s ubytováním.

Lázeň probíhá buď v klasické vaně, případně se můžete setkat i se stylovou vanou podobnou pivnímu sudu či s měděnou vanou, která zase připomíná pivovarské kotle na vaření piva. Základem lázně je teplá voda v teplotě 34 - 38 °C, pivní extrakt s příměsí pivovarských kvasnic a bylinná směs. Každý pivovar volí pro pivní koupel vlastní recepturu. Samozřejmostí je i ochutnávka piva, která při koupeli zajistí dostatečný pivní režim a přísun vitamínů a minerálů. Pivo můžete dostat profesionálně načepované, případně vám bude k dispozici pípa, díky které se můžete obsloužit sami. Za dobu koupele, tj. 20 - 30 minut byste ale rozhodně neměli vypít více než 1 - 2 půllitry.

Po koupeli si rozhodně dopřejte dostatečně dlouhý odpočinek. Zabalte se do deky či do teplého županu a nechte účinky procedury doznít.

Pivní lázeň si užijí jak muži, tak i ženy, protože pivo nejen výborně chutná, ale má především skvělé účinky na naši pokožku. Obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, které mohou pomoci s akné, vyrážkou či s celulitidou. Díky obsaženým antioxidačním látkám se z těla prostřednictvím kůže dostávají pryč škodlivé látky. Odumřelé buňky zase pomáhá odstranit jemný peeling z pivovarského mlatu. Pití piva při koupeli snižuje stres a pomůže se správným trávením.

Pivní koupel si můžete dopřát třeba v Kutné Hoře, ve Františkových Lázních a nebo v Klášteře Hradišti nad Jizerou.

Pobyty obsahující pivní lázeň

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete pivní lázeň. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Kouzelný podzim na zámku o víkendu

Zpestřete si víkend luxusním pobytem na zámku. Užijte si wellness, při kterém si dozajista naplno odpočinete a ochutnejte výbornou tříchodovou večeři. Tak nečekejte a objednávejte!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Silvestrovský pobyt na zámku

Oslavte příchod nového roku stylově na Zámku Wichterle! Těšit se můžete na báječný silvestrovský večer s rautem či cimbálovou muzikou nebo na relaxační pivní koupel.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax balíček

Vyzkoušejte netradiční rituál, jehož součástí je originální pivní lázeň. Okusíte tradice našich předků a pocítíte blahodárné účinky pro lidské tělo.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Týdenní wellness dovolená v GREEN PARADISE

Wellness dovolená na sedm nocí v moderním hotelu GREEN PARADISE v Březové u Karlových Varů. Přijeďte prožít odpočinkových osm dní a načerpat novou sílu a energii do dalších dní a týdnů. Budete hýčkáni!

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Pivní wellness potěšení

Jestli milujete blahodárný mok zlatavé barvy, tak tento pobyt je jako stvořený právě pro Vás nebo je ideálním dárkem pro někoho ve Vašem okolí, kdo pivem také dvakrát nepohrdne! Vychutnáte si ho nejen při konzumaci, ale také při pivní lázni. Těšíme se na Vás!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt Hallowen s překvapením

Dopřejte si wellness pobyt na Hallowena s překvapením. Užijete si plno procedur, při kterých si naplno odpočinete a naberete novou energii. Přijeďte do Mariánských Lázní.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt