Co je priessnitzova pohybová terapie?

Priessnitzova pohybová terapie

Priessnitzova pohybová terapie je součástí uceleného systému péče o lidský organismus. Základy tomuto systému přírodních léčebných procedur položil na začátku 19. století Vincenz Priessnitz.

Priessnitz pocházel z chudých poměrů a shodou nešťastných okolností se ve velmi mladém věku začal věnovat léčení. Základem jeho procedur je vodoléčba, pobyt na čerstvém vzduchu a práce. Pod jeho rukama vznikl v Jeseníku první vodoléčebný ústav na světě. Dodnes jsou lázně Jeseník místem, kde se léčí jak pomocí tradičních přírodních metod, tak s nejmodernějšími poznatky klasické medicíny.

Priessnitzova pohybová terapie je velmi jednoduchým způsobem, jak lze zlepšit fyzickou kondici a zdravotní stav i u pacientů s nadváhou, cukrovkou či s pohybovými obtížemi. Pohybová terapie v sobě kombinuje prvky přirozené chůze, dechových cvičení a ke slovu se dostane i vodoléčba. Pacienti se v rámci pohybové terapie procházejí s průvodcem, věnují se jednoduchým cvičením a v chladné vodě horských potůčků si smáčejí dolní či horní končetiny.

Oproti klasické chůzi se při Priessnitzově pohybové terapii zvýší kalorická spotřeba o více než 25 - 35 %. Chůze a pohybové aktivity mají vliv na trávení, srdeční činnost a imunitu. Důsledkem svižných procházek je vyšší aerobní zátěž, která podporuje spalování tuků, zlepšení krevního tlaku a pročištění krevního oběhu.

Lepší okysličení má pozitivní vliv na astmatiky a na pacienty s chronickou bronchitidou. Lázně Jeseník mají statut klimatických lázní s nejčistším vzduchem a jsou velmi vyhledávaným místem pro léčbu onemocnění horních cest dýchacích.

Kromě všech možných zdravotních benefitů jsou navíc procházky přírodou ve skupině i velmi zábavné a my vám vřele doporučujeme je vyzkoušet. Navštivte lázně Jeseník a uzdravte se pomocí osvědčených přírodních metod.