Co je pulzní magnetoterapie?

Pulzní magnetoterapie

Pulzní magnetoterapie bývá označována jako léčebná metoda 21. století. Lidstvu je však známá již poměrně dlouhou dobu. I přes to, že se jedná o vysoce účinný prostředek ke zmírnění či naprostému zvrácení některých onemocnění, bývá často nedoceněná a ve velkém procentu případů je při léčbě zařazena teprve ve chvíli, kdy již všechny ostatní prostředky selhaly.

Při pulzní magnetoterapii se využívá umělého magnetického pole určitých parametrů, kterému je vystavena ošetřovaná oblast. Magnetická energie je pro lidský organismus naprosto přirozená a samotná funkce a růst buněk je vlastně řízená elektromagnetickými kmity. V případě pulzní magnetoterapie se tedy vychází z předpokladu, že při nedostatku magnetické energie dochází k narušení buněčných funkcí a působením magnetického pole lze tyto funkce určitým způsobem upravit.

Velkou výhodou tohoto způsobu léčby je především skutečnost, že se jedná o tělu naprosto přirozenou metodu, a škodlivé vedlejší účinky magnetoterapie jsou tedy naprosto vyloučeny. Působení pulzního nízkofrekvenčního magnetického pole příznivě působí na biochemické a biofyzikální reakce v buňkách i mezi buňkami a také zlepšuje průchodnost buněčných membrán. V důsledku toho se zlepšuje zásobení buněk kyslíkem i dalšími látkami a dochází rovněž ke zlepšení buněčného metabolismu.

Aplikací pulzní magnetoterapie lze také docílit zvýšeného prokrvení tkání a odplavování nežádoucích a škodlivých látek z těla. Vynikající výsledky má také například při léčbě chronických zánětů v buňkách, kloubech, cévách či orgánech. Dále napomáhá při problémech s otoky, proleženinami, ztuhlými svaly, artrózou nebo Bechtěrevovou chorobou a vede ke zmírnění bolestí. Opomenout nelze ani příznivý vliv na celulitidu, osteoporózu a revmatické obtíže.

Jak je vidět, pulzní magnetoterapie má velké množství pozitivních vlastností, a i přes to, že při jejím absolvování zpravidla nic necítíme, velmi kladně ovlivňuje náš zdravotní stav. Samotný průběh je takový, že danou končetinu umístíte do speciálního prstence, ve kterém na ni po dobu 25 - 30 minut působí magnetické pole. Samozřejmě je vyloučené absolvování magnetoterapie v případě kardiostimulátoru.

Magnetoterapii obvykle předepisuje lékař v počtu 10 procedur. Absolvovat ji však za poplatek můžete také na vlastní žádost, a to například během pobytu v lázních Bělohrad či Jeseník.

Pobyty obsahující pulzní magnetoterapii

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete pulzní magnetoterapii. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

TRADICE - Teplice - 2024

Máte potíže s pohybovým aparátem, ale nedosáhli jste na poukaz hrazený zdravotní pojišťovnou? Tak právě pro Vás máme nachystaný tento balíček, který plně kopíruje komplexní lázeňskou péči. Čeká na Vás intenzivní individuální léčebný program, který Vám na dlouhé týdny a měsíce uleví od bolestí.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

TRADICE - Teplice

Máte potíže s pohybovým aparátem, ale nedosáhli jste na poukaz hrazený zdravotní pojišťovnou? Tak právě pro Vás máme nachystaný tento balíček, který plně kopíruje komplexní lázeňskou péči. Čeká na Vás intenzivní individuální léčebný program, který Vám na dlouhé týdny a měsíce uleví od bolestí.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt