Pulzní magnetoterapie

Pulzní magnetoterapie bývá označování jako léčebná metoda 21.století, lidstvu je však známá již poměrně dlouhou dobu. I přes to, že se jedná o vysoce účinný prostředek ke zmírnění, či naprostému zvrácení některých onemocnění, bývá často nedoceněná a ve velkém procentu případů je při léčbě zařazena teprve ve chvíli, kdy již všechny ostatní prostředky selhaly.

Při pulzní magnetoterapii se využívá umělého magnetického pole určitých parametrů, kterému je vystavena ošetřovaná oblast. Magnetická energie je pro lidský organismus naprosto přirozená a samotná funkce a růst buněk je vlastně řízená elektromagnetickými kmity. V případě pulzní magnetoterapie se tedy vychází z předpokladu, že při nedostatku magnetické energie dochází k narušení buněčných funkcí a působením magnetického pole lze tyto funkce určitým způsobem upravit.

Velkou výhodou tohoto způsobu léčby je především skutečnost, že se jedná o tělu naprosto přirozenou metodu a škodlivé vedlejší účinky magnetoterapie jsou tedy naprosto vyloučeny. Působení pulzního nízkofrekvenčního magnetického pole příznivě působí na biochemické a biofyzikální reakce v buňkách i mezi buňkami a také zlepšuje průchodnost buněčných membrán. V důsledku toho se zlepšuje zásobení buněk kyslíkem i dalšími látkami a dochází rovněž ke zlepšení buněčného metabolismu.

Aplikací pulzní magnetoterapie lze také docílit zvýšeného prokrvení tkání, odplavování nežádoucích a škodlivých látek z těla, vynikající výsledky má také například při léčbě chronických zánětů v buňkách, kloubech, cévách či orgánech, dále napomáhá při problémech s otoky, proleženinami, ztuhlými svaly, artrózou nebo Bechtěrevovou chorobou a vede ke zmírnění bolestí. Opomenout nelze ani příznivý vliv na celulitidu, osteoporózu a revmatické obtíže.

Jak je vidět, pulzní magnetoterapie má velké množství pozitivních vlastností a i přes to, že při jejím absolvování zpravidla nic necítíme, velmi kladně ovlivňuje náš zdravotní stav. Samotný průběh této procedury probíhá způsobem, že danou končetinu umístíte do speciálního prstence ve kterém na ni po dobu 25-30 minut působí magnetické pole. Samozřejmě je vyloučené absolvování magnetoterapie v případě kardiostimulátoru.

Obvykle magnetoterapii předepisuje lékař v počtu 10 procedur, absolvovat ji však za poplatek můžete také na vlastní žádost a to například během pobytu v lázních Bělohrad či Jeseník.

Pobyty obsahující pulzní magnetoterapii

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete pulzní magnetoterapii. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

THERMA léčebný pobyt

Konečně dovolená podle Vašeho gusta. Tříhvězdičkový Schlosshotel je v klidném prostředí, takže si jistě odpočinete. Využijte lékařské konzultace a individuálních procedur k načerpání plného zdraví.

7 nocí, polopenze

Detail nabídky

Teplice - TRADICE

Máte potíže s pohybovým aparátem? Potom je pro Vás tento balíček přímo stvořený! Čeká na Vás individuální program, který uleví od bolesti a příjemně Vás uvolní. Budete se cítit jako znovuzrození!

7 nocí, plná penze

Detail nabídky