Darujte relaxaci jednoduše s dárkovým poukazem Spa.cz.

Co je radonová koupel?

Radonová koupel

Radon je považován za nebezpečnou a zdraví škodlivou látku. Není tomu však úplně tak. Podobně jako mnoho dalších nebezpečných látek i radon je možno v určitém množství využít k léčbě celé řady neduhů. Jedním z takových případů je radonová koupel.

Jistě vám vrtá hlavou, jak může radioaktivní látka příznivě působit na lidské zdraví. Odpověď je naprosto jednoduchá. V malém množství užívané při této proceduře si organismus vytváří jakousi odolnost a schopnost se s radioaktivním zářením vypořádat. Při radonové koupeli je lidské tělo vystaveno působení alfa částic, které vyvolávají odezvu v podobě produkce hormonů, aktivace imunitního systému a celkové regenerace tkání. Během celé procedury je samozřejmě nutný dohled odborného personálu.

V současnosti je možné tuto proceduru absolvovat v lázních Jáchymov, což jsou vůbec první radonové lázně na světě. Jejich součástí je také dozimetrická laboratoř, která pravidelně kontroluje množství radonu obsaženého ve vodě a dohlíží na správné provádění celé terapie. Lázně Jáchymov jsou rovněž držitelem Certifikátu Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. K léčebným účinkům využívají pramenů radonové vody z nedalekého dolu Svornost, jejichž obsah radonu se pohybuje v rozmezí 5 kBc/l - 20 kBc/l. Samotná koupel trvá přibližně 20 minut v radonové vodě o aktivitě 4 - 4,5 kBc/l a teplotě 35 - 37 °C, přičemž tato doba naprosto postačí k opětovnému vyloučení radonu z organismu.

Výsledným efektem je zmírnění chronických bolestí pohybového aparátu, stimulace vzniku antioxidantů, po určité době dochází také k redukci otoků kloubů a zvyšuje se jejich hybnost. Dalším přínosem pro lidský organismus je skutečnost, že radonová koupel přispívá k regeneraci nervů, například po úrazech, a pozitivně ovlivňuje poruchy periferního prokrvení. Terapie radonovou koupelí je tedy doporučována zejména při degenerativních chorobách pohybového aparátu či chronických zánětlivých chorobách. Vynikající výsledky byly zaznamenány také při léčbě onemocnění periferních nervů, poruchách prokrvení, kožních potížích a zlepšení nastalo také u pacientů s cukrovkou. Terapie radonovou koupelí je dále indikována při pooperačních stavech, kdy významně přispívá k regeneraci tkání.

Podobně jako ostatní léčebné metody také radonová koupel má své kontraindikace, kterými jsou dětský věk, těhotenství a onkologické onemocnění během posledních 24 měsíců s neukončenou terapií.

Pobyty obsahující radonovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete radonovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Silvestrovský pobyt

Oslavte Nový rok v lázeňském stylu! Vychutnáte si blahodárné procedury jako třeba radonovou koupel, perličkovou koupel, bylinkovou koupel, klasickou masáž nebo třeba parafínový zábal rukou. Samozřejmostí je i bohatý silvestrovský program.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační týden

Potřebujete se uvolnit a načerpat novou energii do Vašeho života? Pak neváhejte a zakupte si tento pobytový balíček do krásného lázeňského města Jáchymov.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Sváteční radonová kúra

Užijte si Vánoce i Silvestr v pohodlí Lázní Jáchymov. Prožijte ničím nerušené svátky plné lázeňských procedur a pohodlí. Užijte si krásné vánoční svátky a odstartujte Nový rok v krásném prostředí.

14 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Silvestrovský pobyt

Oslavte Nový rok v lázeňském stylu! Vychutnáte si blahodárné procedury jako třeba radonovou koupel, perličkovou koupel, bylinkovou koupel, klasickou masáž nebo třeba parafínový zábal rukou. Samozřejmostí je i bohatý silvestrovský program.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Lázeňský relax

Užijte si pár dní intenzivní relaxace a zapomeňte na každodenní stres. Pobyt plný procedur, které Vám pomohou uvolnit se. Čeká na Vás klasická masáž částečná, oxygenoterapie a radonová koupel. Zažijte Lázně Jáchymov a jejich účinek na celkový organismus!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Krátká radonová kúra

V tomto léčebném pobytu na Vás čeká 8 lázeňských procedur na míru dle Vašeho zdravotního stavu, laboratorní vyšetření a samozřejmě nesmějí chybět blahodárné a velice účinné radonové koupele. Zavítejte na léčení do Krušných hor!

9 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt