Radonová koupel

Radon je považován za nebezpečnou a zdraví škodlivou látku, není to však tak docela pravda. Podobně jako mnoho dalších nebezpečných látek i radon je možno v určitém množství využít k léčbě celé řady neduhů. Jedním z takových případů je radonová koupel.

Jistě vám vrtá hlavou, jak může radioaktivní látka příznivě působit na lidské zdraví. Odpověď je naprosto jednoduchá, v malém množství užívané při této proceduře, si organismus vytváří jakousi odolnost a schopnost se s radioaktivním zářením vypořádat. Při radonové koupeli je lidské tělo vystaveno působení alfa částic, které vyvolávají odezvu v podobě produkce hormonů, aktivace imunitního systému a celkové regenerace tkání. Během celé procedury je samozřejmě nutný dohled odborného personálu.

V současnosti je možné tuto proceduru absolvovat v lázních Jáchymov, což jsou vůbec první radonové lázně na světě. Jejich součástí je také dozimetrická laboratoř, která pravidelně kontroluje množství radonu obsaženého ve vodě a dohlíží na správné provádění celé terapie. Lázně Jáchymov jsou rovněž držitelem Certifikátu Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. K léčebným účinkům využívají pramenů radonové vody z nedalekého dolu Svornost, jejichž obsah radonu se pohybuje v rozmezí 5kBc/l - 20kBc/l. Samotná koupel pak trvá přibližně 20 minut v radonové vodě o aktivitě 4-4,5kBc/l a teplotě 35-37°C, přičemž tato doba naprosto postačí k opětovnému vyloučení radonu z organismu.

Výsledným efektem je tedy zmírnění chronických bolestí pohybového aparátu, stimulace vzniku antioxidantů, po určité době dochází také k redukci otoků kloubů a zvyšuje se jejich hybnost. Dalším přínosem pro lidský organismus je také skutečnost, že radonová koupel přispívá k regeneraci nervů například po úrazech a pozitivně ovlivňuje poruchy periferního prokrvení. Terapie radonovou koupelí je tedy doporučována zejména při degenerativních chorobách pohybového aparátu či jeho chronických zánětlivých chorobách, vynikající výsledky byly zaznamenány také při léčbě onemocnění periferních nervů, poruchách prokrvení, kožních potížích a zlepšení nastalo také u pacientů s cukrovkou. Terapie radonovou koupelí je dále indikována při pooperačních stavech, kdy významně přispívá k regeneraci tkání.

Podobně jako ostatní léčebné metody, také radonová koupel má své kontraindikace, kterými jsou dětský věk, těhotenství a onkologické onemocnění během posledních 24 měsíců s neukončenou terapií.

Pobyty obsahující radonovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete radonovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Vital klasik

Tento týdenní pobyt je vhodný jak pro seniory tak i pro rodiny s dětmi. Obsahuje např. radonovou koupel, oxygenoterapii, solnou jeskyni či perličkovou koupel s přísadou. Zavítejte do Krušných hor na týdenní Vital klasik!

7 nocí, polopenze

Detail nabídky

Tradiční radonová kúra, 14 nocí

Tento tradiční lázeňský pobyt zahrnuje ubytování s plnou penzí, sestavení individuálního léčebného programu, léčebné procedury i mnohé další aktivity. Vhodný pro celkovou regeneraci organismu.

14 nocí, plná penze

Detail nabídky

Vital klasik

Tento týdenní pobyt je vhodný jak pro seniory tak i pro rodiny s dětmi. Obsahuje např. radonovou koupel, oxygenoterapii, solnou jeskyni či perličkovou koupel s přísadou. Zavítejte do Krušných hor na týdenní Vital klasik!

7 nocí, polopenze

Detail nabídky