Co je reflexní nožní masáž?

Reflexní nožní masáž

Pokud se rozhodneme pro návštěvu masáže, většinou si vybíráme tu celotělovou. Na první pohled se může zdát, že je její příznivý dopad na organismus větší, dochází k promasírování a uvolnění všech svalů na těle a také k příjemné relaxaci. Navíc je představa, že své tělo zcela přenecháme příjemným dotykům zkušeného maséra, jistě lákavější než masáž chodidel. Každá z těchto procedur však působí nepatrně odlišně a reflexní nožní masáž svými účinky klasickou masáž v mnohém převyšuje.

Reflexní nožní masáž vychází ze znalosti energetických drah, které jsou také známé pod názvem meridiány. Ty probíhají celým tělem a každé dráze přísluší určitý orgán. Na meridiánech je umístěno množství citlivých bodů, jejichž stimulací je možné ovlivnit i vzdálený orgán v těle. S těmito body pracuje rovněž například akupresura či akupunktura. Každá však s maličko odlišným přístupem.

Během vývoje čínské medicíny, ze které tyto metody vycházejí, byla sestavena mapa těchto energetických drah i bodů a rovněž se zjistilo, že existují různé mikrosystémy, například mikrosystém ucha, kdy je na boltec promítnuta podoba plodu s vyznačenými orgány, a tak není potřeba stimulovat body po celém těle, ale bohatě k těmto účelům postačí ušní boltec. Na stejném principu je založena také reflexní nožní masáž, s tím rozdílem, že podoba orgánů je promítnuta na chodidlo.

Před samotnou prací s akupunkturními body masér nejprve uvolní drobné klouby, svaly i šlachy, kterých je na chodidle opravdu požehnaně, a činí tak příjemnými uvolňovacími hmaty, při kterých se chodidlo zároveň prohřívá a prokrví. Poté již následují jemné dotyky na citlivých bodech, a to nejen na plosce chodidel, ale také v okolí prstů, na nártu i kotníku. Tak je pomocí mačkání, stlačování a dalších pohybů postupně obnoven tok energie v orgánech a do těla se tak navrací rovnováha a harmonie.

Nožní masáž rovněž pozitivně ovlivňuje krevní oběh i lymfatický systém, což pomáhá odstranit nahromaděné toxické látky z organismu, a posílit tak imunitu. Doporučuje se také ke zmírnění bolestí hlavy, svalů, kloubů i páteře či při problémech s nespavostí. Tuto proceduru však nemusíte podstupovat pouze pro její léčivé vlastnosti. Hodí se také ke zklidnění mysli, odbourání stresu a celkové relaxaci.

Kontraindikací nožní masáže jsou samozřejmě otevřené rány v oblasti chodidel, kožní onemocnění způsobené bakteriemi, viry a plísněmi a zánět žil. V ostatních případech není důvod, proč tuto zajímavou čínskou techniku nevyzkoušet, a to například v Mariánských Lázních, Františkových Lázní nebo také v lázních Jeseník.

Pobyty obsahující reflexní nožní masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete reflexní nožní masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Silvestr

Letošní Silvestr bude nezapomenutelný! V luxusním Hotelu Aphrodite Palace se můžete těšit na množství procedur a mnoho dalšího. Vyrazte oslavit rok 2022 na Slovensko!

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Elixír života

Pečujte o své tělo a dopřejte si suchou plynovou lázeň, parafínový zábal na ruce a třeba změkčující tepelný zábal na nohy. Věřte, že se budete cítit skvěle. Tento pobyt pro Vás bude doslova jako elixír života. Nechte se opečovávat!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Silvestr 2021

Dopřejte si pořádný relax ve svátečním období. Slovensko v zimě je úchvatné, navíc Vás čeká spousta relaxačních procedur a samozřejmě bohatý program.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt - uvolněte se na 7 nocí

Týden plný wellness procedur, které dokonale zregenerují Vaše tělo i mysl. Přijeďte do Hotelu Máj v Piešťanech a užijte si naplno relaxaci a odpočinek díky kvalitním službám a profesionálnímu přístupu hotelového personálu.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační pobyt Amaly

Užijte si 4 dny plné odpočinku a relaxace v příjemném prostředí lázeňského města Luhačovice a načerpejte tolik potřebnou energii.

3 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Luxusní rozmazlovací pobyt

Dopřejte si 7denní luxusní péči v Mariánských Lázních. Připraveno je pro Vás pět léčebně-relaxačních procedur s blahodárným vlivem na celé tělo. V rámci pobytu je také neomezený vstup do bazénu a wellness. Budete se cítit skutečně luxusně!

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt