Co je reflexní nožní masáž?

Reflexní nožní masáž

Pokud se rozhodneme pro návštěvu masáže, většinou si vybíráme tu celotělovou. Na první pohled se může zdát, že je její příznivý dopad na organismus větší, dochází k promasírování a uvolnění všech svalů na těle a také k příjemné relaxaci. Navíc je představa, že své tělo zcela přenecháme příjemným dotykům zkušeného maséra, jistě lákavější než masáž chodidel. Každá z těchto procedur však působí nepatrně odlišně a reflexní nožní masáž svými účinky klasickou masáž v mnohém převyšuje.

Reflexní nožní masáž vychází ze znalosti energetických drah, které jsou také známé pod názvem meridiány. Ty probíhají celým tělem a každé dráze přísluší určitý orgán. Na meridiánech je umístěno množství citlivých bodů, jejichž stimulací je možné ovlivnit i vzdálený orgán v těle. S těmito body pracuje rovněž například akupresura či akupunktura. Každá však s maličko odlišným přístupem.

Během vývoje čínské medicíny, ze které tyto metody vycházejí, byla sestavena mapa těchto energetických drah i bodů a rovněž se zjistilo, že existují různé mikrosystémy, například mikrosystém ucha, kdy je na boltec promítnuta podoba plodu s vyznačenými orgány, a tak není potřeba stimulovat body po celém těle, ale bohatě k těmto účelům postačí ušní boltec. Na stejném principu je založena také reflexní nožní masáž, s tím rozdílem, že podoba orgánů je promítnuta na chodidlo.

Před samotnou prací s akupunkturními body masér nejprve uvolní drobné klouby, svaly i šlachy, kterých je na chodidle opravdu požehnaně, a činí tak příjemnými uvolňovacími hmaty, při kterých se chodidlo zároveň prohřívá a prokrví. Poté již následují jemné dotyky na citlivých bodech, a to nejen na plosce chodidel, ale také v okolí prstů, na nártu i kotníku. Tak je pomocí mačkání, stlačování a dalších pohybů postupně obnoven tok energie v orgánech a do těla se tak navrací rovnováha a harmonie.

Nožní masáž rovněž pozitivně ovlivňuje krevní oběh i lymfatický systém, což pomáhá odstranit nahromaděné toxické látky z organismu, a posílit tak imunitu. Doporučuje se také ke zmírnění bolestí hlavy, svalů, kloubů i páteře či při problémech s nespavostí. Tuto proceduru však nemusíte podstupovat pouze pro její léčivé vlastnosti. Hodí se také ke zklidnění mysli, odbourání stresu a celkové relaxaci.

Kontraindikací nožní masáže jsou samozřejmě otevřené rány v oblasti chodidel, kožní onemocnění způsobené bakteriemi, viry a plísněmi a zánět žil. V ostatních případech není důvod, proč tuto zajímavou čínskou techniku nevyzkoušet, a to například v Mariánských Lázních, Františkových Lázní nebo také v lázních Jeseník.

Pobyty obsahující reflexní nožní masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete reflexní nožní masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Luxusní rozmazlovací pobyt

Dopřejte si 6denní luxusní péči v Mariánských Lázních. Připraveno je pro Vás pět léčebně-relaxačních procedur s blahodárným vlivem na celé tělo. V rámci pobytu je také neomezený vstup do bazénu a wellness. Budete se cítit skutečně luxusně!

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Nadupaný wellness víkend

Dopřejte si wellness víkend a naplánujte si cestu do Františkových Lázní! Odpočinek s lázeňskými procedurami a plnou penzí bude to pravé pro Vaše tělo. Pobyt je možné absolvovat i ve všední dny. Těšíme se na Vás.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Tradiční léčebný pobyt

Vyzkoušejte tradiční procedury, které mají pro Vaše tělo i mysl léčebné a relaxační účinky. V rámci šesti denního pobytu je také neomezený vstup do bazénu a wellness. Přijeďte do krásného prostředí Mariánských Lázní. Zaručeně načerpáte novou sílu a energii.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační pobyt

Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do Františkových Lázní! Budete se divit, jak Vám lázeňská dovolená prospěje. Poznáte nová místa a třeba i nové přátele. Těšíme se na Vás.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Víkendový pobyt proti bolesti a stresu doplněný o molekulární vodík

Zbavte se bolesti a stresu. Molekulární vodík je nejsilnějším antioxidantem, který likviduje oxidační stres a léčí záněty. Pobyt s jedinečnou léčbou v Lázeňském sanatoriu Dr. Peták. Přijeďte to zažít!

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt