Reflexní nožní masáž

Reflexní nožní masáž

Pokud se rozhodneme pro návštěvu masáže, většinou si vybíráme tu celotělovou. Na první pohled se může zdát, že je její příznivý dopad na organismus větší, dochází k promasírování a uvolnění všech svalů na těle a také k příjemné relaxaci. Navíc je představa, že své tělo zcela přenecháme příjemným dotykům zkušeného maséra, jistě lákavější než masáž chodidel. Každá z těchto procedur však působí nepatrně odlišně a reflexní nožní masáž svými účinky klasickou masáž v mnohém převyšuje.

Reflexní nožní masáž vychází ze znalosti energetických drah, které jsou také známé pod názvem meridiány. Ty probíhají celým tělem a každé dráze přísluší určitý orgán. Na meridiánech je umístěno množství citlivých bodů, jejichž stimulací je možné ovlivnit i vzdálený orgán v těle. S těmito body pracuje rovněž například akupresura či akupunktura. Každá však s maličko odlišným přístupem.

Během vývoje čínské medicíny, ze které tyto metody vycházejí, byla sestavena mapa těchto energetických drah i bodů a rovněž se zjistilo, že existují různé mikrosystémy, například mikrosystém ucha, kdy je na boltec promítnuta podoba plodu s vyznačenými orgány, a tak není potřeba stimulovat body po celém těle, ale bohatě k těmto účelům postačí ušní boltec. Na stejném principu je založena také reflexní nožní masáž, s tím rozdílem, že podoba orgánů je promítnuta na chodidlo.

Před samotnou prací s akupunkturními body masér nejprve uvolní drobné klouby, svaly i šlachy, kterých je na chodidle opravdu požehnaně, a činí tak příjemnými uvolňovacími hmaty, při kterých se chodidlo zároveň prohřívá a prokrví. Poté již následují jemné dotyky na citlivých bodech, a to nejen na plosce chodidel, ale také v okolí prstů, na nártu i kotníku. Tak je pomocí mačkání, stlačování a dalších pohybů postupně obnoven tok energie v orgánech a do těla se tak navrací rovnováha a harmonie.

Nožní masáž rovněž pozitivně ovlivňuje krevní oběh i lymfatický systém, což pomáhá odstranit nahromaděné toxické látky z organismu, a posílit tak imunitu. Doporučuje se také ke zmírnění bolestí hlavy, svalů, kloubů i páteře či při problémech s nespavostí. Tuto proceduru však nemusíte podstupovat pouze pro její léčivé vlastnosti. Hodí se také ke zklidnění mysli, odbourání stresu a celkové relaxaci.

Kontraindikací nožní masáže jsou samozřejmě otevřené rány v oblasti chodidel, kožní onemocnění způsobené bakteriemi, viry a plísněmi a zánět žil. V ostatních případech není důvod, proč tuto zajímavou čínskou techniku nevyzkoušet, a to například v Mariánských Lázních, Františkových Lázní nebo také v lázních Jeseník.

Pobyty obsahující reflexní nožní masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete reflexní nožní masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Program Kalokagathia pro ženy - harmonie duševní a fyzické krásy

Kalokagathia je řecký pojem vyjadřující ideál harmonického souladu a vyváženosti tělesné a duševní stránky člověka. Byl formulovaný antickými Řeky, pro které byla tělesná kultura integrální součástí kultury společnosti... Přijeďte zažít!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Dokonalá relaxace

Chcete zažít Dokonalou relaxaci a navíc přímo na břehu Máchova jezera? To zní skoro jako v pohádce... Hotel PORT Vám to umožní a Vy prožijete nezapomenutelné 3 dny. Přijeďte se přesvědčit!

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Krásná a svěží

Není nic krásnějšího než dokonalá profesionální péče! Myslete na svou pleť a oddejte se rukám odborníků. Čas, který strávíte sama nebo se svou kamarádkou, se Vám vyplatí.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Seniorský pobyt na 5 nocí

Hotel Magnólia**** připravil wellness pobyt pro seniory. V tomto slovenském lázeňském městě Vás čeká odpočinková dovolená s procedurami. Nechte se hýčkat personálem hotelu a zkuste si například rašelinový zábal nebo infrasaunu.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax Classic na 3 noci

Neužili jste si léto? Potřebujete nabrat síly na zimu? Udělejte si prodloužený víkend v Rájeckých Teplicích a dobijte baterky právě u nás. Čerpat síly je potřeba během celého roku!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Tradiční léčebný pobyt

Vyzkoušejte tradiční procedury, které mají pro Vaše tělo i mysl léčebné a relaxační účinky. V rámci šesti denního pobytu je také neomezený vstup do bazénu a wellness. Přijeďte do krásného prostředí Mariánských Lázní. Zaručeně načerpáte novou sílu a energii.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt