Relaxační cvičení

Pro současnou dobu je charakteristické rychlé životní tempo a mnohem větší míra stresu, než s jakou se setkávali naši předkové. V důsledku toho se organismus dostává do nerovnováhy a je náchylný k celé řadě onemocnění. Někteří si tuto skutečnost uvědomují více, jiní méně, každý by však měl v rámci zachování svého zdraví ovládat určitou relaxační techniku, či si dopřát odpočinek a relaxaci například v podobě masáže, či různých koupelí a zábalů.

Společným znakem všech relaxačních cvičení je práce s dechem. Dýchání by mělo být pravidelné, pomalé a uvědomované. Takový způsob dýchání napomáhá uvolnit svalové napětí, které je charakteristické právě pro osoby trpící nadměrným stresem. V důsledku tohoto svalového napětí se také často objevují bolesti hlavy, zad, krční páteře a další nepříjemné pocity, které díky tomuto cvičení velice rychle vymizí. Pokud se nám podaří uvolnit fyzické napětí, přenese se toto uvolnění také do psychické roviny, což má za následek lepší zvládání každodenních stresových situací. Výborným doplňkem relaxačního cvičení je rovněž hudba, která by měla být pomalá, uklidňující a hlavně by nám měla být příjemná a vyvolávat v nás pocit harmonie.

Další možností, jak lze zvýšit intenzitu relaxačních cvičení, je jejich kombinace s aromaterapií. Výběrem vhodné vůně lze dosáhnout výrazného povzbuzení organismu, ale samozřejmě také jeho zklidnění a uvolnění. K těmto účelům se využívají rostlinné silice, dobře rozpustné v rostlinných olejích. se kterými se také v různých poměrech míchají. Tyto vysoce těkavé látky se inhalací dostávají do čichového centra, odkud dále ovlivňují nervový systém. V případě aroma masáže pak dochází rovněž k jejich vstřebávání pokožkou a pronikání do krevního oběhu.

Oblíbeným a velice rozšířeným relaxačním cvičením je rovněž jóga. V dnešní době je známá spíše jako cvičení, ve skutečnosti se však jedná o prastarou a poměrně složitou životní filosofii. Cílem jógy je dosáhnout vnitřního blaha a harmonie, učí také usměrňovat a vnímat životní energii, emoce a ovládat své tělo. I ve své současné podobě je však kladena velká pozornost na práci s dechem, neboť, jak již bylo řečeno, právě ta stojí v pozadí většiny relaxačních cvičení.

Různé formy relaxačního cvičení můžete absolvovat například během pobytu v lázních Luhačovice či Jeseník.

Pobyty obsahující relaxační cvičení

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete relaxační cvičení. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Wellness & Spa na 3 noci

Odměňte se pobytem v Hotelu Kaskády**** a užijte si pobyt v hotelovém Wellness, které má k dispozici nepřeberné množství zón pro dokonalou relaxaci.

3 noci, polopenze

Detail nabídky

Wellness & Spa na 5 nocí

Hotel Kaskády**** vás zve k prožití relaxačního pobytu s neomezeným vstupem do hotelového Wellness. Vyzkoušejte blahodárné účinky bylinkových par na vaše tělo, vyhřejte se v saunách, termálních bazénech a venkovních bazénech.

5 nocí, polopenze

Detail nabídky

You & Me na 3 noci

Vydejte se za romantickým hýčkáním do Hotelu Kaskády**** a vychutnejte si společné chvilky v jacuzzi se sklenkou sektu v ruce!

3 noci, polopenze

Detail nabídky