Co je rubínová koupel?

Rubínová koupel

Možná, že i vy patříte k těm, kteří mají lázně spojené s dlouhým a nuceným pobytem například po těžké nemoci či operačním zákroku. I přes to, že je tento názor poměrně rozšířený, lázně nemusí sloužit pouze k léčbě nebo rekonvalescenci. Díky klidné atmosféře, která v těchto zařízeních panuje, ve spojení s příjemným okolím je pobyt v lázních velmi vhodný rovněž v případě, že potřebujete na chvíli vydechnout a uniknout každodennímu stresu a povinnostem.

Součástí lázní bývají také rozlehlé a upravené parky, ve kterých se můžete nerušeně procházet a vdechovat čistý a svěží vzduch, což má již samo o sobě velmi příznivý dopad na náš organismus. A pokud si navíc dopřejete některou z relaxačních procedur, vaše tělo vám bude jistě velice vděčné. Dopřát si můžete nejen klasické a mezi veřejností zažité procedury, ale v současné době do lázní proniká také mnoho exotických a dosud málo známých procedur. Jednou z takových je například rubínová koupel.

Tato procedura, která patří mezi minerální přísadové koupele, probíhá ve vodoléčebné vaně s vodou, jejíž teplota se pohybuje okolo 37 °C. Řadí se tedy mezi mírně hypertermní koupele. Relaxační účinky této procedury jsou navíc prohloubeny přidáním okvětních lístků růže, které celou koupel krásně provoní a promění ji v opravdu luxusní zážitek.

Růže, která bývá někdy označována jako královna květů, je známá nejen pro svou omamnou a romantickou vůni, ale má také mnoho příznivých účinků na lidské tělo. Během koupele s lístky růží dochází ke zjemnění a zklidnění pleti. Hodí se tedy zejména pro citlivou pleť, která má sklon k alergickým reakcím. Plátky růží mají rovněž antiseptické a zklidňující vlastnosti, pomáhají snižovat krevní tlak, upravují krevní oběh, uvolňují kapiláry a čistí pleť. Díky kombinaci s mořskou solí navíc dochází během této 15minutové koupele k výraznému prokrvení tkání, zvýšenému vylučování odpadních látek, zmírnění otoků končetin, bolestí kloubů a uvolnění svalových křečí. Mořská sůl navíc dodává tělu potřebné minerální látky, osvěžuje a zbavuje únavy. Po koupeli následuje přibližně 15minutový suchý zábal na lůžku.

I přes to, že se jedná o proceduru, která nemá téměř žádné kontraindikace, je nevhodné ji absolvovat v případě horečnatého onemocnění či alergie na obsaženou přísadu.

Pokud vás rubínová koupel zaujala, vychutnat si ji můžete v lázních Karlovy Vary.

Pobyty obsahující rubínovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete rubínovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Léčebná dovolená

Týdenní dovolená s 10 procedurami na základě lékařské konzultace. Využijte tohoto pobytu a přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly! Vaše tělo Vás jistě odmění.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt

Týdenní léčebný pobyt s 15 procedurami na základě lékařské konzultace. Využijte tohoto pobytu a přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do Hotelu Park v Piešťanech! Vaše tělo Vás jistě odmění.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt