Rubínová koupel

Možná, že i vy patříte k těm, kteří mají lázně spojené s dlouhým a nuceným pobytem například po těžké nemoci či operačním zákroku. I přes to, že tento názor je poměrně rozšířený, lázně nemusí sloužit pouze k léčbě nebo rekonvalescenci. Díky klidné atmosféře, která v těchto zařízeních panuje ve spojení s příjemným okolím, je pobyt v lázních velmi vhodný rovněž v případě, že potřebujete na chvíli vydechnout a uniknout každodennímu stresu a povinnostem.

Součástí lázní bývají samozřejmě také rozlehlé a upravené parky, ve kterých se můžete nerušeně procházet a vdechovat čistý a svěží vzduch, což již samo o sobě má velmi příznivý dopad na náš organismus. A pokud si dopřejete také některou z relaxačních procedur, vaše tělo vám bude jistě velice vděčné. Dopřát si můžete nejen klasické a mezi veřejností zažité procedury, ale v současné době do lázní proniká také mnoho exotických a dosud málo známých procedur. Jednou z takových procedur je například rubínová koupel.

Tato procedura, která patří mezi minerální přísadové koupele, probíhá ve vodoléčebné vaně s vodou, jejíž teplota se pohybuje okolo 37°C, řadí se tedy mezi mírně hypertermní koupele. Relaxační účinky této procedury jsou navíc dále prohloubeny přidáním okvětních lístků růže, které celou koupel krásně provoní a promění ji v opravdu luxusní zážitek.

Růže, která bývá někdy také označována jako královna květů, je známá nejen pro svou omamnou a romantickou vůni, ale má také mnoho příznivých účinků na lidské tělo. Během koupele s lístky růží dochází ke zjemnění a zklidnění pleti. Hodí se tedy zejména pro citlivou pleť, která má sklon k alergickým reakcím. Plátky růží mají rovněž antiseptické a zklidňující vlastnosti, pomáhají snižovat krevní tlak, upravují krevní oběh, uvolňují kapiláry a čistí pleť. Díky kombinaci s mořskou solí navíc dochází během této 15 minutové koupele k výraznému prokrvení tkání, zvýšenému vylučování odpadních látek, zmírnění otoků končetin, bolestí kloubů a uvolnění svalových křečí. Mořská sůl navíc dodává tělu potřebné minerální látky, osvěžuje a zbavuje únavy. Po koupeli dále následuje přibližně 15 minutový suchý zábal na lůžku.

I přes to, že se jedná o proceduru, která nemá téměř žádné kontraindikace, je nevhodné ji absolvovat v případě horečnatého onemocnění, či alergie na obsaženou přísadu.

Pokud vás tedy rubínová koupel zaujala, vychutnat si ji můžete například v lázních Karlovy Vary.

Pobyty obsahující rubínovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete rubínovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Rodinná dovolená

Přijeďte si odpočinout do krásného prostředí lázeňského města Trenčianské Teplice s celou rodinou! Uvolnění a relaxaci Vám nabízí pobyt s báječnými procedurami a volným vstupem do bazénu.

3 noci, polopenze

Detail nabídky

Wellness relax SKÁLA

Dopřejte si maximální odpočinek za minimální dobu! Wellness pobyt s jedinečnou atmosférou, polopenzí, reflexní masáží, pivní lázní a sklenkou lahodného českého moku.

1 nocí, polopenze

Detail nabídky

Wellness relax SKÁLA na 2 noci

Ideální dovolená nejen o víkendu pro každého, kdo si rád dopřeje prvotřídní péči! A také sklenku dobrého moku, přímo z pivovarské restaurace. Těšíme se na Vás!

2 noci, snídaně

Detail nabídky