Co je sigoroll?

Jestliže se nyní marně snažíte uhádnout, jaká že lázeňská procedura se může ukrývat pod takto podivným názvem, možná budete překvapeni. Sigoroll je totiž jinak řečeno masáž. Má však samozřejmě svou specifickou podobu. Neprovádí ji totiž masér, nýbrž speciální masážní přístroj.

Jak lze vytušit již z názvu, mechanický masážní stroj sigoroll má podobu válce, který je obložen dřevěným roštem. Ten se pomalu a rovnoměrně otáčí a masíruje tak vybrané části, které pacient na válec přikládá podle předem popsaných poloh. Jedná se zejména o ruce, lýtka, stehna, hýždě, boky, břicho nebo záda.

Podobně jako při klasické masáži dochází k lepšímu prokrvení tkání, aktivuje se látková výměna a celkově se zlepšuje výživa buněk v pokožce i podkoží. Pokožka se tak stává výrazně pružnější a jemnější. Masáž pomocí masážního válce rovněž příznivě působí na problémy s celulitidou, a to díky stimulaci metabolismu tukové tkáně a lymfatického systému.

Během terapie se doporučuje dodržovat dostatečný pitný režim, čímž se účinky masáže mnohonásobně zvyšují. Pitným režimem se zde rozumí nejen obecně konzumace dostatečného množství tekutin, ale v případě odbourávání celulitidy jsou velice vhodné také různé bylinné čaje či kosmetické přípravky, jež napomáhají odstraňovat příznaky oné nehezké a mnohými proklínané pomerančové kůže. V některých kosmetických studiích se můžete rovněž setkat s aplikací gelu, který obsahuje výtažky z břečťanu. Ten se používá za účelem podpory pozitivního vlivu sigorollu na lidský organismus.

V úvahu je však třeba brát také alergie či přecitlivělost na tyto podpůrné kosmetické přípravky a v takovém případě se jejich užití raději vyvarovat. I přesto, že je masáž mechanickým válcem relativně neškodná procedura, její podstoupení je vždy lepší konzultovat s odborníkem. Naprostou kontraindikací je těhotenství, stavy po operacích, otevřené rány a samozřejmě všechny akutní onemocnění.

Sigoroll není na rozdíl od ostatních druhů masáží mezi veřejností nikterak rozšířenou terapeutickou metodou. I tak ji však do své nabídky zahrnuje poměrně velké množství kosmetických studií i wellness center. Rovněž je možné si touto masáží zpříjemnit pobyt v některých hotelech a návštěvu sigorollu si můžete vychutnat také během pobytu v lázních. Pro inspiraci můžeme jmenovat například lázně Třeboň nebo Mariánské Lázně.