Co je skořicový zábal?

Skořicový zábal

V dnešní době patří skořice mezi běžně dostupné a hojně užívané koření. Přidává se rovněž do mnoha léků, kosmetických přípravků, likérů či voňavek. Není tomu však tak dávno, kdy byla skořice velice vzácná a drahá.

Svůj původ má tato rostlina v Asii, odkud se postupně rozšířila také na Seychelské ostrovy, Madagaskar i do Brazílie. Dnes mezi nejvýznamnější patří zejména skořicovník čínský a ceylonský, jejichž kůra se využívá jako koření. Z listů, větví a květů se získává skořicový olej. Všechny tyto produkty velice příznivě ovlivňují lidské zdraví, čehož se ostatně využívalo v Číně již 4 000 lety před n.l. Mezi nejznámější vlastnosti skořice patří například schopnost snižovat krevní tlak, zmírňovat krvácení, má rovněž antibakteriální a dezinfekční účinky.

Skořice také působí zahřívacím efektem, kterého se využívá při skořicových zábalech. Za tímto účelem se kombinuje nejčastěji s výtažky ze zázvoru, lískového oříšku a břečťanu. Všechny látky jsou poté vmasírovány ve formě krému do pokožky, kde působí na prokrvení tkáně, ovlivňují buněčný mechanismus, a tak přispívají k redukci tukových buněk. Masáž rovněž aktivuje lymfatický systém, díky čemuž se zlepšuje odvod škodlivých látek z těla. To je také důvod, proč se skořicové zábaly doporučují při problémech s celulitidou.

Samotný průběh skořicového zábalu je následující: na postižené místo se nanese vrstva krému a to se následně zabalí do speciální fólie, která zajišťuje tlak na vybranou část těla. Tím je zároveň vyvíjen tlak na mezibuněčné prostory, který pomáhá pronikání lymfy z mezibuněčného prostoru do lymfatického systému. Díky tomu je usnadněno vyplavování toxinů a škodlivých látek z organismu. Pro maximální efekt je ovšem důležité vypít dostatek tekutin, doporučuje se přibližně 2 - 3 l. Délka zábalu se v každém wellness centru liší. V průměru se však pohybuje okolo 45 minut. Výsledkem je úbytek až několika centimetrů na obvodu, který přetrvá po několik dní. Pro udržení a další ubývání centimetrů je třeba proces alespoň 7krát zopakovat.

Skořicovým zábalům byste se ovšem měli vyhnout v případě mokvající dermatózy, akutním nebezpečí trombo embolie, při těhotenství, přecitlivělosti na kosmetické přípravky či problémy s ledvinami.

Tuto proceduru je možné podstoupit v lázních Luhačovice, Poděbrady a také ve Františkových Lázních.

Pobyty obsahující skořicový zábal

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete skořicový zábal. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Jsme takové, jaké jsme

Nechte se rozmazlovat v lázeňském městě, kde ví, jak se o Vás postarat. Čekají Vás různé relaxační programy, při kterých si krásně odpočinete. Jako třešnička na dortu bude polopenze a vy se nemusíte o nic starat.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační pobyt

Dopřejte si týdenní odpočinek s procedurami, které jsou cíleně zaměřené na pozitivně respirační, kardiovaskulární a nervový systém.

6 nocí
snídaně
Zobrazit pobyt

Beauty and Relax na 3 noci

Mít rád sám sebe je důležitější, než jsme si možná mysleli. Dopřejte si čtyři bezstarostné dny v Karlových Varech a nechte o sebe pečovat. Příval nové energie a celková vzpruha se Vám bude hodit!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Beauty and Relax na 3 noci

Mít rád sám sebe je důležitější, než jsme si možná mysleli. Dopřejte si čtyři bezstarostné dny v Karlových Varech a nechte o sebe pečovat. Příval nové energie a celková vzpruha se Vám bude hodit!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Balíček se zábalem v týdnu

Nechte se hýčkat skořicovým či rašelinovým zábalem, dopřejte si masáž dle Vašeho výběru a zkuste blahodárné účinky sauny! V hotelu Mesit si zaručeně odpočine nejen Vaše tělo, ale i mysl.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt