Skupinová kineziterapie

Kineziterapie, jinak řečeno léčba pohybem, patří mezi oblíbené terapeutické procedury, která má mnohostranné využití. Ačkoli je kineziterapie určena především pacientům s onemocněním pohybového aparátu, nachází uplatnění také například při léčbě poruch příjmu potravy, kdy učí osoby s tímto onemocněním přiměřeně vnímat své tělo za pomoci rozličných pohybových aktivit. Přínosem skupinového cvičení je také skutečnost, že o cvičení v malých skupinkách klientů, které spojuje stejný problém, což umožňuje pacientům sdílet své zkušenosti a pocity.

Skupinová kineziterapie zahrnuje různé druhy cvičení nejen v tělocvičně, ale také v bazénu. Protože každý pacient disponuje jinou fyzickou kondicí a možnostmi, jsou klienti rozděleni do malých skupin s pacienti trpícími stejným onemocněním. Celé cvičení, ať již v tělocvičně, nebo v bazénu, probíhá pod vedením zkušeného fyzioterapeuta, který také dohlíží na správné provedení cviků.

Skupinový tělocvik, probíhá, jak již bylo uvedeno v tělocvičně za přítomnosti terapeuta a jeho cílem je nejen zvýšení celkové kondice, ale také zlepšení pohyblivosti a posílení určitých svalových skupin. K těmto účelům je možné využít také nejrůznější pomůcky, to však již záleží na vybavenosti konkrétní tělocvičny. Délka skupinového tělocviku se pohybuje okolo 20 minut, přičemž začíná zahřátím, po kterém následuje hlavní část upravená vždy podle potřeb pacientů a celá lekce je zakončena protažením a uvolnění.

Cvičení v bazénu má oproti cvičení v tělocvičně jednu velkou výhodu. Díky vztlaku vody je totiž tělo z 90% nadnášeno a nedochází tedy k přetěžování pohybového aparátu. Příznivě působí rovněž teplota vody, která dosahuje přibližně 30°C a napomáhá uvolnit ztuhlé svaly i klouby. Vzhledem k odporu vody je také cvičení v bazénu mnohem intenzivnější a protože nedochází k žádným švihovým pohybům, také riziko zranění je při této proceduře nižší. Výběr cviků pak záleží na daném onemocnění, vybírány jsou zejména takové pohyby, které pacient na souši provést nemůže. Ke cvičení jsou rovněž využívány různé pomůcky, mezi které patří například míčky, vesty, nadlehčovací a plovací desky a celá řada dalších. Délka se pohybuje opět okolo 20 minut, následuje však ještě 10 minut individuálního plavání.

Skupinovou kineziterapii mezi nabízenými procedurami uvádí například lázně Bělohrad, Luhačovice nebo Mariánské lázně.

Pobyty obsahující skupinová kineziterapie

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete skupinová kineziterapie. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Vitalita a energie

Načerpejte energii díky blahodárným procedurám. Ve Spa a Kur Hotelu Harvey se Vám vrátí síla i vitalita a budete se cítit jako znovuzrození.

4 noci, polopenze

Detail nabídky

Regenerační léčebný týden s polopenzí

Týden aktivního odpočinku kombinovaný s klasickými léčebnými a wellness procedurami zaměřenými na celkovou tělesnou a duševní pohodu... To je Regenerační léčebný týden s polopenzí ve Františkových Lázních. Těšíme se na Vás!

7 nocí, polopenze

Detail nabídky

SPA Medical

Deseti denní pobyt plný léčebných procedur přesně podle Vašeho gusta. Můžete si užít plavání v rehabilitačním bazénu, pohybovou terapii či masáže.

9 nocí, polopenze

Detail nabídky