Co je skupinová kineziterapie?

Skupinová kineziterapie

Kineziterapie neboli léčba pohybem patří mezi oblíbené terapeutické procedury. Ačkoli je určena především pacientům s onemocněním pohybového aparátu, nachází uplatnění také například při léčbě poruch příjmu potravy, kdy učí osoby s tímto onemocněním přiměřeně vnímat své tělo za pomoci rozličných pohybových aktivit. Přínosem skupinového cvičení je skutečnost, že jde o práci v malých skupinkách klientů, které spojuje stejný problém, což pacientům umožňuje sdílet své zkušenosti a pocity.

Skupinová kineziterapie zahrnuje různé druhy cvičení nejen v tělocvičně, ale také v bazénu. Jelikož každý disponuje jinou fyzickou kondicí a možnostmi, jsou klienti rozděleni do malých skupin s pacienty trpícími stejným onemocněním. Celé cvičení, ať již v tělocvičně, nebo v bazénu, probíhá pod vedením zkušeného fyzioterapeuta, který dohlíží na správné provedení cviků.

Cílem je nejen zvýšení celkové kondice, ale také zlepšení pohyblivosti a posílení určitých svalových skupin. K těmto účelům je možné využít nejrůznější pomůcky. To však záleží na vybavenosti konkrétní tělocvičny. Délka skupinového tělocviku se pohybuje okolo 20 minut, přičemž začíná zahřátím, po kterém následuje hlavní část upravená vždy podle potřeb pacientů a celá lekce je zakončena protažením a uvolněním.

Cvičení v bazénu má oproti cvičení v tělocvičně jednu velkou výhodu. Díky vztlaku vody je totiž tělo z 90 % nadnášeno a nedochází tedy k přetěžování pohybového aparátu. Příznivě působí rovněž teplota vody, která dosahuje přibližně 30 °C a napomáhá uvolnit ztuhlé svaly i klouby. Vzhledem k odporu vody je cvičení v bazénu mnohem intenzivnější a protože nedochází k žádným švihovým pohybům, také riziko zranění je při této proceduře nižší. Výběr cviků pak záleží na daném onemocnění. Vybírány jsou zejména takové pohyby, které pacient na souši provést nemůže. Ke cvičení jsou rovněž využívány různé pomůcky, mezi které patří například míčky, vesty, nadlehčovací a plovací desky a celá řada dalších. Délka se pohybuje opět okolo 20 minut, následuje však ještě 10 minut individuálního plavání.

Skupinovou kineziterapii nabízí například lázně Bělohrad, Luhačovice nebo Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující skupinová kineziterapie

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete skupinová kineziterapie. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Víkendový pobyt

Dopřejte si opravdový luxus! Tento víkendový pobyt může být krásným dárkem pro výročí, ke svatbě či žádost o ruku. Ale proč ne jen tak? Udělejte radost sami sobě.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Luxusní dárek pro muže

Péče o tělo není jen ženskou záležitostí. Tento pobyt byl sestaven na míru mužům, kteří si chtějí odpočinout a cítit se dobře. Dárek, který zajisté potěší.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Víkendový pobyt KLASIK

Dopřejte si víkend, kde o Vás bude maximálně postaráno. Příjemné ubytování, plná penze a k tomu příjemné procedury. Po celou dobu budete mít zajištěnou lékařskou službu.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Minirelax

Přijeďte využít tento krátký, ale účinný Minirelax! Každý se potřebuje na chvíli zastavit a načerpat nové síly po náročném pracovním nasazení. Mariánské Lázně jsou k tomu naprosto ideální a jsou krásné v každém ročním období. Jste srdečně zváni!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Prodloužený relaxační pobyt WELLNESS ve všední dny

Prožijte prodloužený relaxační pobyt ve SPA Hotelu Felicitas **** v Lázních Poděbrady! Mimo víkend navíc za zvýhodněnou cenu. Tato nabídka je více než lákavá! Vy ještě odoláváte?

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Afrodita

Odpočinek spojený s péčí o Vaši krásu. Speciální přístroj pro lymfatickou masáž se postará o znásobení účinku anticelulitidového zábalu z mořských řas. Relax na dvě noci s polopenzí, který je připraven především pro dámy. Jak krásné udělat ještě krásnější!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt