Co je skupinová kineziterapie?

Skupinová kineziterapie

Kineziterapie neboli léčba pohybem patří mezi oblíbené terapeutické procedury. Ačkoli je určena především pacientům s onemocněním pohybového aparátu, nachází uplatnění také například při léčbě poruch příjmu potravy, kdy učí osoby s tímto onemocněním přiměřeně vnímat své tělo za pomoci rozličných pohybových aktivit. Přínosem skupinového cvičení je skutečnost, že jde o práci v malých skupinkách klientů, které spojuje stejný problém, což pacientům umožňuje sdílet své zkušenosti a pocity.

Skupinová kineziterapie zahrnuje různé druhy cvičení nejen v tělocvičně, ale také v bazénu. Jelikož každý disponuje jinou fyzickou kondicí a možnostmi, jsou klienti rozděleni do malých skupin s pacienty trpícími stejným onemocněním. Celé cvičení, ať již v tělocvičně, nebo v bazénu, probíhá pod vedením zkušeného fyzioterapeuta, který dohlíží na správné provedení cviků.

Cílem je nejen zvýšení celkové kondice, ale také zlepšení pohyblivosti a posílení určitých svalových skupin. K těmto účelům je možné využít nejrůznější pomůcky. To však záleží na vybavenosti konkrétní tělocvičny. Délka skupinového tělocviku se pohybuje okolo 20 minut, přičemž začíná zahřátím, po kterém následuje hlavní část upravená vždy podle potřeb pacientů a celá lekce je zakončena protažením a uvolněním.

Cvičení v bazénu má oproti cvičení v tělocvičně jednu velkou výhodu. Díky vztlaku vody je totiž tělo z 90 % nadnášeno a nedochází tedy k přetěžování pohybového aparátu. Příznivě působí rovněž teplota vody, která dosahuje přibližně 30 °C a napomáhá uvolnit ztuhlé svaly i klouby. Vzhledem k odporu vody je cvičení v bazénu mnohem intenzivnější a protože nedochází k žádným švihovým pohybům, také riziko zranění je při této proceduře nižší. Výběr cviků pak záleží na daném onemocnění. Vybírány jsou zejména takové pohyby, které pacient na souši provést nemůže. Ke cvičení jsou rovněž využívány různé pomůcky, mezi které patří například míčky, vesty, nadlehčovací a plovací desky a celá řada dalších. Délka se pohybuje opět okolo 20 minut, následuje však ještě 10 minut individuálního plavání.

Skupinovou kineziterapii nabízí například lázně Bělohrad, Luhačovice nebo Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující skupinová kineziterapie

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete skupinová kineziterapie. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Relax pro ženy

Dopřejte si s kamarádkou dámskou jízdu! Budete věnovat čas sami sobě a najde se i na vyprávění společných zážitků. Pokud byste raději jeli se svým milým, zakupte pro něho Relax pro muže a můžete vyrazit.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Zbavte se bolesti zad a kloubů

Nevěříte, že Vaše bolesti a potíže mohou polevit během jediného týdne? V Tree of Life Vám pomůžeme odstranit svalovou ztuhlost a přinést tak úlevu od bolesti. Během termoterapií se Vaše tkáně důkladně prokrví, čímž dojde k lepšímu přísunu kyslíku a živin do buněk svalů a kloubů. Poté pod vedením fyzioterapeuta rozcvičíte problémové partie. Podpůrné procedury vám pomohou zmírnit následky stresu a odstranit únavu.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Lázeňský pobyt Klasik

Lázeňský pobyt Klasik na 6 nocí je léčebný pobyt v Poděbradech. Myslete na prevenci a přijeďte do krásného lázeňského města. Vaše tělo i mysl to jistě náramně ocení. Dopřejte si lázně!

6 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Víkendový pobyt KLASIK

Dopřejte si víkend, kde o Vás bude maximálně postaráno. Příjemné ubytování, plná penze a k tomu příjemné procedury. Po celou dobu budete mít zajištěnou lékařskou službu.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Lázeňský pobyt

Léčebný pobyt zahrnuje lékařskou konzultaci, na základě které budou předepsány procedury dle zdravotního stavu. Součástí pobytu je využívání saun a bazénů. Dopřejte si opravdovou luxusní dovolenou!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Lázně na zkoušku ve všední dny

Dopřejte si zasloužený odpočinek po náročných dnech, a to ideálně ve Spa resortu Tree of Life! Užijte si Organic & Garden Spa či hotelový bazén po celou dobu pobytu, a k tomu také příjemné lázeňské procedury. Těšíme se na Vás!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt