Provoz hotelů je vyhlášením MZČR z 26. 4. do odvolání omezen. Povoleny jsou pouze lázeňské pobyty pro pacienty po covidu a od 10. 5. také pro testované a očkované. Sledujte aktuální podmínky pobytů v lázních.

Skupinová kineziterapie

Skupinová kineziterapie

Kineziterapie neboli léčba pohybem patří mezi oblíbené terapeutické procedury. Ačkoli je určena především pacientům s onemocněním pohybového aparátu, nachází uplatnění také například při léčbě poruch příjmu potravy, kdy učí osoby s tímto onemocněním přiměřeně vnímat své tělo za pomoci rozličných pohybových aktivit. Přínosem skupinového cvičení je skutečnost, že jde o práci v malých skupinkách klientů, které spojuje stejný problém, což pacientům umožňuje sdílet své zkušenosti a pocity.

Skupinová kineziterapie zahrnuje různé druhy cvičení nejen v tělocvičně, ale také v bazénu. Jelikož každý disponuje jinou fyzickou kondicí a možnostmi, jsou klienti rozděleni do malých skupin s pacienty trpícími stejným onemocněním. Celé cvičení, ať již v tělocvičně, nebo v bazénu, probíhá pod vedením zkušeného fyzioterapeuta, který dohlíží na správné provedení cviků.

Cílem je nejen zvýšení celkové kondice, ale také zlepšení pohyblivosti a posílení určitých svalových skupin. K těmto účelům je možné využít nejrůznější pomůcky. To však záleží na vybavenosti konkrétní tělocvičny. Délka skupinového tělocviku se pohybuje okolo 20 minut, přičemž začíná zahřátím, po kterém následuje hlavní část upravená vždy podle potřeb pacientů a celá lekce je zakončena protažením a uvolněním.

Cvičení v bazénu má oproti cvičení v tělocvičně jednu velkou výhodu. Díky vztlaku vody je totiž tělo z 90 % nadnášeno a nedochází tedy k přetěžování pohybového aparátu. Příznivě působí rovněž teplota vody, která dosahuje přibližně 30 °C a napomáhá uvolnit ztuhlé svaly i klouby. Vzhledem k odporu vody je cvičení v bazénu mnohem intenzivnější a protože nedochází k žádným švihovým pohybům, také riziko zranění je při této proceduře nižší. Výběr cviků pak záleží na daném onemocnění. Vybírány jsou zejména takové pohyby, které pacient na souši provést nemůže. Ke cvičení jsou rovněž využívány různé pomůcky, mezi které patří například míčky, vesty, nadlehčovací a plovací desky a celá řada dalších. Délka se pohybuje opět okolo 20 minut, následuje však ještě 10 minut individuálního plavání.

Skupinovou kineziterapii nabízí například lázně Bělohrad, Luhačovice nebo Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující skupinová kineziterapie

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete skupinová kineziterapie. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Medical pobyt pro náročné na 2 noci

Přijeďte na pár dní do Mariánských Lázní a dopřejte si pobyt, při kterém budete pouze odpočívat a relaxovat. A jste-li nároční, tak to je jen a jen dobře! Tento pobyt je stvořený právě pro Vás.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

S Montíkem nás baví svět

Nechte mezi Vás vstoupit kamarádského a hodného ducha jménem Montík, který zve všechny, a nejen děti, na svůj hrad. Neváhejte a přijeďte s dětmi do Chateau Monty, užijte si spoustu legrace a přesvědčte se sami, že je vše připraveno k prožití bezstarostných dní.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Magma

Abychom Vám pomohli připravit se na další běh životem, ulevíte si od bolestí zad masáží lávovými kameny, užijete si kyslíkovou terapii a Vaše nohy lymfatickou masáž speciálním přístrojem. V rámci celého pobytu je pro Vás připraven bohatý snídaňový bufet, večeře servírovaná o třech chodech a volný vstup do wellness centra.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Vůně čokolády

Zahřešte si s čokoládou bez výčitek – po tomhle nikdy neztloustnete! Kromě výborné chuti, čokoláda také povzbuzuje náladu, působí proti stresu, chrání srdce a oběhový systém, zvláčňuje pokožku, uvolňuje ztuhlé svaly a odplavuje toxické látky z těla. Neváhejte a přijeďte ochutnat čokoládu tak trochu jinak.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Harmonie, 3 dny

Jste v jednom kole a potřebujete se zbavit napětí? Tento balíček je ideální volbou právě pro Vás. Relaxujte v solné jeskyni nebo se uvolněte při koupeli se zábalem. Jsme tu pro Vás!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Komplexní lázeňská péče Premium light

Využijte plně potenciál léčivé síly zdejších přírodních zdrojů a zvolte si tradiční komplexní lázeňskou péči, která je vhodná nejen pro léčbu již zjištěných problémů, ale především i jako prevence jejich vzniku. Zavítejte do Karlových Varů!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt