K nástupu na pobyt je třeba prokázat negativní test, očkování nebo prodělání covidu. Sledujte aktuální podmínky pobytů v lázních.

Skupinová kineziterapie

Skupinová kineziterapie

Kineziterapie neboli léčba pohybem patří mezi oblíbené terapeutické procedury. Ačkoli je určena především pacientům s onemocněním pohybového aparátu, nachází uplatnění také například při léčbě poruch příjmu potravy, kdy učí osoby s tímto onemocněním přiměřeně vnímat své tělo za pomoci rozličných pohybových aktivit. Přínosem skupinového cvičení je skutečnost, že jde o práci v malých skupinkách klientů, které spojuje stejný problém, což pacientům umožňuje sdílet své zkušenosti a pocity.

Skupinová kineziterapie zahrnuje různé druhy cvičení nejen v tělocvičně, ale také v bazénu. Jelikož každý disponuje jinou fyzickou kondicí a možnostmi, jsou klienti rozděleni do malých skupin s pacienty trpícími stejným onemocněním. Celé cvičení, ať již v tělocvičně, nebo v bazénu, probíhá pod vedením zkušeného fyzioterapeuta, který dohlíží na správné provedení cviků.

Cílem je nejen zvýšení celkové kondice, ale také zlepšení pohyblivosti a posílení určitých svalových skupin. K těmto účelům je možné využít nejrůznější pomůcky. To však záleží na vybavenosti konkrétní tělocvičny. Délka skupinového tělocviku se pohybuje okolo 20 minut, přičemž začíná zahřátím, po kterém následuje hlavní část upravená vždy podle potřeb pacientů a celá lekce je zakončena protažením a uvolněním.

Cvičení v bazénu má oproti cvičení v tělocvičně jednu velkou výhodu. Díky vztlaku vody je totiž tělo z 90 % nadnášeno a nedochází tedy k přetěžování pohybového aparátu. Příznivě působí rovněž teplota vody, která dosahuje přibližně 30 °C a napomáhá uvolnit ztuhlé svaly i klouby. Vzhledem k odporu vody je cvičení v bazénu mnohem intenzivnější a protože nedochází k žádným švihovým pohybům, také riziko zranění je při této proceduře nižší. Výběr cviků pak záleží na daném onemocnění. Vybírány jsou zejména takové pohyby, které pacient na souši provést nemůže. Ke cvičení jsou rovněž využívány různé pomůcky, mezi které patří například míčky, vesty, nadlehčovací a plovací desky a celá řada dalších. Délka se pohybuje opět okolo 20 minut, následuje však ještě 10 minut individuálního plavání.

Skupinovou kineziterapii nabízí například lázně Bělohrad, Luhačovice nebo Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující skupinová kineziterapie

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete skupinová kineziterapie. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Akční pobyt 7=6

Naplánujte si odpočinkovou týdenní dovolenou v Maďarsku! Využijte akce, která platí po celý rok, zůstáváte celý týden, ale hradíte pouze 6 nocí.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax v čisté přírodě

Toužíte po odpočinku a relaxaci? Přeneste se do světa wellness, po dnech plných relaxace se budete cítit opět plni energie a optimismu. Těšíme se na Vás.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Víkendový pobyt KLASIK

Dopřejte si víkend, kde o Vás bude maximálně postaráno. Příjemné ubytování, plná penze a k tomu příjemné procedury. Po celou dobu budete mít zajištěnou lékařskou službu.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Sen

Chcete Vaši polovičku překvapit? Pobyt plný lásky je to pravé! Luxusní prostředí, romantická večeře při svíčkách, láhev vína, masáž. No řekněte, není to pastva pro uši a ten nejlepší dárek, jak překvapit?

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Komplexní lázeňský pobyt Diana

Dopřejte si léčebný pobyt, kde Vám bude na základě lékařského vyšetření sestaven program procedur přímo na míru! Krásy lázeňské oblasti můžete poznávat na kole či pěšky, sportovní vybavení je k zapůjčení v hotelu zdarma.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Relaxační pobyt

Odpočívejte naplno! Poznejte maďarské městečko Hevíz, relaxujte v termálním bazénu nebo saunovém světě. Uvidíte, že zde budete nad očekávání spokojeni.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt