Co je sloupková korekční terapie?

Sloupková korekční terapie

Léčebná technika, která se ukrývá pod tímto názvem, patří mezi poměrně moderní, ovšem vysoce účinné metody odstraňující vadné držení těla a s ním spojené potíže. V dnešní době se jedná o problém, který trápí velké procento populace, což je dané zejména sedavým způsobem života ve spojení s nedostatkem pohybu, který by dlouhé sezení, velmi často v nesprávné poloze, vyvažoval.

Sloupková korekční terapie je metoda, která v sobě spojuje prvky klasické masáže a rehabilitačního cvičení. Díky tomu je možné dosáhnout výrazně lepších výsledků než při absolvování klasické či pouze rehabilitační masáže. Jedná se o proceduru, kterou klient může absolvovat bez lékařského doporučení v případě, že jej trápí bolesti zad, nebo je nespokojen se sníženou funkčností pohybového aparátu.

Samotná procedura probíhá nejprve vleže a následně vsedě. Zkušený terapeut během ní vyhledává místa, která jsou hmatově změněna, a jemným vibračním pohybem uvolňuje svalové napětí, nesprávné postavení obratlů, pomáhá zmírnit bolesti kloubů a odstraněním tlumících a brzdících mechanismů zvyšuje rozsah pohybu.

Metoda sloupkové korekční terapie je využívána zejména ke korigování nesprávného držení těla, které většinou stojí v počátcích všech problémů. Díky zlepšení směrové osy dochází k odlehčení kloubů a odstranění napětí v různých částech těla. Dalším přínosem této metody je zvýšení pohyblivosti a kloubního rozsahu. Sloupková korekční terapie napomáhá rovněž uvolnit hrudník, což usnadňuje dýchání a zlepšuje celkovou kondici dýchacího systému, proto je její absolvování vhodné také v případě nejrůznějších funkčních omezeních dýchacího systému.

Podobně jako většina léčebných metod, také sloupková korekční terapie není vhodná pro každého. Jejími kontraindikacemi jsou křečové žíly, nádorová onemocnění, horečnaté stavy, infekční či akutní zánětlivá onemocnění, těžké krvácivé stavy a poruchy prokrvení. Její absolvování se rovněž nedoporučuje v případě těhotenství.

Pokud se vám sloupková korekční terapie zalíbila a rozhodli jste se ji vyzkoušet, je třeba se vypravit do lázní Jeseník, které jsou jedinými lázněmi poskytující tuto unikátní metodu.