Solárium

Krásně bronzové opálení po celý rok je snem velké části lidí. Není se také čemu divit; za výlohami, v časopisech či ve filmech se setkáváme s dokonalými a opálenými těly, které se postupně staly ideálem. Mnozí z nás tak tráví ve snaze o vypracovanou postavu hodiny v posilovně, ze kterou velice často následuje také návštěva solária. Rovněž pláže jsou v letních měsících nabité téměř k prasknutí a to i přes varování odborníků o škodlivém vlivu slunečního záření. O tom, zda bychom měli dát přednost soláriu před opalováním v přírodě se však vedou spory již po dlouhou dobu a setkat se tak můžeme s řadou protichůdných názorů.

Solárium bylo vyvinuto za účelem získání či udržení opáleného vzhledu pokožky. Ta je tedy ozařována UV zářením, oproti klasickému opalování však obsahuje pouze jeho složku UVA. Díky absenci složky UVB tak sice nehrozí riziko spálení, ale je důležité si také uvědomit, že právě UVB záření působí pozitivně na psychický stav a regeneraci pokožky. Její časté vystavování UV záření vede podle odborníků také k vysušení a dřívější tvorbě vrásek a známé jsou rovněž názory, že solárium zvyšuje riziko vzniku kožního nádoru.

Zastánci tohoto způsobu opalování však argumentují tím, že právě poslední zmíněný fakt nebyl spolehlivě prokázán a solária tak prý může pouze bujení nádoru urychlit v případě, že se již v těle nachází. Zavítat do solária je podle nich naopak vhodné a to před letními měsíci, protože pokožku připraví na sluneční paprsky a eliminují tak riziko spálení.

Rozhodně byste však neměli návštěvu solária kombinovat s klasickým opalováním na sluníčku a po opalování je vhodné aplikovat speciální ochranné krémy. Objevit se může rovněž řada alergických reakcí, velice často ve spojení s užíváním léků jakými jsou například antibiotika, chemoterapeutika nebo léky proti bolesti. V takovém případě je namístě vyhledat lékaře a konzultovat s ním další návštěvu.

Ať už se pro návštěvu solária rozhodnete či nikoli, měli byste se určitě poradit s lékařem, zda je právě pro vás jeho návštěva vhodná. Obecně platí, že soláriu by se měli vyhnout lidé s kardiostimulátorem, těhotné a kojící ženy, jedinci se světlou pletí a vlasy nebo se sníženou imunitou. Na pozoru byste se také měli mít v případě, že některý z rodinných příslušníků měl kožní nádor.

Soláriem je dnes vybavena většina lázní a wellness studií, například Mariánské lázně nebo lázně Luhačovice.

Pobyty obsahující solárium

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete solárium. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Krkonošská relaxace ve všedních dnech

Poznejte pravou relaxaci v Krkonoších. Věříme, že Harrachov bude ta nejlepší volba pro Váš odpočinek! David wellness hotel Harrachov se na Vás těší.

5 nocí, snídaně

Detail nabídky

6 šumavských vitálních dnů

Dopřejte si 5 dní plné relaxace a odpočinku. Během vašeho pobytu máte možnost využívat bazén se slanou vodou a protiproudem, parní saunu, infrakabinu , relaxační místnost s lehátky navazující na bazén, za teplého počasí můžete relaxovat na čerstvém vzduchu na venkovní relaxační terase s lehátky a slunečníky. Kromě toho si dopřejete bylinkovou koupel, finskou saunu i whirlpool se sekterm!

5 nocí, snídaně

Detail nabídky

Víkendový wellness pobyt na 2 noci

David Wellness Hotel Harrachov Vás rád přivítá na severu Čech. Dopřejte si víkendový wellness pobyt plný zábavy a relaxace.

2 noci, snídaně

Detail nabídky