Co je solárium?

Solárium

Krásně bronzové opálení po celý rok je snem skoro každého. Není se také čemu divit. Za výlohami, v časopisech či ve filmech se setkáváme s dokonalými a opálenými těly, které se postupně staly ideálem. Mnozí z nás tak tráví ve snaze o vypracovanou postavu hodiny v posilovně, ze kterou velice často následuje také návštěva solária. Rovněž pláže jsou v letních měsících nabité téměř k prasknutí, a to i přes varování odborníků o škodlivém vlivu slunečního záření. O tom, zda bychom měli dát přednost soláriu před opalováním v přírodě, se však vedou spory již po dlouhou dobu a setkat se tak můžeme s řadou protichůdných názorů.

Solárium bylo vyvinuto za účelem získání či udržení opáleného vzhledu pokožky. Ta je ozařována UV zářením, oproti klasickému opalování však obsahuje pouze jeho složku UVA. Díky absenci složky UVB tak sice nehrozí riziko spálení, ale je důležité si uvědomit, že právě UVB záření působí pozitivně na psychický stav a regeneraci pokožky. Časté vystavování UV záření vede podle odborníků k vysušení pokožky a dřívější tvorbě vrásek. Známé jsou rovněž názory, že solárium zvyšuje riziko vzniku kožního nádoru.

Zastánci tohoto způsobu opalování však argumentují tím, že právě poslední zmíněný fakt nebyl spolehlivě prokázán a solárium tak prý může bujení nádoru pouze urychlit v případě, že se již v těle nachází. Zavítat do solária je podle nich naopak vhodné, a to před letními měsíci, protože tak pokožku připravíte na sluneční paprsky a eliminujete riziko spálení.

Rozhodně byste však neměli návštěvu solária kombinovat s klasickým opalováním na sluníčku. Po opalování je vhodné aplikovat speciální ochranné krémy. Objevit se může rovněž řada alergických reakcí, velice často ve spojení s užíváním léků jakými jsou například antibiotika, chemoterapeutika nebo léky proti bolesti. V takovém případě je namístě vyhledat lékaře a konzultovat s ním další návštěvu.

Ať už se pro návštěvu solária rozhodnete či nikoli, měli byste se poradit s lékařem, zda je právě pro vás jeho návštěva vhodná. Obecně platí, že soláriu by se měli vyhnout lidé s kardiostimulátorem, těhotné a kojící ženy, jedinci se světlou pletí a vlasy nebo se sníženou imunitou. Na pozoru byste se také měli mít v případě, že některý z rodinných příslušníků měl v minulosti kožní nádor.

Soláriem je dnes vybavena většina lázní a wellness studií, například Mariánské Lázně nebo lázně Luhačovice.

Pobyty obsahující solárium

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete solárium. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Třídenní pobyt s vůní levandule

Přijeďte si užít chvíle relaxace do Hotelu Morris a dopřejte si odpočinek díky uklidňující koupeli s esencí z levandule nebo při bylinkové inhalaci.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

366 dní plných prožitků

Vyrazte si odpočinout do zámku od velkoměst a celkového shonu. Užijte si 2 noci v překrásných pokojích a vychutnejte si slavnostní večeři při svíčkách. Dále na Vás čekají masáže a privátní vstup do saunového světa.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Všední dny v lázních

Využijte tuto výhodnou nabídku a přijeďte do Tree of Life mimo víkendové dny. Lépe si tak vychutnáte Organic & Garden Spa i bazén a prožijete několik kouzelných a klidných dnů uprostřed přírody.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Dámská jízda

Užijte si se svou nejlepší kamarádkou, maminkou či sestrou skvělý pobyt plný relaxace a rozmazlování. Vyzkoušejte kolagenové solárium a vychutnejte si masážní rituál. Volný vstup do hotelového wellness je už jen třešničkou na dortu.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Třídenní VIP dámská jízda

Dámy, co takhle udělat si čas jen pro sebe a svou maminku, kolegyni, kamarádku... V hotelu Morris na vás čekí 6 lákavých procedur, které vám zkrátka udělají dobře.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Frymburský wellness víkend 2023

Prožijte báječný relaxační víkend pro dva na Lipně ve wellness hotelu ve Frymburku. Díky našemu wellness balíčku potěšíte tělo i ducha a domů se vrátíte maximálně osvěženi.

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt