Solárium

Krásně bronzové opálení po celý rok je snem velké části lidí. Není se také čemu divit; za výlohami, v časopisech či ve filmech se setkáváme s dokonalými a opálenými těly, které se postupně staly ideálem. Mnozí z nás tak tráví ve snaze o vypracovanou postavu hodiny v posilovně, ze kterou velice často následuje také návštěva solária. Rovněž pláže jsou v letních měsících nabité téměř k prasknutí a to i přes varování odborníků o škodlivém vlivu slunečního záření. O tom, zda bychom měli dát přednost soláriu před opalováním v přírodě se však vedou spory již po dlouhou dobu a setkat se tak můžeme s řadou protichůdných názorů.

Solárium bylo vyvinuto za účelem získání či udržení opáleného vzhledu pokožky. Ta je tedy ozařována UV zářením, oproti klasickému opalování však obsahuje pouze jeho složku UVA. Díky absenci složky UVB tak sice nehrozí riziko spálení, ale je důležité si také uvědomit, že právě UVB záření působí pozitivně na psychický stav a regeneraci pokožky. Její časté vystavování UV záření vede podle odborníků také k vysušení a dřívější tvorbě vrásek a známé jsou rovněž názory, že solárium zvyšuje riziko vzniku kožního nádoru.

Zastánci tohoto způsobu opalování však argumentují tím, že právě poslední zmíněný fakt nebyl spolehlivě prokázán a solária tak prý může pouze bujení nádoru urychlit v případě, že se již v těle nachází. Zavítat do solária je podle nich naopak vhodné a to před letními měsíci, protože pokožku připraví na sluneční paprsky a eliminují tak riziko spálení.

Rozhodně byste však neměli návštěvu solária kombinovat s klasickým opalováním na sluníčku a po opalování je vhodné aplikovat speciální ochranné krémy. Objevit se může rovněž řada alergických reakcí, velice často ve spojení s užíváním léků jakými jsou například antibiotika, chemoterapeutika nebo léky proti bolesti. V takovém případě je namístě vyhledat lékaře a konzultovat s ním další návštěvu.

Ať už se pro návštěvu solária rozhodnete či nikoli, měli byste se určitě poradit s lékařem, zda je právě pro vás jeho návštěva vhodná. Obecně platí, že soláriu by se měli vyhnout lidé s kardiostimulátorem, těhotné a kojící ženy, jedinci se světlou pletí a vlasy nebo se sníženou imunitou. Na pozoru byste se také měli mít v případě, že některý z rodinných příslušníků měl kožní nádor.

Soláriem je dnes vybavena většina lázní a wellness studií, například Mariánské lázně nebo lázně Luhačovice.

Pobyty obsahující solárium

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete solárium. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Prodloužený romantický víkend

Wellness pobyt pro dva je ta správná volba pro ty, kteří si chtějí užít ničím nerušený romantický pobyt.

3 noci, snídaně

Detail nabídky

Frymburský wellness víkend

Prožijte báječný relaxační víkend pro dva na Lipně ve wellness hotelu ve Frymburku. Díky našemu wellness balíčku potěšíte tělo i ducha a domů se vrátíte maximálně osvěženi.

2 noci, snídaně

Detail nabídky

Všední dny v lázních

Využijte tuto výhodnou nabídku a přijeďte do Tree of Life mimo víkendové dny. Lépe si tak vychutnáte Organic & Garden Spa i bazén a prožijete několik kouzelných a klidných dnů uprostřed přírody.

4 noci, polopenze

Detail nabídky