Co je solární louka?

Solární louka je ve slovníku wellness procedur poměrně novým pojmem. Jde o moderní variaci na klasická solária, ale rozdíl je v tom, že na solární louce máte maximální svobodu pohybu. Nemusíte se tedy bát omezeného prostoru jako ve vertikálním soláriu či “zavírání do rakve” jako v horizontálních přístrojích.

Jako solární louka se nově označuje místnost, která má solární zářiče upevněné na stropě či na stěnách. Svůj pobyt na solární louce můžete trávit v sedě, v leže a nebo ve stoje. Opálení je rovnoměrné a naprosto bezpečné. Samozřejmě je ale nutné stejně jako v klasických soláriích dodržovat pravidla bezpečného slunění.

Než navštívíte solární louku měli byste znát typ vaší pleti a přizpůsobit délku pobytu a intenzitu slunění svému fototypu. Zpočátku se doporučuje strávit v místnosti se solárními zářiči maximálně 10 minut a postupně budovat tzv. sluneční odolnost. Po pár dnech se tělo přizpůsobí a pobyt v soláriu přinese požadované výsledky. Použití brýlí není na solární louce narozdíl od klasických solárií nutné, ale přesto je doporučováno si je s sebou vzít. Nezapomeňte se také namazat ochranným krémem.

Solární panely vyzařují téměř totožné spektrum světla jako pravé sluneční paprsky. Světlo je tvořeno středními i krátkými infračervenými paprsky a dlouhým UV-A a UV-B zářením. Pro pokožku není při dodržování všech zásad pobyt v soláriu škodlivý, naopak je zdraví prospěšný.

Kromě přirozeně vypadajícího opálení má solárium mnoho dalších pozitivních efektů na lidský organismus. Pobyt na solární louce pomáhá nastartovat imunitu a samoléčebné procesy v těle. Pravidelný pobyt rovněž zlepšuje krvetvorbu a pomáhá s rychlejším odbouráváním škodlivých látek. Solárium také podporuje trávení a může zlepšit kvalitu vašeho spánku.

Návštěva solária se doporučuje zejména v zimních měsících, kdy kvůli nedostatečnému slunečnímu svitu můžete pociťovat nedostatek vitamínu D3. Ten je důležitý zejména pro dobrou kondici kostí a zubů.

Opalování na solární louce si můžete zkusit třeba při pobytu v Olomouci nebo při návštěvě lázní Lednice.

Pobyty obsahující solární louku

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete solární louku. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Silvestr na Konopišti

Zažijte naplno Silvestrovský večer. Čeká na Vás živá hudba, silvestrovské menu a permanentka do lyžařského areálu GCKO. Oslavte příchod roku 2024 tak, jak se patří!

1 noc
plná penze
Zobrazit pobyt