Co je suchá plynová koupel?

Suchá plynová koupel

Jestliže jste se nad názvem této procedury mírně pozastavili a přemýšlíte nad podivným spojením "suchá koupel", je to zcela v pochopitelné. Koupel máme totiž většinou zafixovanou jako činnost probíhající ve vaně s vodou nebo jinou tekutinou obohacenou o další pomocné látky. Existuje však také koupel, při které se vůbec nenamočíte, a navíc se provádí v běžném oděvu. Pojďme si tuto na první pohled poměrně zvláštní variantu koupele trochu přiblížit.

K léčebným účelům se tato procedura využívá již po mnoho let. Jejím základem je vak naplněný oxidem uhličitým, který má celou řadu pozitivních účinků na lidský , to nejen těch léčivých, ale rovněž kosmetických. Uhličitou koupel lze samozřejmě provádět také ve speciální vaně s vodou obsahující oxid uhličitý. Na rozdíl od suché varianty však CO2 proniká do pokožky s mnohem menší intenzitou.

Jak již bylo řečeno, terapie se provádí v běžném oblečení a ve speciálním vaku. Do něj je uzavřeno celé tělo s výjimkou hlavy a vak je následně naplněn oxidem uhličitým. Během procedury dochází k nepatrnému zvýšení jeho množství v pokožce, což spouští v lidském těle řadu fyziologických procesů.

Oxid uhličitý patří mezi látky účastnící se mnoha tělních reakcí a je tedy pro náš organismus zcela přirozený. Při suché uhličité koupeli se zvyšuje prokrvení tkání a rovněž se zvyšuje schopnost krve transportovat kyslík do buněk a z nich složených tkání. To zvyšuje schopnost tvorby energetických látek, ze kterých se v době potřeby tato energie opět získává. Výsledkem je tak zlepšení činnosti tkání a orgánů.

Během samotné koupele trvající přibližně 45 minut pravděpodobně nic zvláštního neucítíte. Po jejím ukončení se může dostavit mírná únava, která však nepřetrvává nikterak dlouho. Pravidelná aplikace má naopak výrazně pozitivní vliv na cévní systém, kdy dochází ke zlepšení prokrvení a pružnosti cév, a nervový systém v podobě celkového posílení a odstranění například neuróz, depresí a dalších potíží. Dochází také ke zvýšení produkce hormonů a odstranění potíží spojených s klimakteriem. Dále potlačuje revmatické potíže a příznaky osteoporózy a zanedbat nelze ani příznivé působení na pokožku.

Uhličitá koupel je zcela bezpečnou terapií, přesto má však své kontraindikace, kterými jsou anémie, srdeční nedostatečnost, koronální skleróza či nebezpečné krvácivé stavy.

Uhličitou koupel ve své nabídce zahrnují například lázně Karlova Studánka nebo Poděbrady.

Pobyty obsahující suchou plynovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete suchou plynovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Mini dovolená

Potřebujete si odpočinout a máte málo času? Tak je tento pobyt přímo pro Vás, čekají na Vás intenzivní procedury, které zahrnují masáž, masážní vanu, parafínový zábal a inhalaci. V Mariánkách zrelaxujete i za krátkou dobu. Potřebujete vypadnout z každodenního zápřahu a starat se jen o sebe? Přijeďte k nám na krátkou dovolenou doplněnou lázeňskými procedurami.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Zázrak na bolesti zad a kloubů na 5 nocí

Jedinečnost tohoto balíčku je založena na použití 3 unikátních léčebných františkolázeňských přírodních zdrojů. A to rašeliny (koupele, obklady), minerální vody Štěpánka (koupele a pitná kúra) a přírodního plynu CO2 (uhličité koupele, suché uhl. koupele, plynové injekce). Přijeďte se nechat léčit!

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Program Minikúra na 3 noci

Čtyřdenní pohoda v Mariánských Lázních s programem minikúra bude skvělou volbou pro pár odpočinkových dnů v krásném lázeňském prostředí.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Intenzivní léčebný pobyt

Intenzivní léčebný pobyt na 14 nocí v Pensionu Josef ve Františkových Lázních...to je odpočinek, léčba, příjemná rodinná atmosféra, výtečná kuchyně, klid a nová energie do života! Jste srdečně zváni.

14 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Seniorský pobyt

Speciální pobyt zaměřený na problémy s dýcháním ústrojím a na pohybové ústrojí. Po absolvování pobytu se budete cítit vitální a silní jako dříve.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Ozdravný pobyt pro pevné zdraví na 7 nocí

Udělejte něco dobrého pro své zdraví a vyzkoušejte tento ozdravný pobyt, který je nabitý procedurami vybranými na míru pro Vás.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt