Provoz hotelů je vyhlášením MZČR do odvolání omezen. Povoleny jsou pouze lázeňské pobyty pro testované a očkované a pro pacienty po covidu. Sledujte aktuální podmínky pobytů v lázních.

Suchá plynová koupel

Suchá plynová koupel

Jestliže jste se nad názvem této procedury mírně pozastavili a přemýšlíte nad podivným spojením "suchá koupel", je to zcela v pochopitelné. Koupel máme totiž většinou zafixovanou jako činnost probíhající ve vaně s vodou nebo jinou tekutinou obohacenou o další pomocné látky. Existuje však také koupel, při které se vůbec nenamočíte, a navíc se provádí v běžném oděvu. Pojďme si tuto na první pohled poměrně zvláštní variantu koupele trochu přiblížit.

K léčebným účelům se tato procedura využívá již po mnoho let. Jejím základem je vak naplněný oxidem uhličitým, který má celou řadu pozitivních účinků na lidský , to nejen těch léčivých, ale rovněž kosmetických. Uhličitou koupel lze samozřejmě provádět také ve speciální vaně s vodou obsahující oxid uhličitý. Na rozdíl od suché varianty však CO2 proniká do pokožky s mnohem menší intenzitou.

Jak již bylo řečeno, terapie se provádí v běžném oblečení a ve speciálním vaku. Do něj je uzavřeno celé tělo s výjimkou hlavy a vak je následně naplněn oxidem uhličitým. Během procedury dochází k nepatrnému zvýšení jeho množství v pokožce, což spouští v lidském těle řadu fyziologických procesů.

Oxid uhličitý patří mezi látky účastnící se mnoha tělních reakcí a je tedy pro náš organismus zcela přirozený. Při suché uhličité koupeli se zvyšuje prokrvení tkání a rovněž se zvyšuje schopnost krve transportovat kyslík do buněk a z nich složených tkání. To zvyšuje schopnost tvorby energetických látek, ze kterých se v době potřeby tato energie opět získává. Výsledkem je tak zlepšení činnosti tkání a orgánů.

Během samotné koupele trvající přibližně 45 minut pravděpodobně nic zvláštního neucítíte. Po jejím ukončení se může dostavit mírná únava, která však nepřetrvává nikterak dlouho. Pravidelná aplikace má naopak výrazně pozitivní vliv na cévní systém, kdy dochází ke zlepšení prokrvení a pružnosti cév, a nervový systém v podobě celkového posílení a odstranění například neuróz, depresí a dalších potíží. Dochází také ke zvýšení produkce hormonů a odstranění potíží spojených s klimakteriem. Dále potlačuje revmatické potíže a příznaky osteoporózy a zanedbat nelze ani příznivé působení na pokožku.

Uhličitá koupel je zcela bezpečnou terapií, přesto má však své kontraindikace, kterými jsou anémie, srdeční nedostatečnost, koronální skleróza či nebezpečné krvácivé stavy.

Uhličitou koupel ve své nabídce zahrnují například lázně Karlova Studánka nebo Poděbrady.

Pobyty obsahující suchou plynovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete suchou plynovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Program pro zlepšení stavu dýchacích cest a imunity

Lázeňská léčba zaměřená na zlepšení ventilační funkce dýchacích cest, na obnovení správné mechaniky dýchání a průchodnosti dýchacích cest, na odstranění škodlivin zevního prostředí (prach, alergeny, emoční zátěž) a na zlepšení imunity. Váš zdravotní stav bude mít pod dohledem odborný lékař.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Regenerační pobyt

Léčebné lázně Lázně Kynžvart jsou jedním ze čtyř lázeňských zařízení v ČR, které má klimatické podmínky vyhlášené Ministerstvem zdravotnictví ČR jako přírodní léčivý zdroj. Přijeďte se přesvědčit, že je tu skutečně úžasný vzduch, a nejen to! Jste srdečně zváni.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Rodinná zdravotní dovolená v Mariánských Lázních

Vydejte se společně s rodinou do Mariánských Lázní a prožijte zde pobyt plný blahodárných procedur. Posilte své zdraví v překrásné lázeňské atmosféře a zažijte spousty příjemných zážitků s celou rodinou, a to vše navíc se státním příspěvkem ve výši 4 000 Kč na dospělou osobu.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační pobyt

Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do Františkových Lázní! Budete se divit, jak Vám lázeňská dovolená prospěje. Poznáte nová místa a třeba i nové přátele. Těšíme se na Vás.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxace a uvolnění v centru lázní

V samém centru Mariánských Lázní na Vás čeká pěkné ubytování s polopenzí, 3 procedurami a volným vstupem do bazénu. Co si takhle dopřát relaxaci a uvolnění?

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Lázeňský respirační program

Unikátní lázeňský respirační pobyt, který posílí Váš respirační systém a imunitu celkově. Na vstupní lékařské konzultaci Vám bude předepsána pitná kúra a pak už se jen můžete nechat hýčkat účinnými procedurami a vychutnávat lahodnou stravu. Těšíme se na Vás.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt