Co je suchá plynová koupel?

Suchá plynová koupel

Jestliže jste se nad názvem této procedury mírně pozastavili a přemýšlíte nad podivným spojením "suchá koupel", je to zcela v pochopitelné. Koupel máme totiž většinou zafixovanou jako činnost probíhající ve vaně s vodou nebo jinou tekutinou obohacenou o další pomocné látky. Existuje však také koupel, při které se vůbec nenamočíte, a navíc se provádí v běžném oděvu. Pojďme si tuto na první pohled poměrně zvláštní variantu koupele trochu přiblížit.

K léčebným účelům se tato procedura využívá již po mnoho let. Jejím základem je vak naplněný oxidem uhličitým, který má celou řadu pozitivních účinků na lidský , to nejen těch léčivých, ale rovněž kosmetických. Uhličitou koupel lze samozřejmě provádět také ve speciální vaně s vodou obsahující oxid uhličitý. Na rozdíl od suché varianty však CO2 proniká do pokožky s mnohem menší intenzitou.

Jak již bylo řečeno, terapie se provádí v běžném oblečení a ve speciálním vaku. Do něj je uzavřeno celé tělo s výjimkou hlavy a vak je následně naplněn oxidem uhličitým. Během procedury dochází k nepatrnému zvýšení jeho množství v pokožce, což spouští v lidském těle řadu fyziologických procesů.

Oxid uhličitý patří mezi látky účastnící se mnoha tělních reakcí a je tedy pro náš organismus zcela přirozený. Při suché uhličité koupeli se zvyšuje prokrvení tkání a rovněž se zvyšuje schopnost krve transportovat kyslík do buněk a z nich složených tkání. To zvyšuje schopnost tvorby energetických látek, ze kterých se v době potřeby tato energie opět získává. Výsledkem je tak zlepšení činnosti tkání a orgánů.

Během samotné koupele trvající přibližně 45 minut pravděpodobně nic zvláštního neucítíte. Po jejím ukončení se může dostavit mírná únava, která však nepřetrvává nikterak dlouho. Pravidelná aplikace má naopak výrazně pozitivní vliv na cévní systém, kdy dochází ke zlepšení prokrvení a pružnosti cév, a nervový systém v podobě celkového posílení a odstranění například neuróz, depresí a dalších potíží. Dochází také ke zvýšení produkce hormonů a odstranění potíží spojených s klimakteriem. Dále potlačuje revmatické potíže a příznaky osteoporózy a zanedbat nelze ani příznivé působení na pokožku.

Uhličitá koupel je zcela bezpečnou terapií, přesto má však své kontraindikace, kterými jsou anémie, srdeční nedostatečnost, koronální skleróza či nebezpečné krvácivé stavy.

Uhličitou koupel ve své nabídce zahrnují například lázně Karlova Studánka nebo Poděbrady.

Pobyty obsahující suchou plynovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete suchou plynovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Minirelax

Přijeďte využít tento krátký, ale účinný Minirelax! Každý se potřebuje na chvíli zastavit a načerpat nové síly po náročném pracovním nasazení. Mariánské Lázně jsou k tomu naprosto ideální a jsou krásné v každém ročním období. Jste srdečně zváni!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Minirelax

Přijeďte využít tento krátký, ale účinný Minirelax! Každý se potřebuje na chvíli zastavit a načerpat nové síly po náročném pracovním nasazení. Mariánské Lázně jsou k tomu naprosto ideální a jsou krásné v každém ročním období. Jste srdečně zváni!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Dýchací cesty a imunita

Podpořte svůj imunitní systém a zdraví dýchacích cest. Čekají Vás lázeňské procedury zaměřené na Vaše dýchání, ale i spousta bonusů a kulturní program.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační Wellness pobyt na 5 nocí

Poznejte krásný Wellness & Spa hotelu Richard v samém srdci lázeňského města Mariánské Lázně, kde si vychutnáte ten pravý odpočinkový wellness pobyt s bohatým programem.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Vánoční pobyt

Prožijte neopakovatelné Vánoce v Jáchymově. O vše bude postaráno, čeká na Vás štědrovečerní večeře, vánoční dárek a plno léčebných procedur. Vy pouze relaxujte a užívejte si vánoční atmosféru.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

KLOUBY - Teplice - 2023

Lázeňský wellness pobyt vhodný pro klienty s onemocněním kloubů.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt