Co je suchá plynová koupel?

Suchá plynová koupel

Jestliže jste se nad názvem této procedury mírně pozastavili a přemýšlíte nad podivným spojením "suchá koupel", je to zcela v pochopitelné. Koupel máme totiž většinou zafixovanou jako činnost probíhající ve vaně s vodou nebo jinou tekutinou obohacenou o další pomocné látky. Existuje však také koupel, při které se vůbec nenamočíte, a navíc se provádí v běžném oděvu. Pojďme si tuto na první pohled poměrně zvláštní variantu koupele trochu přiblížit.

K léčebným účelům se tato procedura využívá již po mnoho let. Jejím základem je vak naplněný oxidem uhličitým, který má celou řadu pozitivních účinků na lidský , to nejen těch léčivých, ale rovněž kosmetických. Uhličitou koupel lze samozřejmě provádět také ve speciální vaně s vodou obsahující oxid uhličitý. Na rozdíl od suché varianty však CO2 proniká do pokožky s mnohem menší intenzitou.

Jak již bylo řečeno, terapie se provádí v běžném oblečení a ve speciálním vaku. Do něj je uzavřeno celé tělo s výjimkou hlavy a vak je následně naplněn oxidem uhličitým. Během procedury dochází k nepatrnému zvýšení jeho množství v pokožce, což spouští v lidském těle řadu fyziologických procesů.

Oxid uhličitý patří mezi látky účastnící se mnoha tělních reakcí a je tedy pro náš organismus zcela přirozený. Při suché uhličité koupeli se zvyšuje prokrvení tkání a rovněž se zvyšuje schopnost krve transportovat kyslík do buněk a z nich složených tkání. To zvyšuje schopnost tvorby energetických látek, ze kterých se v době potřeby tato energie opět získává. Výsledkem je tak zlepšení činnosti tkání a orgánů.

Během samotné koupele trvající přibližně 45 minut pravděpodobně nic zvláštního neucítíte. Po jejím ukončení se může dostavit mírná únava, která však nepřetrvává nikterak dlouho. Pravidelná aplikace má naopak výrazně pozitivní vliv na cévní systém, kdy dochází ke zlepšení prokrvení a pružnosti cév, a nervový systém v podobě celkového posílení a odstranění například neuróz, depresí a dalších potíží. Dochází také ke zvýšení produkce hormonů a odstranění potíží spojených s klimakteriem. Dále potlačuje revmatické potíže a příznaky osteoporózy a zanedbat nelze ani příznivé působení na pokožku.

Uhličitá koupel je zcela bezpečnou terapií, přesto má však své kontraindikace, kterými jsou anémie, srdeční nedostatečnost, koronální skleróza či nebezpečné krvácivé stavy.

Uhličitou koupel ve své nabídce zahrnují například lázně Karlova Studánka nebo Poděbrady.

Pobyty obsahující suchou plynovou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete suchou plynovou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Regenerační léčebný týden s polopenzí

Týden aktivního odpočinku kombinovaný s klasickými léčebnými a wellness procedurami zaměřenými na celkovou tělesnou a duševní pohodu... To je Regenerační léčebný týden s polopenzí ve Františkových Lázních. Těšíme se na Vás!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační týden

Potřebujete se uvolnit a načerpat novou energii do Vašeho života? Pak neváhejte a zakupte si tento pobytový balíček do krásného lázeňského města Jáchymov.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Pocovidový pobyt

Lázeňský léčebný pobyt v Mariánských Lázních zaměřený na regeneraci organismu po prodělání nemoci COVID-19 a celkové posílení imunity. Pečujte o své zdraví v krásném prostředí Grandhotelu Nabokov.

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Regenerační pobyt

Léčebné lázně Lázně Kynžvart jsou jedním ze čtyř lázeňských zařízení v ČR, které má klimatické podmínky vyhlášené Ministerstvem zdravotnictví ČR jako přírodní léčivý zdroj. Přijeďte se přesvědčit, že je tu skutečně úžasný vzduch, a nejen to! Jste srdečně zváni.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt

Léčebné lázně Lázně Kynžvart - specialista na léčebně rehabilitační péči o děti a dorost a zároveň lázně pro dospělé pacienty a celé rodiny. Okuste v krásném prostředí Slavkovského lesa i 5denní wellness pobyt!

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Regenerační léčebný týden s polopenzí

Týden aktivního odpočinku kombinovaný s klasickými léčebnými a wellness procedurami zaměřenými na celkovou tělesnou a duševní pohodu... To je Regenerační léčebný týden s polopenzí ve Františkových Lázních. Těšíme se na Vás!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt