Co je ultrazvuk?

Ultrazvuk

S ultrazvukem se nejčastěji setkáváme ve zdravotnictví, kde slouží jako výborný pomocník při mnoha vyšetřeních. Tuto poměrně moderní metodu lze však uplatnit nejen k diagnostickým účelům, pozitivní výsledky přináší také jeho využití při lázeňské léčbě či v oblasti kosmetiky.

Objev ultrazvuku spadá do poloviny 20. století a je pokládán za jeden z největších vynálezů v historii lékařství. Jeho podstatou je vysílání akustického vlnění s frekvencí ležící nad hranicí zvuku. Pro lidské ucho je toto vlnění neslyšitelné, zachytit jej však mohou například delfíni nebo netopýři. Při vyšetření toto vlnění naráží na kosti a vnitřní orgány, od kterých se poté odráží zpět a vytváří na obrazovce obraz vnitřních částí těla. Oproti rentgenovému vyšetření poskytuje ultrazvuk výhodu v tom, že do těla neproniká žádné škodlivé záření.

Ultrazvuková terapie se ukázala jako velice účinná při mnoha potížích. Během terapie na ošetřované tkáně působí jednak mechanická a jednak tepelná energie. V místě ošetření tak dochází k lokálnímu zvýšení teploty, což má za následek zlepšení prokrvení, uvolnění napětí, rovněž se urychluje proces hojení a dochází k odstranění bolesti.Terapie ultrazvukem je proto vhodná při chronických zánětlivých onemocnění kloubů, poúrazových stavech, ale také k léčbě cévních a kožních onemocnění.

Účinky ultrazvuku také hojně využívá oblast kosmetiky, a to jako jednu z forem liposukce známou rovněž pod názvem kavitace. Při této proceduře dochází k rozštěpení tukových buněk a následnému odplavení jejich obsahu do mezibuněčného prostoru. Odtud je tuk vstřebán do lymfatického oběhu a následuje jeho vyloučení z těla. Výsledkem jsou úbytky na váze, které je možné pozorovat již po první návštěvě. Během ní samozřejmě není možné uvolnit všechen přebytečný tuk, a to z důvodu zatížení jater, které rozpuštěný tuk musí nejprve zpracovat. Pro vyplavení obsahu tukových buněk z těla je také důležité vypít dostatečné množství tekutin. Doporučené množství se pohybuje okolo 2 litrů denně. Celý proces trvající přibližně 40 minut je možné opakovat po 10 - 14 dnech, a dosáhnout tak postupně vytoužené postavy. Kontraindikací kavitace je ovšem těhotenství, otevřené rány, poruchy srážlivosti krve, varixy, vysoký krevní tlak, epilepsie či hormonální poruchy.

A kam se za touto zkrášlovací procedurou vypravit? Například do lázní Karlova Studánka, Třeboňských lázní či do lázní Bělohrad.

Pobyty obsahující ultrazvuk

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete ultrazvuk. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Lázeňský pobyt OPTIMAL

Lázeňský pobyt se vstupní lékařskou prohlídkou a 19 léčebnými procedurami za jediný týden! Objevte dokonalé lázeňské účinky, které poznali již naši předkové.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt péče o tělo

Dopřejte péči svému tělu s tímto pobytových balíčkem. Přes den si dopřejte procedury určené pro péči o tělo a a odpoledne si dopřejte šálek kávy nebo čaje s nějakou dobrotou. Neváhejte a rezervujte.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčebný program LIGHT na 7 nocí

Přijeďte načerpat nových sil do Parkhotelu Golf. Dopřejte si léčebný program LIGHT s relaxačními a uvolňujícími procedurami. A využijte volný vstup do vyhřívaného bazénu s protiproudem.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Komplexní lázeňský pobyt Diana - 7 nocí

Dopřejte si komplexní lázeňskou léčebnou péči s využitím přírodní slatiny z místního zdroje a přírodní minerální vody z místního pramene Štěpánka. Náš vlastní lékař Vám sestaví individuální léčebný plán, aby pobyt u nás přispěl ke zlepšení Vašeho zdravotního stavu.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Komplexní léčebný pobyt na 7 nocí

Zažijte za týden spousty rozmanitých a příjemných procedur v krásném prostředí s polopenzí a dopřejte si tak maximální odpočinek. Věnujte pozornost svému zdraví a uvidíte, že tělo se Vám odmění.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Komplexní léčebný pobyt na 21 dní

Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do slovenských Piešťan. Hotel Magnólia**** pro Vás připravil pobyt s bohatým programem. Čekají Vás rašelinové zábaly, elektroléčby a laseroterapie.

21 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt