Co je ultrazvuk?

Ultrazvuk

S ultrazvukem se nejčastěji setkáváme ve zdravotnictví, kde slouží jako výborný pomocník při mnoha vyšetřeních. Tuto poměrně moderní metodu lze však uplatnit nejen k diagnostickým účelům, pozitivní výsledky přináší také jeho využití při lázeňské léčbě či v oblasti kosmetiky.

Objev ultrazvuku spadá do poloviny 20. století a je pokládán za jeden z největších vynálezů v historii lékařství. Jeho podstatou je vysílání akustického vlnění s frekvencí ležící nad hranicí zvuku. Pro lidské ucho je toto vlnění neslyšitelné, zachytit jej však mohou například delfíni nebo netopýři. Při vyšetření toto vlnění naráží na kosti a vnitřní orgány, od kterých se poté odráží zpět a vytváří na obrazovce obraz vnitřních částí těla. Oproti rentgenovému vyšetření poskytuje ultrazvuk výhodu v tom, že do těla neproniká žádné škodlivé záření.

Ultrazvuková terapie se ukázala jako velice účinná při mnoha potížích. Během terapie na ošetřované tkáně působí jednak mechanická a jednak tepelná energie. V místě ošetření tak dochází k lokálnímu zvýšení teploty, což má za následek zlepšení prokrvení, uvolnění napětí, rovněž se urychluje proces hojení a dochází k odstranění bolesti.Terapie ultrazvukem je proto vhodná při chronických zánětlivých onemocnění kloubů, poúrazových stavech, ale také k léčbě cévních a kožních onemocnění.

Účinky ultrazvuku také hojně využívá oblast kosmetiky, a to jako jednu z forem liposukce známou rovněž pod názvem kavitace. Při této proceduře dochází k rozštěpení tukových buněk a následnému odplavení jejich obsahu do mezibuněčného prostoru. Odtud je tuk vstřebán do lymfatického oběhu a následuje jeho vyloučení z těla. Výsledkem jsou úbytky na váze, které je možné pozorovat již po první návštěvě. Během ní samozřejmě není možné uvolnit všechen přebytečný tuk, a to z důvodu zatížení jater, které rozpuštěný tuk musí nejprve zpracovat. Pro vyplavení obsahu tukových buněk z těla je také důležité vypít dostatečné množství tekutin. Doporučené množství se pohybuje okolo 2 litrů denně. Celý proces trvající přibližně 40 minut je možné opakovat po 10 - 14 dnech, a dosáhnout tak postupně vytoužené postavy. Kontraindikací kavitace je ovšem těhotenství, otevřené rány, poruchy srážlivosti krve, varixy, vysoký krevní tlak, epilepsie či hormonální poruchy.

A kam se za touto zkrášlovací procedurou vypravit? Například do lázní Karlova Studánka, Třeboňských lázní či do lázní Bělohrad.

Pobyty obsahující ultrazvuk

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete ultrazvuk. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

15denní léčebný pobyt

Poznejte jedno z měst západočeského lázeňského trojúhelníku. Rodinná atmosféra je u nás velkou předností! Při vstupní lékařské prohlídce Vám bude přesně sestaven individuální léčebný plán, dle aktuálního zdravotního stavu.

14 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Lázeňský pobyt INDIVIDUAL

Individuální lázeňská léčba je jedním z nejefektivnějších možností, jak obstát před Vašimi zdravotními obtížemi a pomáhá dalším problémům předcházet. Hotel Máj je jedním z odborníků!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Pobyt pro seniory

Poznejte Hotel Flóra v Trenčianských Teplicích a dopřejte si zde zasloužený pobyt. Čeká na Vás masáž, perličková koupel a rašelinový zábal.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Komplexní léčebný pobyt na 21 dní

Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do slovenských Piešťan. Hotel Magnólia**** pro Vás připravil pobyt s bohatým programem. Čekají Vás rašelinové zábaly, elektroléčby a laseroterapie.

21 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

TRADICE - Teplice - 2023

Máte potíže s pohybovým aparátem, ale nedosáhli jste na poukaz hrazený zdravotní pojišťovnou? Tak právě pro Vás máme nachystaný tento balíček, který plně kopíruje komplexní lázeňskou péči. Čeká na Vás intenzivní individuální léčebný program, který Vám na dlouhé týdny a měsíce uleví od bolestí.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt

Týdenní léčebný pobyt s 15 procedurami na základě lékařské konzultace. Využijte tohoto pobytu a přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do Hotelu Park v Piešťanech! Vaše tělo Vás jistě odmění.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt