Co je vibrosauna?

Co je to sauna jistě není potřeba široce rozvádět. Poněkud méně známý pojem je však vibrosauna. Pojďme si tuto proceduru blíže představit.

I přes to, že se pyšní slovem sauna, nemá s ní mnoho společného, spíše naopak. To samozřejmě neznamená, že byste se měli bát umrznutí. Teplota se pohybuje okolo příjemných 80 °C, tím však veškeré společné znaky končí. Rozhodně nečekejte žádnou komoru s horkým a vlhkostí prosyceným vzduchem a následné prudké ochlazení. Celou proceduru totiž strávíte vleže na lůžku, které se za vámi po ulehnutí zaklapne a venku tak zůstane pouze hlava. Tento fakt může být poněkud nepříjemný, když se však přes něj přenesete, můžete se těšit na zhruba 30 minut strávených v teplém a suchém vzduchu na jemně vibrujícím lůžku a s uvolňující hudbou u hlavy. Všechny tyto parametry je samozřejmě možné nastavit podle vlastních preferencí.

Vibrosauna je rozdělena do několika částí, z nichž každá plní odlišnou funkci. V oblasti hlavy proudí záporně ionizovaný vzduch, který příznivě ovlivňuje psychický stav klienta. Tento účinek je dále doplněn aromaterapií a uklidňující relaxační hudbou, jejíž hlasitost je možné regulovat podle potřeby. Další část tvoří samotná vibrující deska. Zde si můžete navolit teplotu vzduchu a také sílu vibrací, která navíc může být odlišná pro horní a dolní část těla.

Díky vibracím, při kterých dochází k napínání a opětovnému uvolnění svalů, je vibrosauna doporučována jako podpůrný prostředek při redukci nadváhy. Její přínos pro zdraví je však mnohem větší. Pokud pomineme uvolnění psychiky a úlevu od každodenního stresu, je tato procedura kladně oceňována také při artritických a revmatických bolestech, nespavosti, potížích s vysokým krevním tlakem či při svalových bolestech. Vibrace rovněž zvyšují činnost ledvin a zrychlují krevní oběh, což napomáhá k vyplavování škodlivých látek z těla. Oblíbená je rovněž mezi lidmi, kteří preferují pasivní udržování kondice před fyzickým cvičením.

Mezi kontraindikace absolvování vibrosauny patří těhotenství, implantovaný kardiostimulátor, epilepsie, nádorová onemocnění, rozsáhlé varixy, poruchy termoregulace, krvácivé stavy, užívání fotosensibilizujících léků či nemoci srdce a cév.

V ostatních případech však vibrosauna přináší samá pozitiva, o čemž se můžete sami přesvědčit například při návštěvě lázní Poděbrady, Jeseník, Mariánských Lázní nebo lázní Luhačovice.

Pobyty obsahující vibrosaunu

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete vibrosaunu. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Beauty Classic

Využijte neodolatelnou nabídku dvou dnů plných péče o Vaši krásu. Užijte si vybrané procedury plnými doušky a osvěžte svou krásu. Těšte se!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Beauty Classic

Nechte se zkrášlit rukama profesionálů. Užijte si luxusní zážitek ve formě Beaty Classic balíčku, ve kterém na Vás čeká ošetření Osmocleanem a dále na vás čeká vibrosauna a kyslíková mezoterapie.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax Exclusive na 6 nocí

Díky tomuto exclusivnímu pobytu na šest nocí budete dokonale odpočatí a plní energie. Těšit se můžete na dvanáct blahodárných procedur, které dají zapomenout na všechny starosti. Přijeďte do Hotelu Aphrodite Palace.

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax Exclusive na 3 noci

Balíček nabízí ubytování včetně polopenze, masáží, lymfodrenéže nebo uhličité koupele. Pro chvíle oddychu a odpočinku v lázeňském prostředí využijte rad i tipů hotelového personálu!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax Exclusive na 7 nocí

Týdenní relaxační pobyt nabízí klasickou masáž, masáž lávovými kameny či reflexní masáž chodidel. Přijeďte si odpočinout do hotelu Aphrodite**** v centru lázeňského resortu Rájecké Teplice!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax Exclusive na 2 noci

Balíček nabízí ubytování včetně polopenze, masáže, uhličité koupele a příjemné prostředí lázeňského resortu. Přátelská atmosféra je v Hotelu Aphrodite samozřejmostí!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt