Co je vinná lázeň?

Vinná lázeň

Vinná lázeň je opravdovým balzámem na pocuchané nervy. Relaxační proceduru s vůní lahodného vína nabízí stále více wellness hotelů v České republice.

Hlavními složkami vinné koupele je kromě vody o teplotě 34 - 38 °C i vinný extrakt, olej z hroznových jadérek a slupky plné vitamínů. Někde může být koupel obohacená i o vinné kvasnice, bylinky či éterické oleje. Většinou se jedná o červené víno, které přináší mnoho zdravotních benefitů.

Délka koupele je zpravidla 30 minut a po koupeli by měl následovat dostatečně dlouhý odpočinek. Pro dokonalý relax si můžete dopřát i sklenku vína stejné odrůdy, z jaké bude vaše lázeň.

Hlavním benefitem vinné lázně je odplavení stresu a příznivý vliv na pokožku. Vinné slupky obsahují mnoho vitamínů, minerálů a antioxidačních látek, které pokožku vyživují a zanechají jí příjemně hydratovanou a pružnou. Skvělé jsou i účinky, které má vinná lázeň na celulitidu.

Koupeli s vinnou příměsí by se měli vyhnout lidé s alergickou reakcí na červené víno, těhotné ženy a děti do 15 let.

Ve vinné lázni si můžete odpočinout třeba v Luhačovicích nebo v lázních Lednice.

Pobyty obsahující vinnou lázeň

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete vinnou lázeň. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Červencové svátky v Hotelu Excelsior s polopenzí

Prožijte 4 letní dny v krásných Moravskoslezských Beskydech! Užijte si hotelový bazén a saunu, relaxaci při vinné nebo pivní koupeli a spoustu volnočasových aktivit.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Seniorský pobyt

Přijďte si užít zasloužený odpočinek v Hotelu Pałac Brzeźno. Zažijte pětidenní pobyt plný péče a pohody. Těšit se můžete na relaxační masáž, rituál Vinotherapy a také neomezený vstup do wellness.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Chuť a krása Slovácka

Zažijte atmosféru Slovácka! Vychutnejte si uvítací přípitek. Pro celkovou relaxaci je připravena vinná koupel, masáž a parafínový zábal.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Červencové svátky v Hotelu Excelsior se snídaní

Vydejte se do Moravskoslezských Beskyd a prožijte 4 letní dny plné zážitků! Užijte si hotelový bazén a saunu, relaxaci při vinné nebo pivní koupeli a spoustu volnočasových aktivit.

3 noci
snídaně
Zobrazit pobyt