Co je whirlpool?

Whirlpool

Již téměř 2 000 let lidé využívají blahodárných účinků vodních lázní na lidský organismus. Velké oblibě se těšily například ve starověkém Římě, kdy relaxace v lázních plnila nejen léčebnou, ale rovněž společenskou funkci. Dnes se můžeme setkat s o něco modernější verzí, která se římskými lázněmi inspirovala, a to s vířivou whirlpool vanou.

Ačkoli se jedná o hydromasážní léčivou proceduru provozovanou většinou v lázních či wellness centrech, řada lidí si whirlpool vanu pořizuje také do svých domovů. Pobyt ve vířivé vaně se tak stává běžnou součástí života a jedním ze způsobů, jak po každodenním vypětí odplavit stres a načerpat novou energii. Své uplatnění také velice často nachází jako místo vhodné pro posezení s přáteli.

Vraťme se však k léčivým účinkům masážní vany. Whirlpool vana představuje spojení podvodní vzduchové masáže a masáže vodním proudem. Během posezení v tomto bazénku tak dochází ke zvýšenému prokrvení tkání, urychlení látkové výměny a tedy i vylučování nežádoucích látek z těla. Teplá voda zároveň napomáhá uvolnění svalového napětí a snižuje bolesti pohybového aparátu. Příznivě působí také vztlak vody, neboť ponořením do vody klesá hmotnost těla až o 90 %, což jistě ocení osoby trpící bolestmi kloubů.

Odpočinek v teplé vodě má také kladný vliv na problémy se spánkem, kdy díky prohřátí organismu dochází k mírnému zvýšení tělesné teploty a tedy i schopnosti usnout. Pára, která vychází z teplé vody, pomáhá uvolnit dýchací cesty a dobrou zprávou pro všechny, kteří trpí problémy s celulitidou, je rovněž skutečnost, že právě hydromasáž je jednou z velice účinných metod napomáhající odstranit její příznaky.

Whirlpool vana tedy představuje proceduru, která má opravdu široké využití. Jedná se zejména o problémy s pohybovým aparátem, kdy pomáhá ulevit od bolesti a uvolnit ztuhlé svaly i klouby, dále se indikuje při funkčních nervových poruchách, poruchách prokrvení, nespavosti, neurózách, některých kardiovaskulárních onemocněních, při rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů, otocích a lymfatickém městnání či při potřebě regenerace organismu po nadměrné zátěži.

Ačkoliv lze whirlpool vanu zakoupit a umístit přímo do prostředí domova, ne každý tuto možnost má. Její příznivé účinky na lidský organismus si však můžete vychutnat také během pobytu v lázních Jeseník, Luhačovice nebo v Mariánských Lázních.

Pobyty obsahující whirlpool

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete whirlpool. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Luxusní wellness pobyt za hubičku

Přijeďte do Hotelu Jitřenka a užijte si 3 dny plné relaxace v Konstantinových Lázních. Vstup do wellness centra je samozřemostí a výtečná kuchyně v hotelu též. Tento pobyt si skutečně užijete, nebudete litovat!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Pobyt pro seniory

Užívejte si života naplno! Nenáročný týdenní pobyt pro seniory v příjemném prostředí vily Alpská růže.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Klasický léčebný pobyt

Léčebný pobyt s minimální délkou 8 dní a čtyřiadvaceti léčebnými procedurami týdně je to pravé pro Vaše zdraví a psychický odpočinek.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Čokoládová terapie o víkendu

Váš čokoládový sen se stává skutečností! Pobyt určený milovníkům čokolády, hýčkání těla i ducha a horské přírody. Udělejte si víkend podle Vašich představ a navštivte malebný Hotel Mesit.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Ayurvédský lázeňský pobyt

Zajímá Vás Ayurvéda a rádi byste vyzkoušeli procedury s voňavými oleji? Vyzkoušejte tento pobyt a nechte se hýčkat profesionály. Zažijete absolutní relaxaci a to vše v krásném prostředí Mariánských lázní.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Berta Speciál

Jak již napovídá název, tento balíček je speciální. Naleznete v něm příjemné, uvolňující procedury, mezi které patří masáž pro unavená záda a nohy, koupel s minerální solí z Mrtvého moře, lázeň v řasách Třeboňská Chlorella, masáž Radosti a mnoho dalšího!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt