Co je whirlpool?

Whirlpool

Již téměř 2 000 let lidé využívají blahodárných účinků vodních lázní na lidský organismus. Velké oblibě se těšily například ve starověkém Římě, kdy relaxace v lázních plnila nejen léčebnou, ale rovněž společenskou funkci. Dnes se můžeme setkat s o něco modernější verzí, která se římskými lázněmi inspirovala, a to s vířivou whirlpool vanou.

Ačkoli se jedná o hydromasážní léčivou proceduru provozovanou většinou v lázních či wellness centrech, řada lidí si whirlpool vanu pořizuje také do svých domovů. Pobyt ve vířivé vaně se tak stává běžnou součástí života a jedním ze způsobů, jak po každodenním vypětí odplavit stres a načerpat novou energii. Své uplatnění také velice často nachází jako místo vhodné pro posezení s přáteli.

Vraťme se však k léčivým účinkům masážní vany. Whirlpool vana představuje spojení podvodní vzduchové masáže a masáže vodním proudem. Během posezení v tomto bazénku tak dochází ke zvýšenému prokrvení tkání, urychlení látkové výměny a tedy i vylučování nežádoucích látek z těla. Teplá voda zároveň napomáhá uvolnění svalového napětí a snižuje bolesti pohybového aparátu. Příznivě působí také vztlak vody, neboť ponořením do vody klesá hmotnost těla až o 90 %, což jistě ocení osoby trpící bolestmi kloubů.

Odpočinek v teplé vodě má také kladný vliv na problémy se spánkem, kdy díky prohřátí organismu dochází k mírnému zvýšení tělesné teploty a tedy i schopnosti usnout. Pára, která vychází z teplé vody, pomáhá uvolnit dýchací cesty a dobrou zprávou pro všechny, kteří trpí problémy s celulitidou, je rovněž skutečnost, že právě hydromasáž je jednou z velice účinných metod napomáhající odstranit její příznaky.

Whirlpool vana tedy představuje proceduru, která má opravdu široké využití. Jedná se zejména o problémy s pohybovým aparátem, kdy pomáhá ulevit od bolesti a uvolnit ztuhlé svaly i klouby, dále se indikuje při funkčních nervových poruchách, poruchách prokrvení, nespavosti, neurózách, některých kardiovaskulárních onemocněních, při rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů, otocích a lymfatickém městnání či při potřebě regenerace organismu po nadměrné zátěži.

Ačkoliv lze whirlpool vanu zakoupit a umístit přímo do prostředí domova, ne každý tuto možnost má. Její příznivé účinky na lidský organismus si však můžete vychutnat také během pobytu v lázních Jeseník, Luhačovice nebo v Mariánských Lázních.

Pobyty obsahující whirlpool

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete whirlpool. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Víkendový wellness pobyt se snídaní

Dopřejte si víkendový wellness v luxusním historickém hotelu SAVOY WESTEND, který se nachází v Karlových Varech. Využijte tuto nabídku s neomezeným vstupem do wellness centra a užijte si pohodu volných dnů.

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt na 5 nocí

Nechte se okouzlit magickou krajinou v okolí Hotelu Borovica a dopřejte si ničím nerušený relax, ať už procházkami jedinečnou přírodou a nebo v hotelovém wellness centru. Jako bonus se můžete pokochat krajinou Beskydských hor.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt na 5 nocí

Vyrazte do Vysokých Tater a navštivte Grand Hotel Bellevue, který si pro Vás připravil tento báječný wellness pobyt plný relaxace!

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Rodinný pobyt v Krušných horách na 2 noci

V Krušných horách se Vaší rodině bude zaručeně líbit. Na výlet do Zooparku Chomutov nebo odveta v bowlinku, ping pongu či šipkách perfektně vyplní Váš dovolenkový čas. Odpočinek ve wellness je samozřejmostí.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt na 3 noci

Vytvořte si pohodovou atmosféru v Jesenických horách. Vezměte svou rodinu na krásný pobyt v Penzionu Stonožka a hoďte své starosti za hlavu.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax, základ života ve Vile EVA

Objevte krásu Luhačovic a nechte se rozmazlovat ve Vile Eva****, která Vás přivítá svým nevšedním prvorepublikovým designem.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt