Co je zábal z mořských řas?

Zábal z mořských řas

O blahodárných účincích mořských řas na lidské zdraví věděli již naši předkové před mnoha sty lety. První dochované zápisky z území Japonska popisují řasy nejen jako potravinu, ale zároveň jako lék. Hojně je využívali také starověcí Egypťané, Řekové i Římané, a to především pro své kosmetické účely.

Dnes jsou mořské řasy již běžnou součástí celé řady výrobků a stále více lidí je zařazuje do svého jídelníčku. Aby také ne, tyto organismy obsahují velké množství vitamínů, minerálů, aminokyselin a dodávají tělu rovněž nezbytné stopové prvky. Díky své zásadotvornosti zbavují naše tělo kyselosti, navazují a odvádějí z těla těžké kovy a doporučují se při prevenci celé řady civilizačních nemocí.

V dnešní době se sklizené množství řas dělí přibližně stejným dílem mezi potravinářský průmysl a ostatní průmyslové účely. Bohaté zastoupení mají například v oblasti kosmetiky, a to nejen jako součást šamponů, gelů či krémů, ale stále více populární se stávají také koupele a zábaly z mořských řas. Doporučovány jsou zejména jedincům s nadváhou, celulitidou a s nezdravým vzhledem pokožky.

Mořské řasy působí příznivě na látkovou výměnu, stimulují krevní oběh a imunitní systém, v důsledku čehož dochází k uvolňování a odplavení odpadních látek. Zábaly jsou velice často zařazovány do redukčních programů, a to zejména pro svou schopnost odvádět z těla přebytečnou vodu a toxiny. Díky tomu dochází ke snížení tělesného objemu. Zároveň pomáhají ke zpevnění pokožky a její remineralizaci, zlepšují prokrvení kůže i podkoží a příznivě působí na uvolnění svalů a úlevu od bolesti.

I přesto, že má tato procedura v každém wellness centru nepatrně odlišný průběh, jádro zůstává v zásadě stejné. Nejprve se tělo potře teplou směsí řas, jejichž kombinace může být různá a volí se podle účinků, kterých má být dosaženo. Nejčastěji se využívají 3 druhy mořských řas: Laminaria, Focus a Lithothamnium. Jejich vlastnosti jsou velice podobné, přesto má však každá při léčbě své místo. Poté již následuje samotný zábal do termofolie, během kterého dochází k pocení, a tím tedy i odbourávání jedovatých látek v těle. Po zábalu může následovat masáž, závěrečné ošetření krémem a některá centra nabízí také pocení v infrakabině. Na základě toho se také liší doba trvání. Průměrná délka je však cca 60 minut.

A kam se za zábalem z mořských řas vypravit? Navštívit můžete například Lázně Poděbrady, lázně Lednice nebo Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující zábal z mořských řas

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete zábal z mořských řas. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Pobyt na pročištění organismu

Pročistěte své tělo a nastartujte do nového pracovního procesu. Využitím manuální lymfodrenáže dochází k pročištění mízních uzlin a zabraňuje se hromadění odpadních látek v těle.

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Jsme takové, jaké jsme

Nechte se rozmazlovat v lázeňském městě, kde ví, jak se o Vás postarat. Čekají Vás různé relaxační programy, při kterých si krásně odpočinete. Jako třešnička na dortu bude polopenze a vy se nemusíte o nic starat.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Dny pro krásu s plnou penzí

Lázeňský hotel Perla si právě pro Vás připravil třídenní pobyt. V rámci pobytu na Vás čeká několik procedur a volný vstup do bazénu.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Dny pro krásu s polopenzí

Třídenní pobytový balíček s koupelí královny Kleopatry, zábalem z mořských řas nebo masáží zlatem prohloubí Vaši krásu a přitažlivost. Lázeňský hotel Perla Vás srdečně vítá.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační pobyt

Dopřejte si týdenní odpočinek s procedurami, které jsou cíleně zaměřené na pozitivně respirační, kardiovaskulární a nervový systém.

6 nocí
snídaně
Zobrazit pobyt