Při nástupu na pobyt je třeba předložit potvrzení o očkování nebo prodělání Covid-19. Sledujte aktuální podmínky pobytů v lázních a hotelech.

Co je zábal z mořských řas?

Zábal z mořských řas

O blahodárných účincích mořských řas na lidské zdraví věděli již naši předkové před mnoha sty lety. První dochované zápisky z území Japonska popisují řasy nejen jako potravinu, ale zároveň jako lék. Hojně je využívali také starověcí Egypťané, Řekové i Římané, a to především pro své kosmetické účely.

Dnes jsou mořské řasy již běžnou součástí celé řady výrobků a stále více lidí je zařazuje do svého jídelníčku. Aby také ne, tyto organismy obsahují velké množství vitamínů, minerálů, aminokyselin a dodávají tělu rovněž nezbytné stopové prvky. Díky své zásadotvornosti zbavují naše tělo kyselosti, navazují a odvádějí z těla těžké kovy a doporučují se při prevenci celé řady civilizačních nemocí.

V dnešní době se sklizené množství řas dělí přibližně stejným dílem mezi potravinářský průmysl a ostatní průmyslové účely. Bohaté zastoupení mají například v oblasti kosmetiky, a to nejen jako součást šamponů, gelů či krémů, ale stále více populární se stávají také koupele a zábaly z mořských řas. Doporučovány jsou zejména jedincům s nadváhou, celulitidou a s nezdravým vzhledem pokožky.

Mořské řasy působí příznivě na látkovou výměnu, stimulují krevní oběh a imunitní systém, v důsledku čehož dochází k uvolňování a odplavení odpadních látek. Zábaly jsou velice často zařazovány do redukčních programů, a to zejména pro svou schopnost odvádět z těla přebytečnou vodu a toxiny. Díky tomu dochází ke snížení tělesného objemu. Zároveň pomáhají ke zpevnění pokožky a její remineralizaci, zlepšují prokrvení kůže i podkoží a příznivě působí na uvolnění svalů a úlevu od bolesti.

I přesto, že má tato procedura v každém wellness centru nepatrně odlišný průběh, jádro zůstává v zásadě stejné. Nejprve se tělo potře teplou směsí řas, jejichž kombinace může být různá a volí se podle účinků, kterých má být dosaženo. Nejčastěji se využívají 3 druhy mořských řas: Laminaria, Focus a Lithothamnium. Jejich vlastnosti jsou velice podobné, přesto má však každá při léčbě své místo. Poté již následuje samotný zábal do termofolie, během kterého dochází k pocení, a tím tedy i odbourávání jedovatých látek v těle. Po zábalu může následovat masáž, závěrečné ošetření krémem a některá centra nabízí také pocení v infrakabině. Na základě toho se také liší doba trvání. Průměrná délka je však cca 60 minut.

A kam se za zábalem z mořských řas vypravit? Navštívit můžete například Lázně Poděbrady, lázně Lednice nebo Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující zábal z mořských řas

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete zábal z mořských řas. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Povánoční relaxace na 3 noci

Vánoce si přejete strávit tradičně, ale zamýšlíte, co v mezisvátečních dnech? Připravili jsme pro Vás 4 dny povánoční pohody, relaxu, luxusní stravy, profesionální péče a rodinné atmosféry. Zavítejte před koncem roku do Poděbrad!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

MOŘSKÉ POHLAZENÍ o víkendu

MOŘSKÉ POHLAZENÍ, to je pobyt nabízející kromě skvělého ubytování a polopenze také bohatý relaxační program - vysoce relaxační a luxusní tělové ošetření francouzskou tělovou kosmetikou THALGO. Přijeďte se nechat hýčkat!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Věk je jen číslo

Zažijte týden plný odpočinku při relaxačních programech v lázeňském městě. Čeká na vás výborné jídlo, různé zábaly, masáž a nebo sauna. Odpočinete si a načerpáte novou energii.

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Relaxační pobyt

Dopřejte si týdenní odpočinek s procedurami, které jsou cíleně zaměřené na pozitivně respirační, kardiovaskulární a nervový systém.

6 nocí
snídaně
Zobrazit pobyt

Afrodita

Odpočinek spojený s péčí o Vaši krásu. Speciální přístroj pro lymfatickou masáž se postará o znásobení účinku anticelulitidového zábalu z mořských řas. Relax na dvě noci s polopenzí, který je připraven především pro dámy. Jak krásné udělat ještě krásnější!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Lázeňská pohoda s plnou penzí

Na milovníky čokolády v rámci tohoto pobytového balíčku čeká voňavá čokoládová koupel. Muži i ženy si tento pobyt v lázních Lednice rozhodně užijí.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt