Zábal z mořských řas

O blahodárných účincích mořských řas na lidské zdraví věděli již naši předkové před mnoha sty lety. Například první dochované zápisky z území Japonska popisují řasy nejen jako potravinu, ale zároveň jako lék. Hojně je využívali také starověcí Egypťané, Řekové i Římané a to především pro své kosmetické účely. Dnes jsou mořské řasy již běžnou součástí celé řady potravin a výrobků a stále více lidí je zařazuje do svého jídelníčku. Aby také ne, tyto organismy obsahují velké množství vitamínů, minerálů, aminokyselin a dodávají tělu rovněž nezbytné stopové prvky. Díky své zásadotvornosti zbavují naše tělo kyselosti, navazují a odvádějí z těla těžké kovy a doporučují se při prevenci celé řady civilizačních nemocí.

V dnešní době se sklizené množství řasy dělí přibližně stejným dílem mezi potravinářský průmysl a ostatní průmyslové účely. Bohaté zastoupení mají například v oblasti kosmetiky a to nejen jako součást šamponů, gelů či krémů, ale stále více populární se stávají také koupele a zábaly z mořských řas. Doporučovány jsou zejména jedincům s nadváhou, celulitidou a s nezdravým vzhledem pokožky. Mořské řasy působí totiž velice příznivě na látkovou výměnu, stimulují krevní oběh, imunitní systém a v důsledku toho dochází k uvolňování a odplavení odpadních látek. Zábaly jsou velice často zařazovány do redukčních programů a to zejména pro svou schopnost odvádět z těla přebytečnou vodu a toxiny, díky čemuž dochází ke snížení tělesného objemu. Zároveň pomáhají ke zpevnění pokožky a její remineralizaci, zlepšují prokrvení kůže i podkoží a příznivě působí také k uvolnění svalů a úlevě od bolesti.

I přesto, že v každém wellness centru má tato procedura nepatrně odlišný průběh, jádro zůstává v zásadě stejné. Nejprve se tělo potře teplou směsí řas, jejichž kombinace může být různá a volí se podle účinků, kterých má být dosaženo. Nejčastěji se využívají tři druhy mořských řas; Laminaria, Focus a Lithothamnium. Jejich vlastnosti jsou velice podobné, přesto mají určitá specifika a každá má tak při léčbě své místo. Poté již následuje samotný zábal do termo folie, během kterého dochází k pocení a tím tedy i odbourávání jedovatých látek v těle. Po zábalu může následovat ještě masáž, závěrečné ošetření krémem, některá centra nabízí také pocení v infrakabině. Na základě toho se také liší doba trvání, průměrná délka je však cca 60 minut.

A kam se za zábalem z mořských řas vypravit? Navštívit můžete například Lázně Poděbrady, lázně Lednice, nebo Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující zábal z mořských řas

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete zábal z mořských řas. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

MOŘSKÉ POHLAZENÍ ve všední dny

MOŘSKÉ POHLAZENÍ, to je pobyt nabízející kromě skvělého ubytování a polopenze také bohatý relaxační program - vysoce relaxační a luxusní tělové ošetření francouzskou tělovou kosmetikou THALGO. Přijeďte se nechat hýčkat!

3 noci, polopenze

Detail nabídky

MOŘSKÉ POHLAZENÍ o víkendu

MOŘSKÉ POHLAZENÍ, to je pobyt nabízející kromě skvělého ubytování a polopenze také bohatý relaxační program - vysoce relaxační a luxusní tělové ošetření francouzskou tělovou kosmetikou THALGO. Přijeďte se nechat hýčkat!

3 noci, polopenze

Detail nabídky

Afrodita

Odpočinek spojený s péčí o Vaši krásu. Speciální přístroj pro lymfatickou masáž se postará o znásobení účinku anticelulitidového zábalu z mořských řas. Relax na dvě noci s polopenzí, který je připraven především pro dámy. Jak krásné udělat ještě krásnější!

2 noci, polopenze

Detail nabídky