Zábal z mořských řas

O blahodárných účincích mořských řas na lidské zdraví věděli již naši předkové před mnoha sty lety. Například první dochované zápisky z území Japonska popisují řasy nejen jako potravinu, ale zároveň jako lék. Hojně je využívali také starověcí Egypťané, Řekové i Římané a to především pro své kosmetické účely. Dnes jsou mořské řasy již běžnou součástí celé řady potravin a výrobků a stále více lidí je zařazuje do svého jídelníčku. Aby také ne, tyto organismy obsahují velké množství vitamínů, minerálů, aminokyselin a dodávají tělu rovněž nezbytné stopové prvky. Díky své zásadotvornosti zbavují naše tělo kyselosti, navazují a odvádějí z těla těžké kovy a doporučují se při prevenci celé řady civilizačních nemocí.

V dnešní době se sklizené množství řasy dělí přibližně stejným dílem mezi potravinářský průmysl a ostatní průmyslové účely. Bohaté zastoupení mají například v oblasti kosmetiky a to nejen jako součást šamponů, gelů či krémů, ale stále více populární se stávají také koupele a zábaly z mořských řas. Doporučovány jsou zejména jedincům s nadváhou, celulitidou a s nezdravým vzhledem pokožky. Mořské řasy působí totiž velice příznivě na látkovou výměnu, stimulují krevní oběh, imunitní systém a v důsledku toho dochází k uvolňování a odplavení odpadních látek. Zábaly jsou velice často zařazovány do redukčních programů a to zejména pro svou schopnost odvádět z těla přebytečnou vodu a toxiny, díky čemuž dochází ke snížení tělesného objemu. Zároveň pomáhají ke zpevnění pokožky a její remineralizaci, zlepšují prokrvení kůže i podkoží a příznivě působí také k uvolnění svalů a úlevě od bolesti.

I přesto, že v každém wellness centru má tato procedura nepatrně odlišný průběh, jádro zůstává v zásadě stejné. Nejprve se tělo potře teplou směsí řas, jejichž kombinace může být různá a volí se podle účinků, kterých má být dosaženo. Nejčastěji se využívají tři druhy mořských řas; Laminaria, Focus a Lithothamnium. Jejich vlastnosti jsou velice podobné, přesto mají určitá specifika a každá má tak při léčbě své místo. Poté již následuje samotný zábal do termo folie, během kterého dochází k pocení a tím tedy i odbourávání jedovatých látek v těle. Po zábalu může následovat ještě masáž, závěrečné ošetření krémem, některá centra nabízí také pocení v infrakabině. Na základě toho se také liší doba trvání, průměrná délka je však cca 60 minut.

A kam se za zábalem z mořských řas vypravit? Navštívit můžete například Lázně Poděbrady, lázně Lednice, nebo Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující zábal z mořských řas

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete zábal z mořských řas. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Konopí pro Vaše zdraví

Neuvěřitelné léčivé účinky konopí jsou známy už staletí. Vyzkoušejte jeho sílu prostřednictvím našeho třídenního léčebného pobytu.

2 noci, polopenze

Detail nabídky

Dny pro krásu

Třídenní pobytový balíček s čokoládovou koupelí, zábalem z mořských řas nebo aroma masáží prohloubí Vaši krásu a přitažlivost. Lázeňský hotel Perla Vás srdečně vítá.

2 noci, polopenze

Detail nabídky

MOŘSKÉ POHLAZENÍ o víkendu

MOŘSKÉ POHLAZENÍ, to je pobyt nabízející kromě skvělého ubytování a polopenze také bohatý relaxační program - vysoce relaxační a luxusní tělové ošetření francouzskou tělovou kosmetikou THALGO. Přijeďte se nechat hýčkat!

3 noci, polopenze

Detail nabídky