Lázně Jeseník

Lázně Jeseník

Lázně Jeseník vděčí za svou proslulost Vincenzi Priessnitzovi, kterému se přezdívá „vodní doktor”. Ten v 16-ti letech prodělal vážné zranění, které bylo považováno za smrtelné. Vincenz však vsadil na léčivé účinky studené vody a po roce léčení se uzdravil. Zpráva o tomto zázraku se brzy rozšířila a v roce 1819 začal Priessnitz léčit své první pacienty. Studenou vodou, pohybem a úpravou životosprávy svým pacientům vrátil zdraví a dal novou radost ze života.

Délka pobytu
Cena pobytu
Strava
Obsah pobytu
Ostatní služby
Typ pobytu
Hodnocení pobytu
 • Romantika ve dvou

  2 noci Hodnocení:  90% Hotel Slunný dvůr
  Přijeďte si se svou přítelkyní užít krásné chvíle na čerstvém vzduchu! Poskytneme Vám nadstandardní služby pro Váš dokonalý odpočinek. Program zaplníte volnočasovými aktivitami v každém ročním období.
  od 2 245 Kč
 • Senior pobyt

  3 noci Hodnocení:  90% Hotel Slunný dvůr
  Procházky, lázně, odpočinek, čerstvý vzduch...To je to pravé, co na Vás u nás v Jeseníkách čeká! Vychutnejte si krásné 4 dny kocháním do dále až na vrcholky hor!
  od 2 995 Kč
 • Seniorský pobyt 55+

  6 nocí Hodnocení:  96% Penzion Běla
  Zvýhodněný seniorský pobyt, který Vám poskytne možnost kvalitní relaxace na čerstvém vzduchu v Jeseníkách. Kdy jindy se naučit odpočívat, než v pokročilém, ale stále aktivním věku.
  od 3 990 Kč
 • Wellness vinný pobyt

  2 noci Hodnocení:  96% Penzion Běla
  Wellness pobyt nejen pro milovníky vína. Přijeďte odpočívat! Čeká Vás lahev vína, wellness, polopenze a krásné stylové ubytování v Penzionu Běla.
  od 2 145 Kč
 • Wellness prodloužený pobyt

  3 noci Hodnocení:  96% Penzion Běla
  Přijeďte strávit prodloužený víkend do Jeseníků! Krásná příroda zve na procházky či projížďku na kole. Zábavu si najde každý, i ten, kdo má rád jen lenošení.
  od 3 100 Kč
 • Aktivní relaxační pobyt

  4 noci Hodnocení:  96% Penzion Běla
  Pobyt pro všechny, kteří mají rádi aktivní odpočinek. Ubytování na 4 noci, polopenze, vstup do wellness, návštěva kozí a ovčí farmy, zapůjčení holí na nordic walking a mnoho dalšího..Pobyt Vám ...
  od 4 060 Kč
 • Rodinný pobyt

  3 noci Hodnocení:  90% Hotel Slunný dvůr
  Navštivte nejvyšší moravské hory, poznejte krásná místa a zažijte něco nového! Pobyt pro celou rodinu Vám nadělí krásné vzpomínky a společně strávený čas.
  od 3 250 Kč
 • Seniorský pobyt 55+ s privátním vstupem do ...

  6 nocí Hodnocení:  96% Penzion Běla
  Pokud stále nejste rozhodnuti, kam si pojedete odpočinout, zvolte si Jeseníky jako číslo jedna. Nabídnou Vám zázemí jak pro aktivní, tak i pasivní relaxaci.
  od 4 990 Kč
 • Léto v Jeseníkách

  3 noci Hodnocení:  90% Hotel Slunný dvůr
  Poznejte příjemný hotel v srdci Jeseníků a vychutnejte si zde letní dovolenou. U hotelu je krásné dětské hřiště s prolézačkami a klouzačkami, či víceúčelové sportovní hřiště. Věříme, že letos nám ...
  od 3 443 Kč
– nalezeno 9 pobytů –

Lázně Jeseník - Informace

V roce 1822 nechal přestavět svůj dům na vodoléčebný ústav, který se stal prvním svého druhu na světě. Do Lázní Jeseník později přijížděli doktoři z celé Evropy, aby zde studovali Priessnitzovy léčebné metody a podle jejich vzoru pak doma založili vodoléčebné lázně. Vznikla tak nová metoda lázeňského léčení – vodoléčba, která jesenické lázně proslavila po celém světě.