Lázně Jeseník

Lázně Jeseník

Lázně Jeseník známé také jako Priessnitzovy léčebné lázně vděčí za svou proslulost Vincenzi Priessnitzovi, kterému se přezdívá „vodní doktor”. Ten v 16-ti letech prodělal vážné zranění, které bylo považováno za smrtelné. Vincenz však vsadil na léčivé účinky studené vody a po roce léčení se uzdravil. Zpráva o tomto zázraku se brzy rozšířila a v roce 1819 začal Priessnitz léčit své první pacienty. Studenou vodou, pohybem a úpravou životosprávy svým pacientům vrátil zdraví a dal novou radost ze života.

Délka pobytu
Cena pobytu
Strava
Obsah pobytu
Ostatní služby
Typ pobytu
Hodnocení pobytu
1 – 10  z  20 pobytů

Lázně Jeseník - Informace

V roce 1822 nechal přestavět svůj dům na vodoléčebný ústav, který se stal prvním svého druhu na světě. Do Lázní Jeseník později přijížděli doktoři z celé Evropy, aby zde studovali Priessnitzovy léčebné metody a podle jejich vzoru pak doma založili vodoléčebné lázně. Vznikla tak nová metoda lázeňského léčení – vodoléčba, která jesenické lázně proslavila po celém světě. I dnes Lázně Jeseník používají některé původní metody Vincenze Priessnitze. Pomocí vodoléčby se v lázních léčí onemocnění oběhového ústrojí, onemocnění dýchacího ústrojí, duševní poruchy, kožní nemoci a ženské nemoci.

V areálu Priessnitzových léčebných lázní byl v roce 2010 otevřen unikátní Balneopark, který navazuje na tradiční vodoléčebnou metodu Vincenze Priessnitze. Jedná se o unikátní vodní zahradu, kterou prochází potok s vybudovanou soustavou zastavení sloužících k hydroterapii a relaxaci. Lázeňské pobyty v Lázních Jeseník a wellness pobyty v Lázních Jeseník nenabízejí jen nepřeberné množství léčebných a wellness procedur, ale také mnoho příležitostí ke sportovnímu i kulturnímu vyžití v každém ročním období.