Lázně Jeseník

k dispozici celkem 5 lázeňských pobytů

Hotely Mapa

Zimní relax se 40% slevou - 3 noci

Na čtyři dny za akční cenu! Neodkládejte své rozhodnutí a objednejte si svůj pobyt ještě dnes. Budete se moc těšit na příjemné ubytování v krásné krajině pod Pradědem. Těšíme se na Vaší návštěvu.
  • 4 dny 3 noci
  • polopenze

3 493 Kč 2 495 Kč

cena za osobu / 3 noci

3 493 Kč 2 495 Kč

Detail pobytu

Rodinný balíček

Přijeďte si užít krásný pobyt s celou rodinou do Jeseníků! Dýchne na Vás zde rodinná pohoda a budete se cítit jako na opravdové dovolené v klidném prostředí.
  • 4 dny 3 noci
  • polopenze

6 430 Kč 5 785 Kč

cena za osobu / 3 noci

6 430 Kč 5 785 Kč

Detail pobytu

Lázně Jeseník

Lázně Jeseník
Lázně Jeseník vděčí za svou proslulost Vincenzi Priessnitzovi, kterému se přezdívá „vodní doktor”. Ten v 16-ti letech prodělal vážné zranění, které bylo považováno za smrtelné. Vincenz však vsadil na léčivé účinky studené vody a po roce léčení se uzdravil. Zpráva o tomto zázraku se brzy rozšířila a v roce 1819 začal Priessnitz léčit své první pacienty. Studenou vodou, pohybem a úpravou životosprávy svým pacientům vrátil zdraví a dal novou radost ze života.

V roce 1822 nechal přestavět svůj dům na vodoléčebný ústav, který se stal prvním svého druhu na světě. Do Lázní Jeseník později přijížděli doktoři z celé Evropy, aby zde studovali Priessnitzovy léčebné metody a podle jejich vzoru pak doma založili vodoléčebné lázně. Vznikla tak nová metoda lázeňského léčení –vodoléčba, která jesenické lázně proslavila po celém světě.