Lázně Jeseník, Masáže

k dispozici celkem 5 nalezených pobytů

Hotely Mapa

Single relax pobyt

Vychutnejte si tři dny krásného výhledu na panoramata Hrubého Jeseníku s nejvyšším bodem Pradědem, případně poznejte jeho krásu při procházkách. Zdarma zapůjčení holí na Nordic Walking jistě potěší.
  • 3 dny (2 noci)
  • plná penze
  • 1 procedura

cena za osobu / 2 noci

od 2 900 Kč

Detail pobytu

Jaro v Jeseníkách

Nevíte, kam s dětmi na jaře? Vydejte se poznat krásu Jeseníků a vychutnejte si zde jedinečné čtyři dny s polopenzí. Věříme, že počasí Vám bude přát.
  • 4 dny (3 noci)
  • polopenze
  • 1 procedura

cena za osobu / 3 noci

Cena na vyžádání

Detail pobytu

Lázně Jeseník, Masáže

Lázně Jeseník
Lázně Jeseník vděčí za svou proslulost Vincenzi Priessnitzovi, kterému se přezdívá „vodní doktor”. Ten v 16-ti letech prodělal vážné zranění, které bylo považováno za smrtelné. Vincenz však vsadil na léčivé účinky studené vody a po roce léčení se uzdravil. Zpráva o tomto zázraku se brzy rozšířila a v roce 1819 začal Priessnitz léčit své první pacienty. Studenou vodou, pohybem a úpravou životosprávy svým pacientům vrátil zdraví a dal novou radost ze života.

V roce 1822 nechal přestavět svůj dům na vodoléčebný ústav, který se stal prvním svého druhu na světě. Do Lázní Jeseník později přijížděli doktoři z celé Evropy, aby zde studovali Priessnitzovy léčebné metody a podle jejich vzoru pak doma založili vodoléčebné lázně. Vznikla tak nová metoda lázeňského léčení –vodoléčba, která jesenické lázně proslavila po celém světě.