Co je akupunktura?

Akupunktura

V překladu znamená akupunktura vpichování jehel a také o tom je celá tato prastará léčebná metoda. Přesné datum jejího vzniku není známé, nejstarší nalezené jehly však pochází přibližně z období před 7 tisíci lety. Po dlouhou dobu nebyla uznávána jako léčebná technika. K tomu došlo teprve v nedávné době, kdy byly principy, ze kterých akupunktura vychází, vědecky potvrzeny a uznány klasickou medicínou.

Základem této čínské metody je fakt, že naše tělo je protkáno sítí drah označované jako meridiány. Těmito drahami prochází energie čchi a také na nich leží velké množství bodů. Každá dráha společně s body na ní ležícími má svou funkci a ovlivňuje určitý orgán. Podrážděním těchto bodů je možné tento orgán ovlivnit. K tomu se nejčastěji používají speciální jehličky. Možné je však také využít například laser, ultrazvuk nebo slabý elektrický proud.

Pokud je vám z nějakého důvodu nepříjemné nosit zapíchané jehličky v různých místech na těle, je možné kromě celotělové akupunktury pracovat s některým z mikrosystémů. Velice často se využívá například ušní akupunktura. Ta při léčbě pracuje s ušním boltcem, do kterého je promítnuta podoba nevyvinutého plodu obráceného hlavou dolů. Na něm jsou opět vyznačeny citlivé body, jejichž stimulací dochází k ovlivnění příslušného orgánu. Ušní akupunkturu je samozřejmě možné využít také jako doplněk k celotělové akupunktuře.

Jak klasická, tak i celotělová akupunktura výborně pomáhá nejen při posílení organismu a prevenci, ale indikuje se při léčbě široké škály potíží. Jmenovat můžeme například migrénu, onemocnění pohybového aparátu, různé druhy neurotických poruch, zánětlivá onemocnění, revmatické choroby, psychické poruchy, alergická onemocnění a mnoho dalších. Výborné účinky má také při různých odvykacích kůrách.

Jestliže tedy trpíte některým z uvedených problémů, ale stále váháte, zda akupunkturu absolvovat či ne, impulzem pro vás může být fakt, že na rozdíl od klasické medicíny zde nehrozí téměř žádné nežádoucí účinky a aplikovat ji lze v jakémkoliv věku. Podstoupit ji můžete například během pobytu v Mariánských Lázních, lázních Bělohrad, Luhačovice, dále ji nabízí také lázně Ostrožská Nová Ves či Františkovy Lázně.

Pobyty obsahující akupunkturu

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete akupunkturu. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Prodloužený víkend v Lednici

Přijeďte prožít krásný prodloužený víkend do romantického prostředí jižní Moravy! Pokud jste tu ještě nebyli, jistě se budete chtít opět vrátit zpět. Budeme se snažit, abyste se u nás cítili jako v bavlnce.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Regenerace zad a kloubů s akupunkturou

Program je určen pro každého, kdo trpí menšími či většími bolestmi zad a kloubů. Pobyt zahrnuje i plnou penzi.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt