Akupunktura

V překladu toto slovo znamená vpichování jehel a také o tom je vlastně celá tato prastará léčebná metoda. Přesné datum jejího vzniku není známé, nejstarší nalezené jehly však pochází přibližně z období před 7 tisíci lety. Po dlouhou dobu však nebyla uznávána jako léčebná technika. K tomu došlo teprve v nedávné době, kdy byly principy ze kterých akupunktura vychází vědecky potvrzeny a uznány klasickou medicínou.

Základem této čínské léčebné metody je fakt, že naše tělo je protkáno sítí drah, označované jako meridiány. Těmito drahami prochází energie čchi a také na nich leží velké množství bodů. Každá dráha společně s body na ní ležícími má svou funkci a ovlivňují určitý orgán. Jejich podrážděním je tedy možné tento orgán ovlivnit. K tomu se nejčastěji používají speciální jehličky, možné je však také využít například laser, ultrazvuk nebo slabý elektrický proud.

Pokud je vám z nějakého důvodu nepříjemné nosit jehličky zapíchané v různých místech těla, je možné namísto celotělové akupunktury pracovat s některým z mikrosystémů. Velice často se využívá například ušní akupunkturu. Ta při léčbě pracuje s ušním boltcem do kterého je promítnuta podoba nevyvinutého plodu obráceného hlavou dolů. Na něm jsou opět vyznačeny citlivé body, jejichž stimulací dochází k ovlivnění příslušného orgánu. Ušní akupunkturu je samozřejmě možné využít také jako doplněk k celotělové akupunktuře.

Jak klasická tak i celotělovou akupunktura výborně pomáhá nejen při posílení organismu a prevenci, ale indikuje se při léčbě široké škály potíží. Jmenovat můžeme například migrénu, onemocnění pohybového aparátu, různé druhy neurotických poruch, zánětlivá onemocnění, revmatické choroby, psychické poruchy, alergická onemocnění a mnoho dalších. Výborné účinky má také při různých odvykacích kůrách.

Jestliže tedy trpíte některým z uvedených problémů, ale stále váháte, zda akupunkturu absolvovat či ne, impulzem pro vás může být fakt, že na rozdíl od klasické medicíny zde nehrozí téměř žádné nežádoucí účinky a aplikovat ji lze v jakémkoliv věku. Podstoupit ji můžete například během pobytu v Mariánských lázních, lázních Bělohrad, Luhačovice, dále ji nabízí také lázně Ostrožská Nová Ves či Františkovy lázně.

Pobyty obsahující akupunkturu

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete akupunkturu. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Minirelax na 4 noci

Pobyt s velkým relaxačním potenciálem v minimu dnů. Ideální varianta pro všechny časově zaneprázdněné.

4 noci, polopenze

Detail nabídky

Medový Relaxvíkend

Zasloužené uvolnění po dlouhém týdnu lze využít nejen o víkendu. U nás si víkend dokážete udělat i uprostřed týdne.

3 noci, polopenze

Detail nabídky

Prodloužený víkend v Lednici

Přijeďte prožít krásný prodloužený víkend do romantického prostředí jižní Moravy! Pokud jste tu ještě nebyli, jistě se budete chtít opět vrátit zpět. Budeme se snažit, abyste se u nás cítili jako v bavlnce.

3 noci, polopenze

Detail nabídky