Při nástupu na pobyt je třeba předložit potvrzení o očkování nebo prodělání Covid-19. Sledujte aktuální podmínky pobytů v lázních a hotelech.

Co je amma masáž?

Amma masáž

Jak lze vytušit již z názvu, jedná se o druh masáže, která má své kořeny v japonské akupunktuře. V českém překladu znamená amma masáž "uklidňovat, nebo také uvolňovat rukama". Jejím cílem je tedy uvolnit ztuhlé svalstvo, které je dnešním způsobem života nerovnoměrně zatěžováno, a působí tak řadu problémů.

Amma masáž je často chápána jako masáž budoucnosti, neboť v sobě spojuje poznatky východní filozofie a potřeby moderního světa. Je rychlá, účinná a má výborné relaxační a regenerační schopnosti. Jak již bylo uvedeno, čerpá z japonské akupunktury. To znamená, že pracuje s energetickými drahami a akupunkturními body, jejichž prostřednictvím ovlivňuje určité orgány, upravuje tok energie v těle a navozuje rovnováhu. Právě narušené energetické proudění stojí v pozadí mnoha problémů a nemocí, které je možné touto cestou zmírnit, či zcela odstranit.

Amma masáž je oblíbená zejména u osob, které tráví většinu dne prací v sedě a pod tlakem, a je u nich tedy vysoká pravděpodobnost nejrůznějších blokád. Masáž pak představuje rychlou úlevu a přináší novou energii a chuť do práce. Délka jejího trvání se pohybuje přibližně okolo 15 - 20 minut a protože je prováděná na speciální židli a v běžném oděvu, lze ji aplikovat téměř všude.

Průběh této netradiční masáže je specifický především polohou masírovaného. Oproti klasické masáži, která se provádí v leže, při amma masáži sedí klient na speciální židli, v poloze, která umožňuje hluboké uvolnění. Samotná masáž pak využívá ke stimulaci akupunkturních bodů hluboké hmaty japonské masáže shiatsu, tedy přesně daný sled pohybů, který vede k rozproudění energie v organismu.

Účinkem masáže je výrazné uvolnění jak fyzické, tak i psychické stránky člověka, relaxace, zvýšení odolnosti proti stresu, dochází rovněž k odblokování energie v meridiánech, podpoře imunitního systému a navození harmonie v celém těle.

Samozřejmě ne pro všechny je tato forma relaxace vhodná, vyvarovat by se jí měli například lidé s vysokým krevním tlakem, či s akutním hořečnatým onemocněním. V ostatních případech má však amma masáž velice příznivý dopad na organismus, což můžete ostatně sami vyzkoušet například v lázních Velichovky či Lednice.

Pobyty obsahující amma masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete amma masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Lázeňská pohoda s polopenzí

Zajeďte si do Lázní Lednice pro dobrou náladu a příjemnou relaxaci a zapomeňte na shon i stres všedních dnů.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Lázeňská pohoda s plnou penzí

Na milovníky čokolády v rámci tohoto pobytového balíčku čeká voňavá čokoládová koupel. Muži i ženy si tento pobyt v lázních Lednice rozhodně užijí.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Senior wellness pobyt na 4 noci

Využijte všední dny k nevšednímu pobytu ve wellness hotelu v krásném prostředí Jeseníků. Masáže, vířivá koupel, bazén a k tomu profesionální služby a skvělá kuchyně. Balíček pouze pro pobyty s příjezdy pondělí a středa.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt