Amma masáž

Jak lze vytušit již z názvu, jedná se o druh masáže, která má své kořeny v japonské akupunktuře. V českém překladu znamená amma masáž "uklidňovat, nebo také uvolňovat rukama", jejím cílem je tedy uvolnit ztuhlé svalstvo, které je dnešním způsobem života nerovnoměrně zatěžováno a působí tak řadu problémů.

Amma masáž je často chápána jako masáž budoucnosti, neboť v sobě spojuje poznatky východní filozofie a potřeby moderního světa. Je tedy rychlá, účinná a má výborné relaxační a regenerační schopnosti. Jak již bylo výše uvedeno, čerpá z japonské akupunktuře. To znamená, že pracuje s energetickými drahami a akupunkturními body, jejichž prostřednictvím ovlivňuje určité orgány, upravuje tok energie v těle a tak navozuje v těle rovnováhu. Právě narušené energetické proudění stojí totiž v pozadí mnoha problémů a nemocí, které je možné touto cestou zmírnit, či zcela odstranit.

Oblíbená je amma masáž zejména u osob, které tráví většinu dne prací v sedě a pod tlakem a je u nich tedy vysoká pravděpodobnost nejrůznějších blokád. Masáž pak představuje rychlou úlevu a přináší novou energii a chuť do práce. Délka jejího trvání se pohybuje přibližně okolo 15-20 minut a protože je prováděná na speciální židli a v běžném oděvu, lze ji aplikovat téměř všude.

Průběh této netradiční masáže je specifický především polohou masírovaného. Oproti klasické masáži, která se provádí v leže, při amma masáži klient sedí na speciální židli, v poloze, která umožňuje hluboké uvolnění. Samotná masáž pak využívá ke stimulaci akupunkturních bodů hluboké hmaty japonské masáže shiatsu, tedy přesně daný sled pohybů, který vede k rozproudění energie v organismu.

Účinkem masáže je tedy výrazné uvolnění jak fyzického, tak i psychického, relaxace, zvýšení odolnosti proti stresu, dochází rovněž k odblokování energie v meridiánech, podpoře imunitního systému a navození harmonie v celém těle.

Samozřejmě ne pro všechny je tato forma relaxace vhodná, vyvarovat by se jí měli například lidé s vysokým krevním tlakem, či s akutním hořečnatým onemocněním. V ostatních případech má však amma masáž velice příznivý dopad na organismus, což můžete ostatně sami vyzkoušet například v lázních Velichovky či Lednice.

Pobyty obsahující amma masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete amma masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Lednická harmonie

Prožijte dny klidu, relaxace a vychutnávejte si atmosféru Lázní Lednice s koupelemi, masáží a obkladem.

3 noci, polopenze

Detail nabídky

Lednické Rendez-vous

Týdenní pobyt s wellness procedurami, které Vás příjemně uvolní, upevní Vaše zdraví a umocní Vaši krásu.

5 nocí, polopenze

Detail nabídky