Pobyty v Lázních Velichovky

V Lázních Velichovky dnes pobyty nenabízíme, prosím vybírejte níže.
Velichovky

Velichovky

1 km od Lázně Velichovky

Hořičky

Hořičky

15 km od Lázně Velichovky

Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad

19 km od Lázně Velichovky

Trutnov

Trutnov

24 km od Lázně Velichovky

Vyberte si pobyt dle zaměření

Lázně Velichovky

Pobyty v Lázních Velichovky

Lázně Velichovky se nachází ve stejnomenné obci ležící v okrese Náchod v blízkosti Jaroměře. Historie lázeňství ve Velichovkách se začala psát na konci 19. století. Tehdejší majitelky velichovského panství, baronky Berta Bess Chrostin a Gabriela Spens Boden, věděly, že v blízkosti panství se nachází slatina, jejíž léčivé účinky poznaly při návštěvě Lázní Bělohrad. Baronky pak na základě návrhu Dr. Kutíka, který využíval slatinnou zeminu k léčbě ve svém sanatoriu v Hořicích, založily lázně.

Základní kámen v Lázních Velichovky byl položen v roce 1897 a první lázeňská sezóna byla úspěšně zahájena v roce 1898. Lázně Velichovky se specializují především na rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového ústrojí, pacientů po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. K léčebným procedurám maximálně využívají zdejší velmi hustou slatinu, která je na našem území ojedinělá svým složením. V roce 2007 byl ve Velichovkách otevřen nový Institute Medical Wellness, který nabízí pestrou škálu wellness procedur a relaxačních programů pro tělo i mysl.

Chcete-li pocítit příjemnou lázeňskou atmosféru a zároveň poznat přírodní a historické krásy královéhradeckého kraje, jsou pro Vás lázeňské hotely v Lázních Velichovky tou správnou volbou.