Pobyty v Lázních Velichovky

k dispozici celkem 0 lázeňských pobytů Vyberte typ pobytu

Hotely Mapa lázní

Lázně Velichovky

Pobyty v Lázních Velichovky

Lázně Velichovky se nachází ve stejnomenné obci ležící v okrese Náchod v blízkosti Jaroměře. Historie lázeňství ve Velichovkách se začala psát na konci 19. století. Tehdejší majitelky velichovského panství, baronky Berta Bess Chrostin a Gabriela Spens Boden, věděly, že v blízkosti panství se nachází slatina, jejíž léčivé účinky poznaly při návštěvě Lázní Bělohrad. Baronky pak na základě návrhu Dr. Kutíka, který využíval slatinnou zeminu k léčbě ve svém sanatoriu v Hořicích, založily lázně.

Základní kámen v Lázních Velichovky byl položen v roce 1897 a první lázeňská sezóna byla úspěšně zahájena v roce 1898. Lázně Velichovky se specializují především na rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového ústrojí, pacientů po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. K léčebným procedurám maximálně využívají zdejší velmi hustou slatinu, která je na našem území ojedinělá svým složením. V roce 2007 byl ve Velichovkách otevřen nový Institute Medical Wellness, který nabízí pestrou škálu wellness procedur a relaxačních programů pro tělo i mysl.

Chcete-li pocítit příjemnou lázeňskou atmosféru a zároveň poznat přírodní a historické krásy královéhradeckého kraje, jsou pro Vás lázeňské hotely v Lázních Velichovky tou správnou volbou.