Co je breussova masáž páteře?

Breussova masáž páteře

Breussova masáž je opravdovým pohlazením pro bolavá záda a pro pocuchané nervy. Jemná masáž s třezalkovým olejem má své jméno podle rakouského lidového léčitele a experimentátora Rudolfa Breusse (1899 - 1990) a je velmi oblíbenou procedurou.

Principem masáže je pomocí jemných tahů kolem páteře roztáhnout meziobratlové ploténky a vmasírovat do nich potřebné množství oleje. Třezalkový olej nejen krásně hydratuje pokožku, ale zároveň také dokáže uvolňovat stresem ztuhlé svaly a zbavovat mírných depresí. Díky natažení páteře dochází k vyrovnání dysbalancí, které mohou vzniknout špatným držením těla či sedavým zaměstnáním.

Zpravidla se Breussova masáž provádí po tzv. Dornově metodě, pomocí které se intenzivními tahy navrací na své původní a správné místo veškeré klouby v těle. Breussova masáž v tomto případě tvoří příjemný protiklad poměrně silově prováděné Dornově masáži. Samozřejmě je ale možné podstoupit Breussovu masáž i samostatně, a to jako příjemnou relaxační a odpočinkovou proceduru.

V průběhu masáže se pracuje nejen s manuálním zpracováním partie zad, ale působí také proudění energií mezi vámi a masérem. Vzhledem k tomu, že páteř je osou celého lidského těla, mohou se při masáži uvolnit hluboce uložené psychické bloky a zátěže. Zároveň se také odplavují z těla veškeré škodliviny, proto se při i po masáži může vyskytnout intenzivní potřeba močit, silné pocení a nebo se vám může spustit rýma. Všechny tyto symptomy jsou v pořádku a neměly by vám způsobovat výraznější problémy. Po masáži se doporučuje dostatečně dlouhý odpočinek a pořádná hydratace.

Breussova masáž páteře se provádí i bez indikace lékařem, ale vyhnout by se jí měly osoby se zánětlivými kožními problémy, pacienti s křečovými žilami, pacienti s otevřenými ranami a nebo lidé po operacích. Nedoporučuje se ani osobám pod vlivem psychofarmak, s antidepresivy a nebo těm, kteří trpí alergií na třezalku.

Zarelaxovat při Breussově masáži můžete například v Konstantinových Lázních a nebo v Mariánských Lázních.