Co je infrasauna?

Infrasauna

Láká vás návštěva sauny, ale zároveň vás odrazuje až příliš horký a těžko dýchatelný vzduch? V tom případě můžete vyzkoušet jednu z alternativ, kterou je právě infrasauna. Pokud tento název slyšíte poprvé, budete možná mile překvapeni jejími účinky na lidský organismus.

Bádání zabývající se léčebným vlivem infračerveného záření započalo přibližně před 25 lety na území Japonska a Číny a jeho výsledky byly velice pozitivní. Podstatou infrakabiny je infračervené záření, které prohřívá organismus nejen na povrchu, ale oproti klasické sauně proniká i do hlubších tkání a svalů. Na rozdíl od běžné sauny, ve které dosahuje teplota vzduchu 90 - 105 °C, je zde o něco chladněji, přibližně 30 - 60 °C. Proto je infrasauna vhodnější pro všechny, kterým se v horkém a vlhkém vzduchu klasické sauny těžko dýchá, nebo trpí kardiovaskulární poruchou či astmatem.

I přes to, že teplota v kabině dosahuje nižších hodnot, potivost se zde až dvojnásobně zvyšuje. Díky tomu se zlepšuje vylučování odpadních látek a dochází rovněž k poměrně vysokému výdeji energie. V případě, že tedy bojujete s nadváhou, jistě oceníte informaci, že během jedné návštěvy, při které průměrný člověk vypotí 500 g potu, zároveň spálí 300 kcal, což odpovídá například 30 minutám joggingu.

Účinky infrakabiny ocení rovněž vaše pokožka, která se v teplém prostředí bohatě prokrví, dochází k odstranění odumřelých buněk a pročištění pórů. Zlepšení bylo zaznamenáno také při ekzémech, akné, lepénce a dalších kožních problémech. Kombinace vylučování vody a toxinů rovněž zmírňuje příznaky celulitidy.

Infrasauna se indikuje při revmatických problémech a svalových bolestech, a to díky svým schopnostem snížit ztuhlost končetin a kloubů. Podporuje rovněž imunitní systém. Její další plus je skutečnost, že nemá žádné vedlejší účinky, a je tedy vhodná víceméně pro kohokoliv. Absolvování této procedury je však nutné konzultovat s lékařem v případě nemoci, různých chirurgických implantátů či užívání jakýkoliv léků.

Jak můžete vidět, pozitivní dopad infrasauny na lidský organismus je obrovský a její užívání v sobě skýtá ještě jednu výhodu oproti klasické sauně. Její provoz je 10krát levnější, a tak není problém pořídit si ji přímo do svého domova. Než-li tak učiníte, můžete pozitivní účinky na lidský organismus vyzkoušet například v lázních Poděbrady, Velichovky a také v lázních Teplice nad Bečvou.

Pobyty obsahující infrasaunu

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete infrasaunu. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Relax se snídaní a wellness ve všední dny

Vyražte načerpat čerstvý vzduch a vydejte se prozkoumat krásné okolí, ať už po cyklistických stezkách nebo třeba lanovkou na Černou Horu a to vše s nezapomenutelným výhledem na Krkonoše. Využijte také vstup do wellness.

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Šumavský odpočinek

Užijte si tento příjemný pobyt v centru Národního parku Šumava, načerpejte novou energii z úžasné přírody a využijte také hodinový vstup do privátního wellness.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Zvýhodněný pobyt v hotelu Bouček na 1 noc

Přijeďte do hotelu Bouček, kde si pro Vás připravili tuto výhodnou nabídku, kde naleznete výbornou snídani, láhev vína přímo na pokoji a hodinový vstup do hotelové infrasauny.

1 noc
snídaně
Zobrazit pobyt

Relax balíček VEGA 5

Relaxační balíček Vega na 5 dní. Dopřejte si pár dní odpočinku, nebudete litovat! Čeká Vás masáž zad a šíje, rašelinový zábal reflexní masáž nohou a mnoho dalšího...

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt