Co je koupele přísadové?

Koupele přísadové

Koupele patří nejen mezi velmi oblíbené lázeňské procedury, ale pro řadu lidí představují také neodmyslitelnou součást běžného dne. Výhodou koupelí je rovněž možnost jejich obohacení o nejrůznější přísady, například bylinky, oleje a další látky, díky čemuž je lze využít k mnoha účelům.

V případě přísadové koupele, se kterou se můžeme setkat v lázeňských zařízeních, probíhá procedura ve speciální vaně, která je napuštěná vodou o teplotě přibližně 35 - 37 °C s rozpuštěnými přísadami. Délka koupele se pohybuje nejčastěji okolo 20 minut, po kterých ve většině případů následuje ještě cca 30minutový suchý zábal.

Nejčastějšími přísadami, kterými se koupele obohacují, jsou rašelinové a bylinné extrakty, minerální látky nebo sůl z Mrtvého moře. Nabídka se však mírně liší v závislosti na místě, kde je aplikována. Indikacemi přísadových koupelí jsou zejména zánětlivá a degenerativní revmatická onemocnění, svalový revmatismus či kožní potíže. Každá koupel má své další specifické účinky, které záleží na typu obsažené přísady.

V případě bylinných koupelí se ve vodě rozpouští rostlinné přísady, nejčastěji éterické oleje. Každá rostlina působí na lidský organismus odlišným způsobem, některé koupele jsou proto vhodné k povzbuzení, jiné naopak k relaxaci a uvolnění.

Minerální koupele jsou koupele s vysokým obsahem oxidu uhličitého a minerálními solemi. Nejvíce rozšířenými jsou zejména jodová, bromová, hořečnatá a solfatanová koupel. Během minerálních koupelí dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého, který v těle vyvolává celou řadu pozitivních reakcí.

Podobné vlastnosti mají také rašelinové koupele, které využívají léčivých účinků rašeliny, a koupele s mořskou solí, která je rovněž velmi bohatá na minerální látky a stopové prvky. Při koupeli jsou tyto látky vstřebávány pokožkou, čímž dochází k obnovení jejich rovnováhy v organismu.

Mezi kontraindikace přísadových koupelí patří hořečnatá onemocnění a samozřejmě alergie na obsaženou látku.

V současné době lze přísadové koupele absolvovat téměř ve všech lázní, zmínit můžeme například Teplice nad Bečvou, Třeboň, Velké Losiny nebo Luhačovické lázně.

Pobyty obsahující koupele přísadové

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete koupele přísadové. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Relaxační pobyt

Vydejte se za relaxací do lázeňských Luhačovic. Čekají Vás blahodárné procedury pro uvolnění těla i mysli, a také pitná kúra léčivých minerálních vod.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Romantik Rubín

Chcete strávit alespoň krátkou, o to romantičtější, chvíli se svým partnerem, partnerkou v lázních? Doporučujeme pobyt Romantic s aromatickou částečnou masáží, vstupem do vnitřního relaxačního bazénu a mnoho dalšího. Potěší Vás i malý dárek na pokoji.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Pobyt na posílení imunity

Odpočiňte si v nádherném prostředí mariánskolázeňské kolonády, načerpejte novou energii a posilte svou obranyschopnost v boji proti virům a bakteriím. Tento pobyt slouží jako prevence a posílení imunity, zároveň je určen pro všechny, kteří již prodělali virové onemocnění. O tom, jaký bude mít nemoc průběh a jak si s ní naše tělo poradí, rozhoduje právě naše obranyschopnost. A to platí pro všechny nemoci, včetně Covid-19.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Relaxace v týdnu na 3 noci

Pečujte o své zdraví a krásu. Dopřejte si relaxační pobyt v Luhačovicích s neomezeným vstupem do vodního relaxačního centra, masáží a relaxačním zábalem.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Relax pobyt na 2 noci

Poznejte jedinečnou kombinaci čistého moderního designu a přátelské rodinné atmosféry, pohodlí a komfort hotelových pokojů, pestrou a vyváženou kuchyni, vynikající servis a individuální přístup ke každému klientovi. Relaxujte v Karlových Varech ve Spa Hotelu IRIS!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Beauty Medical na 2 noci

Vydejte se do Mariánských Lázní na pobyt, který si zasloužíte! Relaxujte při čokoládové masáži, koupeli s vonnou esencí nebo v solné jeskyni. Těšíme se na Vás.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt