Co je koupele přísadové?

Koupele přísadové

Koupele patří nejen mezi velmi oblíbené lázeňské procedury, ale pro řadu lidí představují také neodmyslitelnou součást běžného dne. Výhodou koupelí je rovněž možnost jejich obohacení o nejrůznější přísady, například bylinky, oleje a další látky, díky čemuž je lze využít k mnoha účelům.

V případě přísadové koupele, se kterou se můžeme setkat v lázeňských zařízeních, probíhá procedura ve speciální vaně, která je napuštěná vodou o teplotě přibližně 35 - 37 °C s rozpuštěnými přísadami. Délka koupele se pohybuje nejčastěji okolo 20 minut, po kterých ve většině případů následuje ještě cca 30minutový suchý zábal.

Nejčastějšími přísadami, kterými se koupele obohacují, jsou rašelinové a bylinné extrakty, minerální látky nebo sůl z Mrtvého moře. Nabídka se však mírně liší v závislosti na místě, kde je aplikována. Indikacemi přísadových koupelí jsou zejména zánětlivá a degenerativní revmatická onemocnění, svalový revmatismus či kožní potíže. Každá koupel má své další specifické účinky, které záleží na typu obsažené přísady.

V případě bylinných koupelí se ve vodě rozpouští rostlinné přísady, nejčastěji éterické oleje. Každá rostlina působí na lidský organismus odlišným způsobem, některé koupele jsou proto vhodné k povzbuzení, jiné naopak k relaxaci a uvolnění.

Minerální koupele jsou koupele s vysokým obsahem oxidu uhličitého a minerálními solemi. Nejvíce rozšířenými jsou zejména jodová, bromová, hořečnatá a solfatanová koupel. Během minerálních koupelí dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého, který v těle vyvolává celou řadu pozitivních reakcí.

Podobné vlastnosti mají také rašelinové koupele, které využívají léčivých účinků rašeliny, a koupele s mořskou solí, která je rovněž velmi bohatá na minerální látky a stopové prvky. Při koupeli jsou tyto látky vstřebávány pokožkou, čímž dochází k obnovení jejich rovnováhy v organismu.

Mezi kontraindikace přísadových koupelí patří hořečnatá onemocnění a samozřejmě alergie na obsaženou látku.

V současné době lze přísadové koupele absolvovat téměř ve všech lázní, zmínit můžeme například Teplice nad Bečvou, Třeboň, Velké Losiny nebo Luhačovické lázně.

Pobyty obsahující koupele přísadové

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete koupele přísadové. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Klasický vánoční pobyt

Zažijte Vánoce plné odpočinku a relaxace. Čeká na Vás bohatý kulturní program, živá hudba a štědrovečerní večeře. Nechybí ani wellness procedury.

5 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Zázrak na bolesti zad a kloubů na 7 nocí

Jedinečnost tohoto balíčku je založena na použití 3 unikátních léčebných františkolázeňských přírodních zdrojů. A to rašeliny (koupele, obklady), minerální vody Štěpánka (koupele a pitná kúra) a přírodního plynu CO2 (uhličité koupele, suché uhl. koupele, plynové injekce). Přijeďte se nechat léčit!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Silvestrovský pobyt na 5 nocí

Další náročný rok je za námi a čeká nás rok 2023. Zakončete rok v pohodlí s procedurami. Užijte si bohatý program na Silvestrovský večer a vstupte do roku 2023 pravou nohou!

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Lázeňský týden v Poděbradech

Potřebujete, aby si Vaše tělo pořádně odpočinulo, protože pozorujete, že poslední dobou ztrácíte sílu? Vyražte do Poděbrad a užijte si lázeňské atmosféru v klidu a pohodlí lázeňské péče.

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

MEDICAL – speciální program pro pohyb bez bolesti

Pobytový balíček MEDICAL je ideální volbou pro ty z nás, kteří pociťujeme nějaký problém s klouby či celým pohybovým aparátem. Nezáleží na věku, pohybový aparát nám slouží celý život, je potřeba mu dopřát regeneraci!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Hřejivé wellness pro seniory na 5 nocí

Resort Stein*** v obci Skalka u Chebu připravil wellness pobyt pro seniory. Součástí pobytu je kvalitní ubytování, chutné a pestré stravování, relaxace a služby wellness centra. Těšit se můžete na saunový svět, vibrační plošinu, parafínový zábal a aroma koupel.

5 nocí
snídaně
Zobrazit pobyt