Co je koupele přísadové?

Koupele přísadové

Koupele patří nejen mezi velmi oblíbené lázeňské procedury, ale pro řadu lidí představují také neodmyslitelnou součást běžného dne. Výhodou koupelí je rovněž možnost jejich obohacení o nejrůznější přísady, například bylinky, oleje a další látky, díky čemuž je lze využít k mnoha účelům.

V případě přísadové koupele, se kterou se můžeme setkat v lázeňských zařízeních, probíhá procedura ve speciální vaně, která je napuštěná vodou o teplotě přibližně 35 - 37 °C s rozpuštěnými přísadami. Délka koupele se pohybuje nejčastěji okolo 20 minut, po kterých ve většině případů následuje ještě cca 30minutový suchý zábal.

Nejčastějšími přísadami, kterými se koupele obohacují, jsou rašelinové a bylinné extrakty, minerální látky nebo sůl z Mrtvého moře. Nabídka se však mírně liší v závislosti na místě, kde je aplikována. Indikacemi přísadových koupelí jsou zejména zánětlivá a degenerativní revmatická onemocnění, svalový revmatismus či kožní potíže. Každá koupel má své další specifické účinky, které záleží na typu obsažené přísady.

V případě bylinných koupelí se ve vodě rozpouští rostlinné přísady, nejčastěji éterické oleje. Každá rostlina působí na lidský organismus odlišným způsobem, některé koupele jsou proto vhodné k povzbuzení, jiné naopak k relaxaci a uvolnění.

Minerální koupele jsou koupele s vysokým obsahem oxidu uhličitého a minerálními solemi. Nejvíce rozšířenými jsou zejména jodová, bromová, hořečnatá a solfatanová koupel. Během minerálních koupelí dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého, který v těle vyvolává celou řadu pozitivních reakcí.

Podobné vlastnosti mají také rašelinové koupele, které využívají léčivých účinků rašeliny, a koupele s mořskou solí, která je rovněž velmi bohatá na minerální látky a stopové prvky. Při koupeli jsou tyto látky vstřebávány pokožkou, čímž dochází k obnovení jejich rovnováhy v organismu.

Mezi kontraindikace přísadových koupelí patří hořečnatá onemocnění a samozřejmě alergie na obsaženou látku.

V současné době lze přísadové koupele absolvovat téměř ve všech lázní, zmínit můžeme například Teplice nad Bečvou, Třeboň, Velké Losiny nebo Luhačovické lázně.

Pobyty obsahující koupele přísadové

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete koupele přísadové. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Víkendový pobyt

Přijeďte načerpat nové síly a užít si jedinečnou atmosféru luhačovických Lázní. Víkendový relaxační pobyt Vám dodá novou energii a pozitivní náladu.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Rozmazlovací balíček pro dva na 2 noci

Nechejte o sebe pečovat a svěřte se do rukou odborníků, kteří se o Vás rádi postarají. Pobyt je vhodný pro dobití energie na čerstvém vzduchu v Beskydech. Dopřejte si to, co Vaše tělo žádá!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Ozdravný pobyt pro posílení imunity ve všední dny na 3 noci

Hoďte na pár dní všechny starosti za hlavu a nasajte nových sil do svého každodenního života. Odpočinete si v hotelovém bazénu a sauně. Užijete si pak také thajskou masáž, intenzivní revitalizační léčebnou koupel, parafín na ruce a pitnou kúru.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Antistress

Pobyt vhodný pro osoby, které se chtějí zbavit stresu a odpočinout si od každodenního shonu. Potřebujete se v dnešní uspěchané době zastavit a udělat něco pro sebe? Potom je pro Vás ideální tento pobyt v karlovarském 5* hotelu Imperial!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Týden pro ženy

Lázeňský týden potěší každou ženu, která si potřebuje odpočinout a nabrat novou energii. Užijte si lázeňské procedury na maximum. Každá žena bude nadšena.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Královské rozmazlování přes víkend

Užijte si krásy Mariánských Lázní a také luxusní pobyt v Grandhotelu Nabokov, kde si pro Vás připravili úžasné wellness procedury. Nechte se rozmazlovat například při masáži či koupeli. Relax v solné jeskyni Vás hezky rozdýchá a chutná strava nabije energií.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt