Koupele přísadové

Koupele přísadové

Koupele patří nejen mezi velmi oblíbené lázeňské procedury, ale pro řadu lidí představují také neodmyslitelnou součást běžného dne. Výhodou koupelí je rovněž možnost jejich obohacení o nejrůznější přísady, například bylinky, oleje a další látky, díky čemuž je lze využít k mnoha účelům.

V případě přísadové koupele, se kterou se můžeme setkat v lázeňských zařízeních, probíhá procedura ve speciální vaně, která je napuštěná vodou o teplotě přibližně 35 - 37 °C s rozpuštěnými přísadami. Délka koupele se pohybuje nejčastěji okolo 20 minut, po kterých ve většině případů následuje ještě cca 30minutový suchý zábal.

Nejčastějšími přísadami, kterými se koupele obohacují, jsou rašelinové a bylinné extrakty, minerální látky nebo sůl z Mrtvého moře. Nabídka se však mírně liší v závislosti na místě, kde je aplikována. Indikacemi přísadových koupelí jsou zejména zánětlivá a degenerativní revmatická onemocnění, svalový revmatismus či kožní potíže. Každá koupel má své další specifické účinky, které záleží na typu obsažené přísady.

V případě bylinných koupelí se ve vodě rozpouští rostlinné přísady, nejčastěji éterické oleje. Každá rostlina působí na lidský organismus odlišným způsobem, některé koupele jsou proto vhodné k povzbuzení, jiné naopak k relaxaci a uvolnění.

Minerální koupele jsou koupele s vysokým obsahem oxidu uhličitého a minerálními solemi. Nejvíce rozšířenými jsou zejména jodová, bromová, hořečnatá a solfatanová koupel. Během minerálních koupelí dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého, který v těle vyvolává celou řadu pozitivních reakcí.

Podobné vlastnosti mají také rašelinové koupele, které využívají léčivých účinků rašeliny, a koupele s mořskou solí, která je rovněž velmi bohatá na minerální látky a stopové prvky. Při koupeli jsou tyto látky vstřebávány pokožkou, čímž dochází k obnovení jejich rovnováhy v organismu.

Mezi kontraindikace přísadových koupelí patří hořečnatá onemocnění a samozřejmě alergie na obsaženou látku.

V současné době lze přísadové koupele absolvovat téměř ve všech lázní, zmínit můžeme například Teplice nad Bečvou, Třeboň, Velké Losiny nebo Luhačovické lázně.

Pobyty obsahující koupele přísadové

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete koupele přísadové. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Chvíle odpočinku

Zažíváte každodenní shon a cítíte se unaveni? Připravili jsme pro vás odpočinkový pobyt zahrnující příjemnou sezónní masáž a uklidňující koupel.

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Komplexní lázeňský pobyt Diana

Dopřejte si léčebný pobyt, kde Vám bude na základě lékařského vyšetření sestaven program procedur přímo na míru! Krásy lázeňské oblasti můžete poznávat na kole či pěšky, sportovní vybavení je k zapůjčení v hotelu zdarma.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Pohádkový romantický wellness

Nechte se hýčkat se svou drahou polovičkou v privátním wellness či solné jeskyni. Relaxační koupele i zábaly si zcela jistě užijete.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Rozmazlovací balíček

Nechejte o sebe pečovat a svěřte se do rukou odborníků, kteří se o Vás rádi postarají. Pobyt je vhodný pro dobití energie na čerstvém vzduchu v Beskydech. Dopřejte si to, co Vaše tělo žádá!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Týden pro ženy

Lázeňský týden odpočinku ve všedních dnech určený přímo ženám! Obdarujte svou ženu či přítelkyni tímto pobytem a dopřejte jí dovolenou místo práce. Každá bude nadšena!

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Aktivní odpočinek v Krkonoších

Odpočinek, při kterém protáhnete nohy v krásné přírodě na čerstvém vzduchu - za pomoci holí na Nordic walking, díky kterým zapojíte svaly po celém těle.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt