Při nástupu na pobyt je třeba předložit potvrzení o očkování nebo prodělání Covid-19. Sledujte aktuální podmínky pobytů v lázních a hotelech.

Co je minerální koupele?

Minerální koupele

Koupele různého druhu jsou velice oblíbenými procedurami. Jejich velkou předností je skutečnost, že přidáním určitých přísad, minerálů či jiných látek, lze dosáhnout pokaždé odlišných účinků na lidský organismus a koupele je tedy možné využít při léčbě celé řady potíží.

Minerální koupele, jak ostatně napovídá již samotný název, jsou koupele obsahující velké procento oxidu uhličitého spolu s minerálními solemi a huminovými kyselinami. Během koupele dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého pokožkou do organismu, kde vyvolává množství pozitivních reakcí a zlepšuje činnost srdce i ledvin. Spolu s relativně vysokou teplota vody, která se pohybuje okolo 37 °C, působí uvolňujícím efektem na ztuhlé svaly a rovněž zlepšuje prokrvení pokožky, která tak rychleji regeneruje.

Podle konkrétní potřeby klienta je možné zvolit takový typ přísadové koupele, který pomáhá zlepšit jeho zdravotní stav a zmírnit případné obtíže. V současnosti se lze setkat například s hořečnatou či jodovou koupelí nebo s koupelí s mořskou solí.

Při hořečnaté koupeli se do vody přidává živá sůl pocházející z Ruska, která obsahuje nejen hořčík, ale také další minerály. Jedná se zejména o sodík, draslík, vápník, bor a chrom. Tato kombinace napomáhá lepšímu buněčnému metabolismu a má antialergický a dezinfekční účinek. Mimo doplnění hořčíku do organismu má koupel kladný vliv na kožní potíže, revmatismus, artrózu nebo kardiovaskulární onemocnění.

Jodová koupel, jak již vyplývá z názvu, je koupel s obsahem jodu, který je nezbytný pro správnou činnost štítné žlázy, ve které prostřednictvím hormonů ovlivňuje další pochody v těle. Koupel působí pozitivně při léčbě revmatických onemocnění, srdečně cévních onemocnění, kožních i gynekologických obtíží.

Koupel s mořskou solí patří mezi nejúčinnější procedury příznivě ovlivňující kloubní, nervové i kožní potíže. Mořská sůl totiž obsahuje minerální látky a stopové prvky, kterými jsou například jod, brom, sodík a draslík. Během koupele dochází k ovlivnění činnosti štítné žlázy, nervové soustavy, k hydrataci pokožky a zmírnění kožních obtíží. Procedura je vhodná také při bolestech kloubů a svalů.

Minerální koupele ve své nabídce procedur zahrnují například Františkovy Lázně, lázně Teplice nad Bečvou či Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující minerální koupele

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete minerální koupele. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Silvestr 2021 na 3 noci

Prožijte nezapomenutelný silvestrovský večer s pestrým programem. Využít můžete také vstup do wellness a zrelaxovat na masáži nebo v solné jeskyni.

3 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Imuno start

Podpořte své zdraví a dopřejte si šest blahodárných procedur, které nastartují Vaši imunitu. Investice do zdraví je vždycky ta správná volba.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Imuno start

Podpořte své zdraví a dopřejte si šest blahodárných procedur, které nastartují Vaši imunitu. Investice do zdraví je vždycky ta správná volba.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness relax ve všední dny

V rámci tohoto balíčku v Hotelu Ozón se můžete těšit na minerální koupel, hydromasáž a klasickou masáž. Jistě Vás potěší i každodenní vstup do WELLNESS SPA a bohatý doprovodný program.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Royal Relax

Nechte se královsky rozmazlovat v krásném lázeňském prostředí a dopřejte si relaxaci v historických Římských lázních se třemi bazény. Těšit se můžete i na blahodárné procedury, díky kterým si krásně odpočinete.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt Zlatá linie na 7 nocí

Program kontroly tělesné hmotnosti! Dopřejte si léčebný pobyt, při kterém Vám tým odborníků pomůže dostat Vaší nadváhu pod kontrolu.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt