Provoz hotelů je vyhlášením MZČR do odvolání omezen. Povoleny jsou pouze lázeňské pobyty pro testované a očkované a pro pacienty po covidu. Sledujte aktuální podmínky pobytů v lázních.

Minerální koupele

Minerální koupele

Koupele různého druhu jsou velice oblíbenými procedurami. Jejich velkou předností je skutečnost, že přidáním určitých přísad, minerálů či jiných látek, lze dosáhnout pokaždé odlišných účinků na lidský organismus a koupele je tedy možné využít při léčbě celé řady potíží.

Minerální koupele, jak ostatně napovídá již samotný název, jsou koupele obsahující velké procento oxidu uhličitého spolu s minerálními solemi a huminovými kyselinami. Během koupele dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého pokožkou do organismu, kde vyvolává množství pozitivních reakcí a zlepšuje činnost srdce i ledvin. Spolu s relativně vysokou teplota vody, která se pohybuje okolo 37 °C, působí uvolňujícím efektem na ztuhlé svaly a rovněž zlepšuje prokrvení pokožky, která tak rychleji regeneruje.

Podle konkrétní potřeby klienta je možné zvolit takový typ přísadové koupele, který pomáhá zlepšit jeho zdravotní stav a zmírnit případné obtíže. V současnosti se lze setkat například s hořečnatou či jodovou koupelí nebo s koupelí s mořskou solí.

Při hořečnaté koupeli se do vody přidává živá sůl pocházející z Ruska, která obsahuje nejen hořčík, ale také další minerály. Jedná se zejména o sodík, draslík, vápník, bor a chrom. Tato kombinace napomáhá lepšímu buněčnému metabolismu a má antialergický a dezinfekční účinek. Mimo doplnění hořčíku do organismu má koupel kladný vliv na kožní potíže, revmatismus, artrózu nebo kardiovaskulární onemocnění.

Jodová koupel, jak již vyplývá z názvu, je koupel s obsahem jodu, který je nezbytný pro správnou činnost štítné žlázy, ve které prostřednictvím hormonů ovlivňuje další pochody v těle. Koupel působí pozitivně při léčbě revmatických onemocnění, srdečně cévních onemocnění, kožních i gynekologických obtíží.

Koupel s mořskou solí patří mezi nejúčinnější procedury příznivě ovlivňující kloubní, nervové i kožní potíže. Mořská sůl totiž obsahuje minerální látky a stopové prvky, kterými jsou například jod, brom, sodík a draslík. Během koupele dochází k ovlivnění činnosti štítné žlázy, nervové soustavy, k hydrataci pokožky a zmírnění kožních obtíží. Procedura je vhodná také při bolestech kloubů a svalů.

Minerální koupele ve své nabídce procedur zahrnují například Františkovy Lázně, lázně Teplice nad Bečvou či Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující minerální koupele

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete minerální koupele. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Zdravý víkend

Vyražte si na víkend na Slovensko do Lázeňského hotelu Choč a prožijte zdravý pobyt. Vychutnáte si 3 léčebné procedury, získáte bonusy jako Liptov Region Card, vstupy do bazénu a vitálního světa.

2 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

5denní RELAX

Užívejte si relaxaci v Mariánských Lázních. Čekají Vás 3 procedury, vstup do bazénu a fitness a lahodná polopenze.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

4denní RELAX

Relaxujte v Mariánských Lázních, těšit se můžete na úžasnou lázeňskou atmosféru, božský klid a blahodárné procedury.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt dle Vašeho výběru

Dopřejte svému unavenému tělu tři dny plné wellness procedur dle svého výběru. Máme pro Vás přichystané procedury ze 3 různých kategorií, a to masáží, zábalů a koupelí. U nás si opravdu odpočinete a zapomenete na starosti.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčba lupenky

Pokud toužíte s Vašimi kožními potížemi pořádně "zatočit", tak se vydejte do lázní, kde se o Vás postarají odborníci. Tento týdenní pobyt zahrnuje 20 léčebných procedur stanovených na základě lékařského doporučení a lahodnou a zdravou plnou penzi.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Ochutnávka lázní

Vyzkoušejte odpočinkový pobyt a zároveň si vyberte procedury dle Vašeho výběru, délku pobytu necháme také na Vás! Co si přát více? Naplánujte si jednoduše pobyt dle svého!

3 noci
plná penze
Zobrazit pobyt