Co je parní lázeň?

Parní lázeň

Parní lázeň patří mezi nejstarší a nejrozšířenější wellness procedury vůbec. Podle historických záznamů si pobyt v místnosti plné teplé páry užívaly starověké civilizace od Jižní Ameriky přes Evropu, Blízký východ až po asijské národy.

Parní lázeň, nebo také zkráceně pára, využívá teplé vodní páry. Narozdíl od sauny se při páře pracuje s velmi vysokou vlhkostí (zpravidla až 100%). Teplota vyhřátí vzduchu pak záleží na konkrétním typu parní komory.

Při pobytu ve wellness hotelu se můžete setkat s klasickou parní lázní s teplotou páry 40 - 50 °C a vlhkostí 100 %. Tento typ je nejrozšířenější a v našich podmínkách nejoblíbenější. Často narazíte i na páru s příměsí vonných olejů či s bylinkovou párou. Tento typ někdy bývá označován jako Caldarium.

Dalším typem jsou tzv. turecké lázně, které se často označují jako Hammam. V tomto typu parní sauny je daná teplota 45° C a vlhkost 100 %. Speciálním typem je pak lázeň Rhassoul, kde se kromě horké páry využívá léčivých účinků marockého jílu, který se v tenké vrstvě nanáší na pokožku.

Pokud si nejste jisti, jestli byste pobyt v parní lázni zvládli, a nebo zkrátka jen nejste příznivci pobytu v páře, můžete si zvolit i z méně intenzivních druhů parních komor, jimiž jsou Laconium (teplota 45 - 60 °C; 20 - 30% vlhkost) či Tepidarium (teplota 40 °C; 15 - 20% vlhkost).

Parní lázeň má příznivé účinky jak na lidské tělo, tak na psychiku. Při pobytu v páře dochází k uvolnění a lepšímu prokrvení svalstva, z těla se ve velkém odplavují škodliviny a příznivý vliv má pára i na dýchací obtíže. Parní lázeň se doporučuje astmatikům, alergikům a pacientům s bronchitidou. Díky zvýšenému pocení se v páře čistí póry a zejména ženy ocení příznivý vliv na celulitidu. Pobyt v páře se naopak nedoporučuje osobám se zánětlivým onemocněním kůže, se zánětem průdušek, kardiakům a epileptikům.

Relaxaci v příjemně vyhřáté místnosti plné voňavé páry si můžete nejlépe vychutnat při pobytu v Mariánských Lázních nebo v Poděbradech.

Pobyty obsahující parní lázeň

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete parní lázeň. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Senior MAX

Udělejte MAXIUM pro své zdraví a vyrazte si na tento pobyt zaměřený na Vaši regeneraci a relaxaci. Dopřejte si Vámi zvolený program, se kterým se budete zase brzo cítit Fit a plní energie!

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Medical SPA pobyt na 4 noci

Užijte si moře, luxusní wellness péči, dobré jídlo a krásnou přírodu. To vše na jednom místě? Ano, Hotel Medical SPA Unitral **** si pro Vás připravil tento balíček plný odpočinku a relaxace.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Romantický wellness pobyt

Neznáme více romantické místo, než je Zámek Kamenný Dvůr v Kynšperku nad Ohří. Překvapte svou drahou polovičku romantickým pobytem na zámku a užijte si společné chvíle. 3 dny / 2 noci Balíček vhodný pro zamilované páry nebo novomanželé.

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Pobyt pro zámeckou paní

Dámy, zastavte na chvíli svůj každodenní koloběh a dopřejte si luxusní pobyt na zámku, kde o Vás bude královsky postaráno. Vaše pleť, tělo i smysly budou maximálně hýčkány a Vy se budete cítit skvěle! 3 dny/ 2 noci

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Jen pro nás dva

Zažijte krásný pobyt pro zamilované v hotelu s polopenzí a relaxačním programem. Čeká Vás romantická večeře s lahví sektu, společná masáž a také sauna a bazén. Nechte se chvíli rozmazlovat a odpočiňte si.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Mimo sezonní pobytový balíček - podzim

Příjemný relax v krásném prostředí v centru Velkých Losin se snídaní a wellness

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt