Provoz hotelů je vyhlášením MZČR do odvolání omezen. Povoleny jsou pouze lázeňské pobyty pro testované a očkované a pro pacienty po covidu. Sledujte aktuální podmínky pobytů v lázních.

Střídavé koupele nožní

Střídavé koupele nožní

Tato vodoléčebná procedura, kterou můžete nalézt také pod názvem Kneippova lázeň či šlapací koupel, je založena na střídavém působení teplé a studené vody na dolní končetiny. Slůvko koupel je tedy mírně zavádějící, neboť se nejedná o žádnou relaxaci ve vaně plné příjemně teplé vody, ale o aktivní přešlapování ve dvou malých vaničkách.

Zakladatelem této léčebné metody je německý farář Sebastian Kneipp, po kterém je také pojmenována. Principem je střídavé přešlapování v teplé a studené vodě, jejichž teploty jsou obvykle 43 °C a 14°C. Šlapání ve vaničce s teplou vodou trvá přibližně 60 sekund, ve studené pak o něco méně, cca 15 sekund. Vaničky mohou být také vybaveny akupresurními rohožemi, což díky dráždění akupresurních bodů na ploskách nohou výsledný léčebný efekt této procedury ještě více prohlubuje.

Při střídavé nožní koupeli se začíná nejprve přešlapováním v teplé vodě, poté následuje přibližně 6 - 7 cyklů střídavého pobytu ve studené a teplé vodě a celá 15minutová procedura je zakončena ve vaničce se studenou vodou.

Ačkoli se tato terapie může jevit jako velice prostá, přináší celou řadu pozitivních účinků. Indikacemi k jejímu absolvování jsou například migrény, vegetativní poruchy, poruchy prokrvení dolních končetin, poúrazové či pooperační stavy, začínající křečové žíly a stavy po fyzickém vyčerpání a svalové únavě dolních končetin.

Střídavá nožní koupel však není vhodná v případě zánětlivých onemocnění, mykózách, otevřených ránách, nachlazení a zánětu ledvin.

Pobyty obsahující střídavou koupel nožní

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete střídavou koupel nožní. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Detoxikační ozdravný balíček

Bohatý balíček, při kterém Vás čeká například uvolňující olejová masáž, detoxikační zábal z mořských řas, koupel se solí z Mrtvého moře a mnoho dalšího.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

15denní léčebný pobyt

Poznejte jedno z měst západočeského lázeňského trojúhelníku. Rodinná atmosféra je u nás velkou předností! Při vstupní lékařské prohlídce Vám bude přesně sestaven individuální léčebný plán, dle aktuálního zdravotního stavu.

14 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Balíček s polopenzí, masáž, zábalem a vínem pro nouzový stav

Balíček s ubytováním, polopenzí, masáží, zábalem, vínem a stolním tenisem. Pokoje i společné prostory jsou dezinfikovány ozonem.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Dotek orientu

Tak voní a chutná opravdová dovolená! Načerpejte pozitivní energii všemi svými smysly a buďte opět plní životního elánu. Dotek orientu Vám zaručeně "vlije novou krev do žil"!

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness, víno a aktivní odpočinek u Kroměříže

Wellness balíček s ubytováním, snídněmi, wellness, vínem, bowlingem a tenisem

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Sen

Balíček obsahující skvělé partnerské ošetření. To obsahuje koupele s aromatickými oleji, regenerační peeling celého těla, masáže celého těla horkým kokosovým olejem. To vše za doprovodu relaxační hudby a při svitu svíček.

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt