Co je střídavé koupele nožní?

Střídavé koupele nožní

Tato vodoléčebná procedura, kterou můžete nalézt také pod názvem Kneippova lázeň či šlapací koupel, je založena na střídavém působení teplé a studené vody na dolní končetiny. Slůvko koupel je tedy mírně zavádějící, neboť se nejedná o žádnou relaxaci ve vaně plné příjemně teplé vody, ale o aktivní přešlapování ve dvou malých vaničkách.

Zakladatelem této léčebné metody je německý farář Sebastian Kneipp, po kterém je také pojmenována. Principem je střídavé přešlapování v teplé a studené vodě, jejichž teploty jsou obvykle 43 °C a 14°C. Šlapání ve vaničce s teplou vodou trvá přibližně 60 sekund, ve studené pak o něco méně, cca 15 sekund. Vaničky mohou být také vybaveny akupresurními rohožemi, což díky dráždění akupresurních bodů na ploskách nohou výsledný léčebný efekt této procedury ještě více prohlubuje.

Při střídavé nožní koupeli se začíná nejprve přešlapováním v teplé vodě, poté následuje přibližně 6 - 7 cyklů střídavého pobytu ve studené a teplé vodě a celá 15minutová procedura je zakončena ve vaničce se studenou vodou.

Ačkoli se tato terapie může jevit jako velice prostá, přináší celou řadu pozitivních účinků. Indikacemi k jejímu absolvování jsou například migrény, vegetativní poruchy, poruchy prokrvení dolních končetin, poúrazové či pooperační stavy, začínající křečové žíly a stavy po fyzickém vyčerpání a svalové únavě dolních končetin.

Střídavá nožní koupel však není vhodná v případě zánětlivých onemocnění, mykózách, otevřených ránách, nachlazení a zánětu ledvin.

Pobyty obsahující střídavou koupel nožní

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete střídavou koupel nožní. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Týden pro zdraví

Týden plný procedur, které podpoří Vaše celkové zdraví na Vás čeká v Lázních Jeseník. Těšit se můžete na koupele, masáž či bahenní kúru. Tak neváhejte!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness á la carte

Přijeďte si odpočinout do Karlových Varů! Wellness pobyt obsahuje bohatou snídani formou bufetu, večeři formou tříchodového menu a 3 procedury z nabídky ve třech kategoriích dle vlastního výběru.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt

Věnujte dostatečnou pozornost Vašemu tělu! Prevence je velice důležitá a uvidíte, jak se Vám péče profesionálů zalíbí. Ve volném čase se můžete oddávat procházkám po Františkových Lázních nebo jen tak relaxovat na čerstvém vzduchu. Těšíme se na Vás.

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Týden pro zdraví

Týden plný procedur, které podpoří Vaše celkové zdraví na Vás čeká v Lázních Jeseník. Těšit se můžete na koupele, masáž či bahenní kúru. Tak neváhejte!

7 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Léčebný pobyt na zkoušku

Uvažujete o lázeňském léčebném pobytu, ale nejste si jisti, zdali je to to pravé pro Vás? Co takhle zkusit pobyt na zkoušku? Při vstupní lékařské prohlídce Vám bude přesně sestaven individuální léčebný plán, dle aktuálního zdravotního stavu, a vychutnáte si rodinnou atmosféru Pensionu Josef a k tomu profesionální služby! Těšíme se na Vás.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Darkovská péče

Nechte se hýčkat přírodní jodobromovou koupelí se zábalem, rašelinovým obkladem či klasickou masáží. Tento balíček je skutečně velmi bohatý na wellness i ozdravné procedury. Odpočiňte si v Lázních Darkov!

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt