Co je thajská masáž?

Thajská masáž

Dnešní doba je charakteristická svým překotným tempem, ve kterém si jen málokdo udrží duševní klid a pohodu. Většina populace trpí stresem a psychickými problémy a stále častěji se proto uchyluje k nejrůznějším terapeutickým technikám. Někteří svůj vnitřní klid hledají v přírodě či při sportu, jiní navštěvují například hodiny jógy a oblíbené jsou rovněž nejrůznější formy masáže. Poměrně zajímavé spojení jógy, masáže a akupresury představuje thajská masáž.

Tato prastará metoda vznikla již přibližně před 5 000 lety a je dnes důležitou součástí thajské medicíny. Od běžné masáže ji odlišuje několik skutečností, především je to její délka. Doba trvání thajské masáže se totiž pohybuje okolo 3 hodin, což může nezkušeného člověka poměrně překvapit. Další odlišností je také to, že je prováděna v oblečení a na speciální matraci na zemi. Masér tak může využívat celou váhu svého těla. Nemusíte se ovšem bát žádné bolesti. Veškeré doteky jsou cílené, nenásilné a plně pod kontrolou.

Masáž je vždy započata přibližně minutovou modlitbou, která slouží ke zklidnění mysli a jejímu soustředění se na průběh práce. Poté následuje masáž chodidel, na nichž je velké množství akupunkturních bodů ovlivňujících orgány v celém těle. V další fázi následují dolní končetiny, trup, horní končetiny a hlava, vše v poloze na zádech. Poté masáž pokračuje v poloze na boku, na břiše a zakončena je v sedě.

Díky jemným dotykům dlaní, loktů, kolen a dalších částí těla dochází k působení na akupresurní body ležící na energetických drahách. Každá dráha má úzkou souvislost s některým vnitřním orgánem, který je takto možné stimulovat a obnovit jeho funkci. Tlakem na citlivé body lze také obnovit narušený tok vnitřní energie a navrátit ztracenou rovnováhu. Masáž aktivuje lymfatický a cévní systém, uvolňuje klouby a svaly, pomáhá rovněž odstranit bolesti páteře a zvyšuje pohyblivost celého těla. V důsledku odstraňování energetických blokád má také příznivý dopad na imunitní a nervový systém a přináší celkovou regeneraci a relaxaci.

Nedoporučuje se však při čerstvých poúrazových stavech, osteoporóze, křečových žilách a opatrní byste měli být také v případě oběhových onemocnění či těhotenství.

S nabídkou thajské masáže se v Čechách mohou pochlubit například lázně Velichovky, Teplice nad Bečvou nebo Mariánské Lázně.

Pobyty obsahující thajskou masáž

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete thajskou masáž. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Balíček pro golfistu a doprovod s wellness ve všední dny na 3 noci

Balíček je vhodný pro golfové nadšence. Ti budou moci 4 dny strávit na golfovém hřišti a jejich doprovod si bude moci užít volný vstup do Wellness centra či Thajskou masáž.

3 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Romantika pro dva o víkendu na 3 noci

Užijte si romantický víkend v Retro Riverside Wellness Resortu, kde si Vás budou hýčkat. Čeká zde na Vás romantická večeře při svíčkách, romantická výzdoba pokoje, volný vstup do Wellness centra a také Thajská masáž.

3 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Romantika v Krušných horách na 3 noci

Pečujete o svou lásku pravidelně a dopřáváte si kvalitně strávený společný čas? Pokud ano, máme tu pro Vás perfektní tip na další takové chvíle. Pokud ne, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Pytloun Wellness Hotel Hasištejn je Vám k dispozici!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Antistresový balíček

Navštivte lázně Jáchymov a využijte tento příjemný balíček plný klidných procedur. Nechte odpočinout své tělo i mysl při prohlídce Štoly Astoria, v solné jeskyni či v bazénu a saunovém dolu.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Krušnohorský speciál s Karlovy VARY REGION CARD

Dopřejte si nabídku speciálního krušnohorského speciálu, který zahrnuje klasickou i thajskou masáž, vstup do bazénu a solné jeskyně. Využijte také Karlovy VARY REGION CARD, která nabízí plno dalších slev.

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Čtyřdenní hýčkání na zámku

Nechejte se hýčkat během pobytu v jedinečném Château Šanov. Odpočinete si během masáže, zahřejete v saunovém světě a pochutnáte si na gourmet večeři o pěti chodech.

4 noci
plná penze
Zobrazit pobyt