Při nástupu na pobyt je třeba předložit potvrzení o očkování nebo prodělání Covid-19. Sledujte aktuální podmínky pobytů v lázních a hotelech.

Co je vířivá koupel?

Vířivá koupel

Jednou z velice příjemných lázeňských procedur, která má využití nejen jako součást léčebného programu, ale patří také mezi volně prodejné procedury s výrazným relaxačním účinkem, je vířivá koupel. Tato léčebná metoda je založena na podobném principu jako hydromasáž. Spolu s níž se řadí mezi vodní masážní procedury, přesto má však svá specifika a odlišnosti.

Na rozdíl od hydromasáže se totiž neprovádí v nerezové, ale v plastové vaně, která je svým tvarem uzpůsobená tak, aby bylo dosaženo maximálního pohodlí. Odlišné je rovněž rozmístění trysek. Hydromasážní vana má trysky zabudované po celém svém obvodu, zatímco ve vaně určené pro vířivou koupel bychom nalezli pouze 2 trysky, a to v její přední a sedací části. U obou procedur je pak vířivého účinku dosaženo tím, že je voda z vany nasávána čerpadlem a opět vháněna zpět tryskami, přičemž je zároveň přivzdušněna.

Spojení tohoto silného mechanického účinku vířící vody s relativně vysokou teplotou vody působí nejen relaxačně, ale má také výrazně uvolňující efekt. Díky proudění vody a její teplotě dochází při vířivé koupeli k prokrvení tkání, což má následně vliv na uvolnění svalů a jejich regeneraci. Toho se využívá zejména při bolestech pohybového aparátu, poúrazových stavech či funkčních poruchách. Koupel se rovněž doporučuje při artróze kloubů, kdy zvyšuje jejich pohyblivost, při problémech s páteří, dále léčí a zmírňuje příznaky respiračních chorob a alergií.

Opomenout nelze samozřejmě ani již výše zmíněný relaxační účinek. Během procedury dochází k odeznění duševního napětí a stresu, a vířivá koupel je proto vhodná například u osob, které trpí poruchami spánku nebo jsou vystaveny velkému psychickému nátlaku.

Vířivá koupel se provádí ve vodě o teplotě 36 - 37 °C a její délka se pohybuje okolo 15 minut. Kromě celkové vířivé koupele je možné se také setkat s částečnou vířivou koupelí, která se aplikuje buď na horní, nebo na dolní končetiny, a to podle potřeb pacienta. Koupel lze doplnit o nejrůznější přísady, například bylinné či rašelinové, a tak účinky procedury dále rozšířit.

Absolvování vířivé koupele však není vhodné při hořečnatých stavech, rozsáhlých kožních defektech, mokvavých skvrnách, kolapsových stavech či varixech.

Vířivou koupel si můžete dopřát například v lázních Karlova Studánka, Velké Losiny, Teplice nad Bečvou či v lázních Luhačovice.

Pobyty obsahující vířivou koupel

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete vířivou koupel. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Wellness pobyt 5+1

Přijeďte si užít ničím nerušený wellness pobyt do Hotelu Rozstutec na Slovensku. Čeká na Vás neomezený vstup do bazénu či vířivky. Nyní navíc akční nabídka šesti nocí za cenu pěti!

6 nocí
snídaně
Zobrazit pobyt

Pobyt pro seniory

Vezměte své vnoučata a vyrazte společně do Bojnic do Wellness Penzionu Maxim, kde je pro Vás připravenou wellness s levandulovou vířivkou a saunou. Neváhejte a vyrazte!

5 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Wellness pobyt 4=3

Využijte této skvělé nabídky pro Vaši dovolenou v Maďarsku! Zaplaťte tři noci a užijte si naplno čtyři dny plné zábavy a relaxu, které můžete strávit v bazénu, nebo v Saunovém světě, který nabízí širokou škálu procedur.

4 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Podzimní pobyt na 8 nocí v Krkonoších s neomezeným wellness a light all inclusive nápoji k večeři

Osm nocí plných turistiky a wellness na Vás již čeká. Neomezený vstup do wellness centra s bazénem, saunou a vířivkou Vám dopomůže k naprostému odpočinku.

8 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt

Rodinný wellness pobyt na 3 noci

Přijďte si užít dovolenou se svými dětmi do slovenských Piešťan. Hotel Magnólia**** si pro Vás připravil wellness balíček, při kterém si odpočine celá rodina. Pro rodiče je připravena masáž zad a pro celou rodinu vířivka.

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Karlovarský SPECIÁL

Pobyt Karlovarský SPECIÁL je jedinečný pobyt v budově Čapek v Lázeňské léčebně Mánes, která až do konce června 2022 prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Prostor a péče pro Vás však bude zajištěna v plné míře a Vy můžete ochutnat lázně za skvělou cenu! Zavítejte do Karlových Varů.

6 nocí
polopenze
Zobrazit pobyt