Aktuální podmínky pobytů v hotelech a lázních

Přinášíme souhrn aktualit ze světa ubytování

Na základě vládního usnesení z 6. 5. je provoz ubytovacích zařízení omezen. Aktuálně jsou samoplátcům povoleny všechny dlouhodobé léčebné lázeňské pobyty s podmínkou negativního testu, očkování nebo prodělaného covidu.

PODMÍNKY PRO LÁZEŇSKÉ POBYTY PRO NEGATIVNĚ TESTOVANÉ

Léčebné lázeňské pobyty mohou využít všichni zájemci o léčebný či rehabilitační pobyt, kteří se při nástupu prokáží písemným potvrzením o negativním PCR testu nebo laboratorním antigenním testem. V praxi tedy nyní může do lázní každý, kdo aktuálně není covid pozitivní a absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření či antigenní test na přítomnost viru SARSCoV-2 s negativním výsledkem. Tyto nesmí být starší než 48 hodin. Na společném pokoji mohou být pouze členové jedné domácnosti, v opačném případě je třeba využít pokoje po jednom.

PODMÍNKY PRO LÁZEŇSKÉ POBYTY PRO OČKOVANÉ

Samoplátecké lázeňské pobyty jsou poskytovány také očkovaným pacientům, kterým byl vystaven certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 14 dnů, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů. Více informací o očkovacím certifikátu a jeho získání se dočtete například na Očkovacím portálu občana. Opět platí, že sdílet pokoj mohou pouze členové jedné domácnosti.

Podívejte se na tipy na lázeňské pobyty pro očkované a testované.

PODMÍNKY PRO LÁZEŇSKÉ POBYTY PO COVIDU

Lázeňské pobyty po covidu jsou poskytovány pacientům, kteří prodělali laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dnů, přičemž se jedná o pacienty, kteří jsou občany České republiky, Evropské unie nebo držiteli platného dlouhodobého víza nebo průkazu o povolení k dlouhodobému, přechodnému nebo trvalému pobytu na území České republiky vydaném Českou republikou. Tito hosté mohou na Spa.cz využít celou nabídku léčebných pobytů v lázních, přičemž by se mělo jednat o dlouhodobý pobyt, alespoň týdenní.

V praxi je tedy u hostů po covidu potřeba při nástupu do lázní po prodělaném onemocnění COVID-19 doložit písemné potvrzení o pozitivním laboratorním PCR testu, který neproběhl před více než 90 dny od započetí pobytu, nebo doložit potvrzení od praktického lékaře o prodělání covidu v uplynulých 90 dnech před samotným pobytem. Na pobyt je možné nastoupit až po uplynutí povinné 14denní izolace od pozitivního testování.

Vzhledem k tomu, že povoleny jsou aktuálně pouze dlouhodobé léčebné lázeňské pobyty, na které se zároveň vztahuje možnost využití státního poukazu v hodnotě 4 000 Kč na osobu, doporučujeme vybírat pobyty se státním příspěvkem na lázně

Ve Spa.cz věříme v brzké zlepšení epidemiologické situace a postupné, však bezodkladné uvolnění omezujících opatření. Doporučujeme rezervovat si vybraný pobyt co nejdříve, protože s přicházejícím jarem je zájem o vyhlášené hotely nebývale vysoký.

Přejeme pevné zdraví!

Tým Spa.cz