Aktuální podmínky pobytů v hotelech a lázních

Přinášíme souhrn aktualit ze světa ubytování

Na základě vládního usnesení je provoz ubytovacích zařízení, lázní i wellness povolen s podmínkou negativního testu, očkování nebo prodělaného covidu. Podrobnější informace naleznete níže.

POBYTY V ČESKÉ REPUBLICE

PODMÍNKY PRO LÁZEŇSKÉ A WELLNESS POBYTY PRO NEGATIVNĚ TESTOVANÉ

Lázeňské a wellness pobyty mohou využít všichni zájemci, kteří se při nástupu prokáží písemným potvrzením o negativním PCR testu nebo laboratorním antigenním testem. V praxi tedy nyní může do lázní každý, kdo aktuálně není covid pozitivní a absolvoval RT-PCR vyšetření či antigenní test na přítomnost viru SARSCoV-2 s negativním výsledkem. PCR test nesmí být starší 7 dní a antigenní test nesmí být v případě ubytování starší 72 hodin před nástupem na pobyt. Podmínky testování se mohou v budoucnu u lázeňských pobytů a běžného hotelového ubytování lišit, situaci kolem vládních nařízení intenzivně sledujeme a budeme zde nadále aktualizovat.

PODMÍNKY PRO LÁZEŇSKÉ A WELLNESS POBYTY PRO OČKOVANÉ 

Samoplátecké pobyty jsou poskytovány také očkovaným pacientům.

Aktuálně je uznáváno pouze potvrzení dokládající uplynutí lhůty 14 dnů od druhé dávky očkování v případě dvoudávkového schématu a od první dávky v případě jednodávkového schématu.

Máte již plně dokončené očkování? Můžete se prokázat certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 (od aplikace druhé dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dnů).

 Více informací o očkovacím certifikátu a jeho získání se dočtete například na Očkovacím portálu občana.

PODMÍNKY PRO LÁZEŇSKÉ  A WELLNESS POBYTY PO COVIDU 

Pobyty jsou dále poskytovány pacientům, kteří prodělali laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dnů, přičemž se jedná o pacienty, kteří jsou občany České republiky, Evropské unie nebo držiteli platného dlouhodobého víza nebo průkazu o povolení k dlouhodobému, přechodnému nebo trvalému pobytu na území České republiky vydaném Českou republikou. Tito hosté mohou na Spa.cz využít celou nabídku pobytů v lázních i wellness.

V praxi je tedy u hostů po covidu potřeba při nástupu do lázní po prodělaném onemocnění COVID-19 doložit písemné potvrzení o pozitivním laboratorním PCR testu, který neproběhl před více než 180 dny od započetí pobytu, nebo doložit potvrzení od praktického lékaře o prodělání covidu v uplynulých 180 dnech před samotným pobytem. Na pobyt je možné nastoupit až po uplynutí povinné 14denní izolace od pozitivního testování.

PODMÍNKY PRO HOTELOVÉ UBYTOVÁNÍ A WELLNESS POBYTY

Samostatné ubytování v hotelu či penzionu je možné realizovat za stejných podmínek jako nástup na lázeňský pobyt (testy, nebo očkování, případně prodělaný covid).

Využijte možnosti státního poukazu v hodnotě 4 000 Kč na osobu a vybírejte z pobytů se státním příspěvkem na lázně


POBYTY NA SLOVENSKU

Nově se výrazně zpřísnily podmínky vstupu z České republiky na Slovensko, a to včetně intenzivnějších kontrol na hranicích. Pokud tedy plánujete pobyt v této zemi, dbejte prosím zvýšenou pozornost na následující opatření. 

Pro vstup přes slovenské hranice je pro osoby starší 12 let potřeba registrace skrze formulář e-hranice: http://korona.gov.sk/ehranica.

NOVĚ NUTNOST KARANTÉNY ČI OČKOVÁNÍ

Pro vstup na Slovensko je nutná 14denní karanténa s výjimkou očkovaných osob (viz níže). Izolace končí 14. den v případě bezpříznakového průběhu, nebo po obdržení negativního výsledku PCR testu nejdříve 5. den izolace. 

Děti do 18 let (od 8. 8. 2021 do 12 let) nemají povinnost testování, ale musí následovat stejná nařízení jako osoby ve stejné domácnosti. Karanténa jim tedy končí tehdy, kdy ostatním členům domácnosti.

KDO NENÍ POVINNEN KARANTÉNU PODSTOUPIT?

1. očkované osoby (viz níže)

2. osoby od 12 do 18 let v případě, že nejsou ve společné domácnosti s někým, kdo v povinné karanténě je. Tento bod platí do 9. 8. 2021.

3. osoby, které ze zdravotních důvodů nemohou být očkované. Tento bod však musí být adekvátně doložený a osoba je povinna předložit negativní výsledek RT-PCR testu ne starší 72 hodin.

KDO JE POVAŽOVÁN ZA OČKOVANÉHO?

Od 19. 7. 2021:

- osoba, která se nachází v rozmezí 14 dní a 12 měsíců po aplikaci druhé dávky dvojdávkové vakcíny

- osoba, která se nachází v rozmezí 21 dní a 12 měsíců po aplikaci jednodávkové vakcíny, je však třeba prokázat se po příjezdu negativním PCR testem

- osoba, která se nachází v rozmezí 14 dní a 12 měsíců po aplikaci první dávky vakcíny za předpokladu, že byla podaná v intervalu 180 dní od prodělané nemoci COVID-19

Pokud plánujete dovolenou na Slovensku, podívejte se jaké pobyty na Slovensku jsou aktuálně v nabídce.


POBYTY V MAĎARSKU

Cestování do Maďarska je při vstupu z EU bez omezení, není třeba jakkoliv dokládat bezinfekčnost. Vstup do hotelů, lázní a restaurací je bez omezení. Pokud budete cestovat do Maďarska přes Slovensko, je třeba dodržet následující pravidla.

Pravidla pro cestování do Maďarska přes Slovensko:

- Je třeba projet bez zastavení s výjimkou tankování pohonných látek.
- Tranzit je třeba provést do 8 hodin od vstupu na území SR.
- Pro tranzit se není třeba předem registrovat.
- Pro tranzit jsou určeny koridory, kterými lze procházet.

Aktuální informace o pravidlech cestování do Maďarska najdete také na Covid Portálu.

Plánujete-li dovolenou v Maďarsku, podívejte se, jaké pobyty v Maďarsku jsou aktuálně v nabídce.


Ve Spa.cz doporučujeme rezervovat si vybraný pobyt co nejdříve, jelikož je zájem o vyhlášené hotely nebývale vysoký.

Přejeme pevné zdraví!

Tým Spa.cz