Jaký je nyní svět za zavřenými dveřmi hotelů? - 2. díl

Přinášíme vám příběhy hoteliérů v této nelehké době.

Jsme tu s dalším rozhovorem z hotelového prostředí. Tentokrát na naše otázky odpovídala Gabriela Jurčová z hotelu AQUA PARK ŠPINDLERŮV MLÝN. Pojďme se opět ponořit do světa ubytovacích zařízení a jejich provozu v současné situaci.

Jak vypadá náplň práce hoteliéra v současné době?

Práce hoteliéra aktuálně spočívá zejména v řešení problémů kolem stávajících oprav a renovací. Také s údržbou našeho poměrně velkého areálu je spousta práce. Online řešíme přípravy na otevření, připravujeme nabídky a výhodné balíčky. Zároveň také komunikujeme s klienty, rušíme stávající rezervace, přesunujeme termíny a vracíme klientům uhrazené zálohy. S obchodními partnery řešíme smlouvy na příští období a aktivně oslovujeme další potenciální partnery.
Jak v současné době fungují Vaši zaměstnanci?

Naši zaměstnanci jsou doma na překážkách v práci díky programu Antivirus. Bez této podpory bychom bohužel zaměstnance ve firmě neudrželi.
Připravujete se na znovuotevření, i když zatím není známé toto datum, či tomu necháváte volný průběh? Pokud ano, jak?

Přípravy na znovuotevření probíhají formou běžné údržby areálu. Pustili jsme se také do renovací většiny středisek. Jakmile budeme znát termín otevření, bude třeba napustit bazén a uvést do chodu bazénové technologie. Znovu bude třeba provést důkladný úklid na všech střediscích, s tímto však ještě čekáme na alespoň výhledové termíny rozvolnění vládních opatření.


Na co se mohou klienti těšit po znovuotevření hotelu? Chystáte nějaké novinky?

Vzhledem k uzávěře hotelu jsme se pustili do kompletní renovace restaurace, wellness a pokojů. Naši hosté se mohou těšit na novou restauraci v moderním designu, wellness s novými saunami a hitem relaxace bude nová venkovní vířivka. Postupně renovujeme všech 100 pokojů, do léta bychom měli mít 80 % pokojů po renovaci. Pokoje jsou vybaveny novým nábytkem, ledničkami, postelemi s vysokými pohodlnými matracemi a designově sladěným interiérem. Koupelny jsme renovovali již v loňském 
Chtěl byste k tomuto tématu něco dodat?

Chtěla bych dodat, že i přes ne zcela příznivou situaci nepřestáváme věřit a upínat se k tomu, že alespoň koncem jara nebo začátkem léta budeme moci přivítat hosty hotelu a aquaparku. Žádného hoteliéra netěší pohled na prázdný a opuštěný areál. Chybí zde každodenní ruch našich hotelových hostů, radost a smích dětí v aquaparku a dobrý pocit z poctivě odvedené práce.

Tým Spa.cz děkuje za rozhovor i přes tuto nepříznivou situaci a přeje hodně sil do příštích dnů!