AKTUÁLNĚ: Poukazy pro zdravotníky již na Spa.cz nepřijímáme. Děkujeme za pochopení.

Lázeňské vouchery pro zdravotníky

Zasloužený odpočinek v lázních pro ty v první linii

Na základě událostí minulého i letošního roku, kdy byl náš zdravotnický systém přetížen, dostanou zdravotníci z českých nemocnic možnost využít vouchery na lázně pro zdravotníky v hodnotě 8 000 Kč, jejichž čerpání je umožněno až do 31. 12. 2021. Jedná se však i o prodloužení do příštího roku.

REZERVACE POBYTŮ PRO ZDRAVOTNÍKY PŘES SPA.CZ NENÍ DOČASNĚ DÍKY NEJASNÉ VLÁDNÍ METODICE MOŽNÁ

Nejde pouze o kompenzaci ze strany státu, ale především o poděkování za nelehkou práci v těch nejhorších časech. Zároveň Ministerstvo zdravotnictví touto cestou podpoří české lázeňství, které rovněž utrpělo nemalé ztráty. Bohužel vzhledem k nejasné vládní metodice proplácení příspěvků nemocnicím je hledání volných lázeňských kapacit a samotná rezervace pobytu pro zdravotníky do vyjasnění nepřesností více komplikovaná, než by si za své nasazení zasloužili.

MÁTE NA POUKAZ PRO ZRAVOTNÍKY NÁROK?

Lázeňské poukazy pro zdravotníky mohou využít lékaři, zdravotní sestry, sanitáři, ošetřovatelé či fyzioterapeutové pečující o hospitalizované pacienty s covid-19. Odhadem se bude jednat až o 120 000 zaměstnanců českých nemocnic. Nárok na lázeňský příspěvek pro zdravotníky se nevztahuje na rodilé příslušníky, kterým můžeme nabídnout pobyt bez příspěvku, v krajním případě hotelové ubytování.

Z JAKÝCH POBYTŮ MŮŽETE VYBÍRAT?

Zdravotníci si sami zvolí, do jakého lázeňského zařízení pojedou. Musí se však jednat o zařízení s platným certifikátem lázeňského zdravotnického zařízení. Lázeňské pobyty pro zdravotníky zároveň nejsou omezené počtem nocí.

Inspirovat se mohli zdravotníci přehledně v sekci "Lázeňské pobyty pro zdravotníky" na Spa.cz, ta je nyní bohužel díky nepřesně zpracované vládní metodice raději vypnuta a bude spuštěna po vyjasnění metodiky proplácení příspěvků směrem k nemocnicím. Běžně by bylo možné tam pobyt pro zdravotníky i jednoduše rezervovat, bohužel díky obavám nemocničních personalistů o dvojí výklad metodiky státem při finálním proplácení příspěvku je do vyjasnění tento katalog pro zdravotníky pouze inspirativní. Snad alespoň přehled lázeňských pobytů na Spa.cz zdravotníkům do vyjasnění metodiky poslouží a zjednoduší čerpání příspěvku.

Až se vyjasní metodika proplácení příspěvků státem směrem k nemocnicím a bude možná standardní rezervace lázeňského pobytu tak, jak je na ni většina zdravotníků zvyklá, můžete využít návod na využití příspěvku na lázně pro zdravotníky.

JAK NA REZERVACI POBYTU PŘES SPA.CZ?

(dočasně pozastaveno)


1. během rezervace pobytu vybraném na Spa.cz uveďte uplatnění poukazu pro zdravotníky spolu s fakturačními údaji

(do vyjasnění vládní metodiky proplácení příspěvku nemocnicím jsou rezervace pobytů pro zdravotníky dočasně pozastaveny)

2. Spa.cz vám následně vystaví fakturu v maximální výši 8 000 Kč, a to v závislosti na ceně vybraného pobytu. Pokud bude cena pobytu tuto částku přesahovat, pobyt doplatíte na účet Spa.cz.

3. po realizaci pobytu zažádá o lázeňský příspěvek zpětně váš zaměstnavatel

JAKÝ JE POSTUP NEMOCNICE?

Nemocniční zařízení zpětně obdrží příslušnou částku na úhradu lázeňských pobytů svých zaměstnanců,  a to potom, co zaměstnavatel zažádá o příspěvek Ministerstvo zdravotnictví ČR prostřednictvím dotačního programu na pořízení služeb zdravotního, léčebného a odborného charakteru od zdravotnických zařízení. Poukazy do lázní pro zdravotníky tedy nemají fyzickou podobu. Současná metodika je bohužel pro některá nemocniční personální oddělení zmatečná a ve specifických případech se obávají proplacení příspěvku od státu. Proto doufáme v brzké vyjasnění této metodiky v zájmu samotných zdravotníků, pro které by měl být pobyt především odměnou.

O příspěvek může zažádat kterékoliv nemocniční zařízení, které:

- nemá statut příspěvkové organizace či organizační složky státu

- disponuje oprávněním k poskytování zdravotních služeb ve formě lůžkové péče

-  nahlásilo hospitalizaci alespoň jednoho pacienta s onemocněním covid-19 do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) v období od 1. 3. 2020 do 17. 5. 2021.

Ucelené informace o příspěvku na lázně pro zdravotníky naleznete na LazneProZdravotniky.cz.


Nemůžete využít lázeňské vouchery pro zdravotníky?

Nezoufejte! Se Spa.cz můžete do lázní se slevou vyjet i vy! Vyberte si jeden z pobytů se státním příspěvkem a ušetřete 4 000 Kč na osobu až do konce roku 2021. 

Nevíte, jak na to? V našem podrobném návodu se dozvíte, kde poukaz vygenerovat a jak ho využít. Neváhejte a rezervujte si pohodu a relax v lázních už nyní!