Ověřeno Spa.cz: Reitenberger Spa Medical

Prožijte spolu s námi provoněný pobyt v Mariánských Lázních

Tentokrát bylo cílem naší výpravy město Mariánské Lázně, které je známé nejen krásnými lázeňskými parky, romantickou kolonádou, léčivými minerálními prameny a historickými budovami, ale také svou jedinečnou atmosférou a bohatým kulturním programem. Na své si tu přijdou klienti, kteří si během svého lázeňského pobytu touží odpočinout, ale i ti, kteří vyhledávají spíše aktivní vyžití. 

Co všechno jsme tu během 2 dnů stihly vyzkoušet a zažít?

Pobyty v Mariánských Lázních


Naše první kroky vedly do hotelu Reitenberger Spa Medical, který se nachází přímo u lázeňské kolonády. Hotel se pyšní jednou z nejstarších budov Mariánských Lázní. Ta byla postavena v 19. století a jako zajímavost můžeme uvést, že v ní kdysi sídlil i sám zakladatel města opat Kašpar Prokop Reitenberger, po kterém je dokonce pojmenován jeden apartmán v hotelu.

Reitenberger Spa Medical


POHODLÍ NA PRVNÍM MÍSTĚ

Hotel nabízí hned několik typů pokojů - standardní dvoulůžkové pokoje, ve kterých jsme byly ubytovány, nebo také pokoje Superior, které jsou vybaveny setem na přípravu kávy či čaje a balkonem. Pro to největší pohodlí je pro hosty k dispozici také 5 prostorných apartmánů.

Hotel dále disponuje 3 bezbariérovými pokoji, které jsou plně přizpůsobeny pro handicapované klienty, a také pokoji pro alergiky s plovoucí podlahou. Ve všech pokojích najdete vlastní sociální zařízení, televizor, trezor a fén a k dispozici jsou klientům také župany a pantofle.Reitenberger Spa Medical


JAKÉ LÁZEŇSKÉ PROCEDURY JSME VYZKOUŠELY?

Hotel Reitenberger nabízí více než 60 léčebných, rehabilitačních, regeneračních či odpočinkových procedur, od masáží přes koupele až po termoterapie, plynové injekce, plynové obálky či inhalace. Velkou předností je špičková zdravotnická péče v čele s profesionálními terapeuty a lékaři. Právě s nimi v hotelu můžete konzultovat své zdravotní potíže a na základě jejich doporučení vybrat ty nejlepší procedury vám na míru.

Reitenberger Spa Medical

Z bohaté nabídky stojí za povšimnutí procedury Ajurvédy, což je prastaré indické učení o těle a duši. Na hotelu jsou tyto procedury provozovány 7 filipínskými terapeutkami a my měly možnost vyzkoušet jednu z jejích forem - proceduru Abhyanga - celotělovou hodinovou masáž za použití různých olejů, při které dochází k uvolnění těla. Jednalo se o nevšední zážitek, který budeme jistě všem doporučovat. 

Dále jsme byly pozvány na zkoušku účinků hydroterapie, která je skvělá na pohybový aparát, bolest kloubů a krevní oběh, a v neposlední řadě nás čekal věhlasný parafínový zábal, který vám během 15 minut krásně prohřeje a prokrví ruce. Reitenberger Spa Medical

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit také aroma koupel, při které jsme měly možnost vybrat si vůni, v našem případě Luční kvítí. Pak už jsme se jen položily do vířivé vany a necelou půl hodinu relaxovaly a regenerovaly, abychom byly připraveny na další aktivity dne.


WELLNESS, ZDRAVÍ A KRÁSA

Náš wellness pobyt pokračoval v kouzelné solné jeskyně, která je považována za jednu nejhezčích v rámci hotelů v ČR. Toto uvolňující místo vytvořené ze soli z Mrtvého moře v Izraeli je vybaveno odpočinkovými lehátky, na kterých můžete celých 45 minut relaxovat zabaleni v dece, naslouchat zvuku moře, racků či relaxační hudby a hlavně...s hvězdami nad hlavou.Reitenberger Spa MedicalSoučástí hotelu je také bazén s protiproudem o velikosti 8x6 m, který mají ubytovaní hosté k dispozici po celou dobu pobytu. Mimo časy pro volný vstup se bazén využívá pro zdravotní cvičení. K dispozici vám je také vířivka, Kneippův chodník a několik druhů saun (finská, parní, infra a aroma).

Reitenberger Spa Medical

Během terapií je používána česká přírodní kosmetika REHAVIT, která velice příjemně voní a pokožka je po jejím použití jemná a hebká. Na pokoji na klienty navíc čeká dáreček formou 100ml krému/balzámu, který si můžete odvézt domů. My byly z kosmetiky tak unešené, že jsme zakoupily její zásoby jak pro sebe, tak domů. 

Reitenberger Spa Medical

Mimo klasické procedury hotel nabízí také kosmetické služby, jako je pedikúra, manikúra a kosmetika.


JAK JSME SI POCHUTNALY?

Hotelová jídelna působí velmi příjemným dojmem a zdobí jí krásné vysoké historické stropy. Snídaně jsou podávány formou bufetu a vy se můžete mimo jiné těšit na výtečné čerstvé lívance. Obědy jsou připraveny lehčí formou, a to výběrem ze 2 polévek a několik druhů salátů. Večeře jsou rovněž formou bufetu a na výběr je vždy maso, ryba, několik příloh, saláty, pečivo a také dezerty. Ty jsou každý den jiné, čerstvé, jelikož se hotel pyšní vlastní paní cukrářkou, která každé ráno peče nové zákusky. 

Hosté mají po celou dobu pobytu své konkrétní místo u stolu, takže hledání volné židle tu rozhodně nehrozí. Nápoje nejsou v ceně a klienti si je hradí nad rámec. Bezlepková strava je na hotelu samozřejmostí, jen je nutné ji nahlásit předem.

Čerstvou novinkou přímo ve středu jídelny je prostor live kitchen, kde filipínští kuchaři připravují lahodné asijské pokrmy přímo před hosty. Tomu říkáme opravdu nevšední zážitek!

Reitenberger Spa Medical

Pro zpříjemnění dne můžete navštívit hotelovou kavárnu Café Bar Reitenberger, vychutnat si výbornou kávu Julius Meinl a nebo si zajít na sklenku vína. Kavárna je pro hosty k dispozici od 13 do 22 hodin.


KAM ZA KULTUROU?

Pokud jste milovníkem kulturních akcí, Hotel Reitenberger je pro vás ideální volbou. Budova se nachází pouze pár kroků od kolonády, poklidná procházka lázeňským městem tak byla součástí i našeho programu. Ze všeho nejvíce nás okouzlila slavná Zpívající fontána, která hraje denně od 7.00 do 19.00 každou lichou hodinu, ve 21.00 a 22.00 hodin pak včetně projekce s barevným osvětlením.Mariánské Lázně

Příjemným bonusem pobytu jsou také živé hudební večery, které hotel pořádá každý čtvrtek ve večerních hodinách.


A jak bychom náš pobyt v hotelu shrnuly? 10 hvězdiček z 10. Od začátku do konce o nás bylo královsky postaráno a cítily jsme se jako v bavlnce. Sladkou tečkou byly lázeňské oplatky, které hotel dává všem klientům jako poděkování a dáreček na rozloučenou. Pobyt v Hotelu Reitenberger můžeme na 100 % doporučit.

Tým Spa.cz