Wellness hotely ve městě, kde se nachází ZOO

Ať už se chystáte s dětmi nebo bez, ZOO je vždy skvělým cílem výletu.

V České republice patří zoologické zahrady mezi nejoblíbenější turistické cíle. Jsou většinou celoročně otevřené a najdete tam zábavu pro úplně celou rodinu. Kromě zvířat je k dispozici mnoho různých atrakcí, občerstvení a často je to také místo konání různých zajímavých akcí. Našli jsme pro vás města, kde se dokonce k tomu můžete ubytovat ve wellness hotelu a užít si tak parádní odpočinek.

Praha – AMARILIS

Pokud chcete zažít celosvětově známou zoologickou zahradu na vlastní kůži, vydejte se určitě do našeho hlavního města. V krásném členitém terénu Trojské kotliny můžete obdivovat přes 150 expozic a 10 různých pavilonů. Zajímavostí je lanová dráha a mnoho dalších atrakcí pro děti i dospělé.

Nejblíže pražské zoologické zahrady se nachází čtyřhvězdičkový designový hotel AMARILIS. Díky své poloze nedaleko Václavského náměstí můžete kromě ZOO navštívit i historické památky, kulturní akce nebo se vydat na nákupy. Hotelové zázemí je bezbariérové a čeká na vás privátní Wellness centrum Energia. O vaše chuťové buňky se postará hotelová restaurace Amaryla.

Liberec – Wellness hotel Babylon

Jeďte oslavit 115 let od založení nejstarší zoologické zahrady u nás. V Liberci uvidíte 160 druhů zvířat ze všech částí světa. Mezi nejzajímavější patří takin čínský, kterého jinde v Evropě nenajdete. Výjimečný a oblíbený je také úspěšný chov bílých tygrů indických. 

Stylové ubytování vám zajistí Wellness hotel Babylon, který je součástí zábavného, relaxačního a naučného komplexu. Celá rodina včetně dětí má o zábavu postaráno. Hotel se nachází v centru města a nabízí širokou škálu služeb. K ubytování dokonce obdržíte volný vstup do ZOO. Po poznávání a zábavě si odpočinete ve wellness. K dispozici je klasická i finská sauna, tepidarium, římská pára, solný důl, vířivka, turecká lázeň, Kneippova koupel, dále masáže, zábaly, peelingy či koupele.

Děčín – Wellness hotel Zlatá Lípa

Oslavovat letos bude i děčínská zoologická zahrada, a to 70. narozeniny. Patří mezi ty menší ZOO, ale díky nádhernému prostředí lesoparku se řadí mezi naše nejkrásnější. Zaměřuje se na chov spíše vzácnějších nebo málo známých druhů. A na své si přijdou děti ve velkém dětském areálu a v kontaktní ZOO.

Dokonalé ubytování vám poskytne čtyřhvězdičkový rodinný Wellness hotel Zlatá Lípa v klidné části města Děčín. Připraveno je 20 luxusních pokojů a samozřejmostí je hotelová restaurace s nabídkou klasických českých jídel i mezinárodní kuchyně. Milovníky vína potěší vinný sklep, kde se pravidelně konají gurmánské večery. Wellness centrum s názvem ZEN LUXURY SPA je zařízeno v budhistickém stylu a zahrnuje vířivku, bazén, sauny a nechybí možnost masáží.

Brno – Hotel Rakovec

Na svazích Mniší hory nedaleko Brněnské přehrady se rozprostírá brněnská zoologická zahrada. Specializuje se na kopytníky, ale pokocháte se taktéž pohledem na ledního medvěda, tygry, opice a dalších více než 200 druhů zvířat. Část tvoří dětská ZOO, kde se nachází poníci, ovce, kozy, lamy či králici. Součástí je i dětské hřiště. 

U Brněnské přehrady se můžete i ubytovat v Hotelu Rakovec. Okolní klidné prostředí je ideální k procházkám. Pokoje jsou vybavené moderní koupelnou a některé mají balkon s překrásným výhledem. Restaurace Hotelu Rakovec nabízí českou i mezinárodní kuchyni. Vaří  výhradně z čerstvých surovin a zaměřují se na sezónní speciality a dezerty. V hotelu je k dispozici Bowling bar a samozřejmě Wellness s whirpoolem, saunovou zónou, širokou nabídkou masáží a objednat lze dokonce tělesnou diagnostiku In Body.

Olomouc – Hotel Flora Balneo

V lesích, v podhůří Nízkého Jeseníku, kousek od Olomouce se nachází ZOO Olomouc – Svatý Kopeček. Z Olomouce je dobře dostupná městskou hromadnou dopravou. Celkově má 354 druhů zvířat a její zaměření je především na žirafy, africké kopytníky, severskou faunu a mořská akvária i s korálovými útesy. Raritou je ovšem obří žraločí akvárium, největší svého druhu u nás. Navštívit můžete také olomoucké safari, a to okružní jízdou vláčkem. Ani v téhle ZOO nepřijdou děti o dětské hřiště a ty větší zaručeně potěší lanové centrum. Další ojedinělou atrakcí je 32 m vysoká vyhlídková věž. 

K návštěvě olomoucké zoologické zahrady si můžete dopřát dokonalé ubytování v Hotelu Flora Balneo, který se nachází v klidné části a přitom pouhých 7 minut pěšky od historického centra Olomouce. V nabídce má i bezbariérové pokoje a plně vybavené kongresové prostory. K hotelu patří Balneo – Lázně Flora, kde najdete saunu, páru, whirpool, bazén, magnetoterapií a terapeutickou poradnu. Dále vám zde připraví přísadové koupele a zábalové procedury. Zapojit se můžete do cvičení ve vodě či rehabilitačního cvičení. Skvěle si pochutnáte v hotelové restauraci Hortenzie na tradičních oblíbených jídlech v kombinaci s moderními trendy zaměřenými na regionální suroviny. V hotelu je také bar Astra a v létě venkovní terasa s lobby barem Hyacint.


Zamlouvá se vám tohle spojení návštěvy zoologické zahrady a ubytování ve wellness hotelu?