Znáte Sárvár? Město termálních lázní i bohaté historie

Spojte odpočinek s poznáváním Maďarska

Maďarské lázně jsou častým cílem českých návštěvníků, kteří sem jezdí nejen za účinky zdejších léčivých pramenů, ale i za odpočinkem a poznáváním místní bohaté kultury. Všechny tyto benefity nabízí i lázeňské město Sárvár, které najdeme v západním Maďarsku. Jde o naprosto perfektní místo pro dovolenou, ať už cestujete s celou rodinou nebo si chcete užít ničím nerušeného odpočinku. Toužíte se dozvědět více? Poznejte ho spolu s námi!


KLIDNÉ MĚSTO PRO POHODOVOU DOVOLENOU

Sárvár je město, které se pyšní dlouhými dějinami, jeho tradice totiž sahá až do doby bronzové, a i přesto, že nepatří k největším maďarským sídlům, má co nabídnout. V centru města najdete kromě impozantního hradu Nadasdyů z 12. století také několik kostelů a malebných secesních a klasicistních domů. K procházkám vybízí také rozsáhlé sárvárské arboretum, kde lze obdivovat úctyhodné množství stromů a rostlin ze všech koutů celého světa.

Na největším rozmachu a slávě města mají podíl především dva termální prameny, které zde vyvěrají. Jejich objev dal v roce 1961 vzniknout lázním Sárvár jako takovým a učinil z ospalého městečka příjemné lázeňské centrum.

Lázně Sárvár


VODA LÉČÍ A PŘINÁŠÍ RADOST

Sílu léčivých pramenů můžete při pobytu v Sárváru vyzkoušet na vlastní kůži. První pramen má teplotu až 83 °C a je vhodný pro léčbu nejrůznějších zánětů a gynekologických obtíží, druhý pramen má teplotu 43 °C a je využívaný zejména pro regeneraci a uvolnění svalů.

Vodních radovánek i blahodárných procedur si do sytosti můžete užít v místním lázeňském komplexu. Ten nabízí aquapark a zážitkový bazén pro rodiny s dětmi a chodbou oddělené jsou pak bazény s léčivou vodou pro balneoterapii. Hosté, kteří do Sárváru zamířili kvůli svým zdravotním problémům, tak mohou odpočívat zcela nerušeně.

Některé hotely v Sárváru jsou s komplexem přímo propojeny, nebo se nachází jen pár kroků od lázní, a ubytovaní hosté si tak pobyt ve městě užijí opravdu v klidu a bez zbytečného stresu a chvátání.

Díky tomu, že v termálních lázních Sárvár jsou jak kryté, tak venkovní bazény, je možné lázně navštěvovat v jakémkoliv ročním období. Vždy tu na vás bude čekat perfektně vybavené lázeňské zázemí s profesionálně vyškoleným personálem, který vám bude během pobytu věnovat veškerou péči.

Lázně Sárvár


Přidejte toto město na mapu vašich letošních výletů a rezervujte si lázeňský pobyt v Sárváru na Spa.cz už nyní! Jako vždy vám s výběrem rádi poradíme. Stačí se na nás obrátit na telefonním čísle +420 483 515 290 nebo na e-mailové adrese [email protected].