Historické Lázně Darkov

Lázeňská 48/41, 73503 Karviná

Lázně Darkov

O hotelu

Historické Lázně Darkov jsou jedním ze dvou léčebných zařízení karvinských lázní. Nacházejí se na severovýchodě České republiky ve městě Karviná, kde byla v roce 1992 vyhlášená městská památková zóna. Návštěvníci zde mohou navštívit celou řadu velmi zajímavých historických památek. Základem léčebných i relaxačních pobytů jsou specializované rehabilitace s využitím přírodního léčivého zdroje  „jodobromové solanky“. Pobyt v lázních je vhodný k léčbě nemocí pohybového ústrojí, nervového, oběhového ústrojí, nemocí kožních a gynekologických. Lázně fungují více než 150 let, již od roku 1867.

Ubytování je možné v jednolůžkových a ve dvoulůžkových pokojích kategorie STANDARD, který je vybaven koupelnou s WC, sprchovým koutem, TV, telefonem, uzamykatelnou skříňkou a trezorem. Jednolůžkové pokoje jsou menší a disponují zdravotní postelí a přistýlkou.

Dále je k dispozici kategorie DELUXE, která rovně zahrnuje jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje vybavené koupelnou se sprchovým koutem, WC kombinovaným s bidetem )u vybraných pokojů), TV, telefonem, uzamykatelnou skříňkou, malým trezorem, chladničkou, vysoušečem vlasů, rychlovarnou konvicí. Některé pokoje mají klimatizaci. Jednolůžkový pokoj disponuje jednou postelí s možností křesla s přistýlkou na vyžádání (pokoje v budově B a na 10.patře v budově A). Ostatní jednolůžkové pokoje disponují dvěma postelemi (jedna z nich je brána jako přistýlka).

K dispozici jsou také apartmány vybavené TV, telefonem, uzamykatelnou skříňkou, malým trezorem, vysoušečem vlasů, s jednou či se dvěma ložnicemi, obývacím pokojem s kuchyňským zařízením, včetně lednice a rychlovarnou konvicí a s koupelnou vybavenou WC a sprchovým koutem.

Stravování

Stravování je důležitou součástí lázeňského pobytu. Klientům je zajištěna možnost celodenního stravování s možností výběru z několika druhů jídel. V lázeňském areálu se nachází kavárna, bar v Rehabilitačním sanatoriu a v centru města také lázeňská cukrárna. Lázeňský park je perfektním místem pro Váš piknik.

Léčebné procedury

Hlavním léčebným prvkem je jód a přírodní jodobromová voda, neboli solanka, která má třetihorní původ a je čerpána z hloubky 500 – 1000 metrů pod zemí. Především jsou využívány tyto metody: vodoléčebné procedury, uhličitá terapie, reflexní terapie, manuální medicína, elektroterapie, termoterapie, fototerapie a lymfoterapie. V případě zájmu si prosím vezměte vlastní župan, není možné zapůjčit. K využití je zde také krytý bazén s whirpoolem či kosmetický salón Royal Beauty & Spa.
Omlouváme se, ale tento hotel již není v nabídce. Ale nezoufejte, níže si můžete vybrat z podobných hotelů v okolí.

Nabídka hotelů v okolí