Termální lázně Patince

k dispozici celkem 3 nalezené pobyty

Hotely Mapa

Termální lázně Patince

Termální lázně Patince
Obec Patince rozprostírající se na levém břehu řeky Dunaje při hranicích s Maďarskem je jednou z nejnavštěvovanějších destinací na jižnímSlovensku. Hlavním lákadlem pro tisíce turistů je letní termálníkoupaliště Patince, které se rozprostírá na ploše 22 ha aposkytuje skvělé podmínky pro příjemně strávenou dovolenou. Areál byl vybudován v roce 1966 v okolí termálního pramene, který vyvěrá z hloubky 160 – 200 m a dosahuje teploty 27° C.

První písemné zmínky o patinských minerálních pramenech pocházejí ze 13. století, ale o jejich léčivých účincíchvěděli už římští legionáři, kteří je využívali ke koupelím. Minerální voda z patinských pramenů má příznivéúčinky na lidský organismus, zejména na prokrvení končetin a celého těla a na nespavost.

Součástí areálu, kterýprošel v letech 2005 – 2007 rozsáhlou rekonstrukcí, je sedací (oddychový) bazén, sportovní bazén, plavecký bazén, dětský rekreační bazén, tobogánový svět, restaurace a čtyřhvězdičkovéwellness centrum s bazénovým světem, komplexem saun a nadstandardní nabídkou relaxačních procedur. Pokud toužíte po neobyčejném dovolenkovém zážitku v jedné z nejkrásnějších destinací na jižním Slovensku, jsou pro vás wellness pobyty v termálních lázních Patince tou správnou volbou.