Co je baňkování?

Baňkování

Připomíná vám tento výraz spíše jakýsi tajemný chemický rituál než lázeňskou proceduru? V tom případě rozhodně nemusíte mít strach. Baňkování, neboli vakuoterapie, je velice starou léčebnou technikou, která vznikla již před více než 5000 lety. Zmínky o ní můžeme najít v různých částech světa, ty nejstarší pocházejí z Mezopotámie, rozšířená však byla také v Číně a starověkém Řecku.

Díky tomu také existuje mnoho způsobů, jak baňkování provádět. V Číně bylo spjato s využíváním energetických drah (meridiánů) a citlivých bodů, jinde se místo baněk využívaly například telecí rohy či bambusové rourky. Také dnes existuje několik druhů baněk. Ty klasické používají k vytváření podtlaku zapálený alkoholem nasáknutý tampon, modernější pak pracují s tlakovou pumpou. Účinek se však v zásadě neliší.

Princip této staré léčebné techniky je velice podobný akupresuře. Zkušený terapeut nejprve k hrdlu baňky přiloží zapálený tampon či látku, díky čemuž z ní unikne nepatrné množství vzduchu. Po přiložení na kůži tak uvnitř vznikne podtlak, který je vlastně jádrem celé metody. Přisátí baňky totiž způsobí, že je kůže vtažena dovnitř. Přitom dochází k popraskání drobných cévek a tedy i k intenzivnímu prokrvení pokožky a podkoží. Nepříjemným důsledkem mohou být tmavé modřiny, které však nejsou bolestivé a velice rychle se vytratí.

Pokud tedy pomineme tento z kosmetického hlediska nepříjemný důsledek je baňkování velice účinným prostředkem, jak se zbavit mnoha neduhů. Jeho působení je v podstatě trojí; mechanické, při kterém dochází k prokrvení tkáně, reflexní, kdy vyvinutý podtlak ovlivňuje prostřednictvím citlivých bodů vnitřní orgány, a také metabolické. Toho se dosahuje pohybováním baněk po těle, což rozproudí lymfatický systém a ještě několik dní tak organismus vyplavuje množství odpadních látek.

I přes to, že pro někoho může být tato procedura bolestivá a nepříjemná, nemá žádné vedlejší účinky, naopak se doporučuje při celé řadě zdravotních problémů. Ať vás trápí například bolesti zad a kloubů, vysoký krevní tlak, celulitida, zažívací potíže či se pouze chcete zbavit každodenní psychické zátěže a stresu, je baňkování velice účinným způsobem k jejich odstranění.

V případě, že tedy netrpíte poruchami srdečního rytmu, akutní trombózou ani otevřenými ranami, můžete baňkování vyzkoušet na vlastní kůži, a to například ve Františkových Lázních.

Pobyty obsahující baňkování

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete baňkování. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Pobyt se snídaní a masáží

Hotel Vincent se nachází v klidné části města, nedaleko sportovního centra Radostova. Nabízí vám 13 vkusně zařízených pokojů s maximálním komfortem, Wi-Fi připojením, TV a vlastní koupelnou. Některé pokoje mají také balkón s malebným výhledem. K dispozici je také privátní infrasauna, společenská místnost a samoobslužný bar s nápoji a občerstvením. Parkování je možné u hotelu za poplatek nebo zdarma u sportovní haly nad hotelem. Každé ráno se můžete těšit na bohatou snídani, která vám dodá energii na celý den. Můžete si vychutnat čerstvé pečivo, zeleninu, ovoce, sýry, uzeniny, vajíčka, müsli, jogurty a další dobroty. K tomu si můžete dát lahodnou kávu z naší pražírny nebo čaj, džus nebo mléko. Během dne si můžete užít spoustu aktivit v Luhačovicích a jejich okolí. Můžete se projít po romantických uličkách města, navštívit slavné léčebné prameny, ochutnat místní speciality, zahrát si golf, tenis nebo bowling, projet se na kole nebo koloběžce, zaplavat si na Luhačovické přehradě nebo si zajít do lázeňského domu pro nějakou proceduru. A co by to bylo za pobyt bez masáže? V naší nabídce máte zahrnutou jednu masáž dle vašeho výběru. Můžete si vybrat z různých druhů masáží: varianta 1: masáž 50 minut: lymfodrenáž, celotělový peeling, baňky, detoxikační medová masáž, masáž celého těla varianta 2: masáž 2x 25 minut: lymfodrenáž, celotělový peeling, baňky, detoxikační medová masáž, masáž celého těla Masáž si rezervujte předem, ideálně hned po rezervaci pobytu, na tel. 731 523 274

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Rekonvalescence po COVID-19

Absolvujte lázeňský pobyt ve Františkových Lázních, který zmírní potíže po onemocnění COVID-19. Jedná se především o harmonizaci plic, zmírnění svalového napětí, zlepšení imunity, snížení pocitu únavy, apod. Těšíme se na Vás.

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt